SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

Školácké chyby domácích a lekce z produktivity hostů rozhodly o šesté prohře domácích v řadě !

SK Stap Tratec – FK Rakovník 2:4 (0:2)

V dalším utkání divize skupiny B narazili domácí na další celek ze spodních pater tabulky a chtěli již konečně zastavit šňůru pěti porážek za sebou. Bohužel hosté, seč byli zřejmě nejslabším soupeřem, který zatím ve Vilémově hrál, dokázali vytěžit z minima maximum a tvrdě trestat hrubé až školácké chyby domácích. Domácí se snažili, ale na plichtu ani na výhru to nestačilo.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- k odraženému balónu se dostal domácí Nagy, ale z 10- ti metrů netrefil branku hostů
- centr do vápna domácích, kde byl zcela volný Majer a ten hlavou poslal hosty do vedení – 0:1
- bomba domácího Lehrla z velkého čtverce skončila jen na břevně svatyně hostů
- tvrdá střela domácího Uky ze 30 metrů skončila jen těsně vedle hostující branky
32´- nedorozumění mezi Čudou a Loosem a hostující Majer pohodlně zvýšil do prázdné branky na – 0:2
39´- na rohový kop Buryánka si naskočil Vlk, ale hlavou minul hostující branku

Domácí měli v první půli místy až drtivou převahu, ale hosté bránili zuby nehty, zdržovali, zakopávali balóny a podnikly dva protiútoky, ze kterých se jim lacino podařilo skórovat a tak šli do šaten s dvoubrankovým vedením. Domácí zahrávali v 1.půli neuvěřitelných 11 rohových kopů.

47´- rohový kop Buryánka přistál na hlavě Kopřivy, ale gólman hostů stál přesně v místě kam šel balón
53´- parádní ulička Jägra na Buryánka, ten naznačil střelu, položil si gólmana a lobem snížil na – 1:2
59´- únik hostů do zcela odkryté obrany domácích a Kedroň zvýšil s pomocí tyče na – 1:3
64´- trestný kop domácích z 18 metrů zahrál parádně přes zeď Vlk a snížil opět na rozdíl branky – 2:3
78´- centr Jägra do vápna hostů, ale volej Vlka v čisté šanci šel jen nad branku hostů
84´- trestný kop Buryánka z 20 metrů přes zeď tentokráte gólman hostů chytil
89´- po rohovém kopu domácích se hosté dostali do brejku a Kedroň dopravil míč do sítě počtvrté – 2:4
90´- trestný kop domácího kapitána Šmalcla z 20 metrů přes zeď skončil jen těsně nad brankou hostů

Je to znovu zbytečná ztráta domácích a navíc se soupeřem hratelným a ze spodních pater tabulky, takže porážka mrzí dvojnásob. Ke zranění (Goumbi), vyloučení (Kurel) a nedoléčeným zraněním (Šmalcl, Kopřiva, Špinka)  přibývá stále více nervozity a situace je již vážná. Není však nic ztraceno, protože je před námi ještě hodně kol na podzim a celé jaro k tomu. Výborný výkon předvedli opět zcela nestranní rozhodčí, takže se není nač vymlouvat. O velké převaze domácích svědčí i 18 rohových kopů proti dvěma soupeře, ale bohužel fotbal se hraje na góly a ne na rohy nebo držení míče. To jsou jen statistiky a ty body do tabulky bohužel žádné nepřinášejí. Zajímavostí také je, že domácí v tomto zápase neobdrželi ani jednu žlutou kartu, což historie asi nepamatuje.

Loos    -  Uka, Šmalcl, Greňo (83´- Pácha) – Buryánek, T.Jägr, Nagy, Svoboda (46´-Kopřiva), Lehrl  –  Čuda (46´- Špinka), Svoboda  (46´- Špinka)