FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Něšťasná dvoumituvka rozhodla zápas a připravila domácí o bod !!!

SK Stap Tratec - Meteor Praha 1:3 (0:1)

Vilémovští fotbalisté byli po dlouhé době kompletní, pokud nepočítají s dlouhodobější výlukou u kapitána Šmalcla a mladíčka Šťastného a chtěli doma potvrdit stoupající formu a bodovat. Bohužel přijel do Vilémova soupeř, který bojuje o postup do ČFL, byl celkově rychlejší ve startech na balón, dařili se mu průniky a přesné centry do vápna na nabíhající hráče, které nakonec rozhodly o další bodové ztrátě domácích.

Nejdůležitější minuty zápasu:

15´- domácí Očipka uvolnil Kurela, ale jemu nevyšla rozhodující klička ve vápně a bylo po šanci
18´- trestný kop domácích zahrával Hyka, ale jeho dělovku z 20 metrů srazila zeď na rohový kop
27´- dělovku hostujícího Štefana z 25-ti metrů k tyči vytáhl Vaňák na rohový kop
41´- pěkný centr do vápna domácích a nikým nekrytý Jelínek nedal hlavou Vaňákovi šanci - 0:1

První půle byla vcelku vyrovnaná a škoda branky do šatny, když hosté u postranní čáry rozebrali domácí hráče a dokázali vstřelit pěknou vedoucí branku. Ve druhé půli došlo na obou stranách k několika změnám, domácí začali soupeře více tlačit k jeho vápnu a výsledkem byla vyrovnávací branka střídajícího Dvořáka, který aktivitu domácích výrazně zvýšil. Bohužel pak však přišel neskutečný dvouminutový výpadek a hosté dokázali dát dvě branky jako přes kopírák - 2x centr do vápna a Kopřiva dvakrát neuhlídal hráče soupeře a bylo vymalováno.

47´- centr Buryánka přistál přímo na hlavičce Sljiviče, ale tu zlikvidoval v pohodě gólman hostů
50´- přetažený centr Kurela na naběhnuvšího si Buryánka, ale jeho volej skončil jen nad brankou hostů
54´- Kurel prostrčil balón mezi beky hostů, kam si naběhl Dvořák a mazácky zavěsil - 1:1
56´- dělovku Dvořáka z úhlu do šibenice gólman hostí jen s námahou vytlačil na rohový kop
58´- výtečná akce domácích po ose Sljivič - Kurel - Buryánek, ale ten střílel jen těsně vedle branky
67´- centr do vápna domácích od postranní čáry a špatně přikrytý Míča z voleje zavěsil - 1:2
68´- než se domácí oklepali z vedoucí branky hostů, přišla navlas stejná akce a Junek hlavou - 1:3
73´- dlouhý balón Hyky na Zierise, ale jeho hlavičku gólman hostů bez problémů chytil

Domácí se rvali o každý balón, snažili se, bojovali,  ale bohužel hosté byli přeci jen o malinko technicky vyspělejší, neotáleli s přihrávkami, dobře napadali a to co se domácím vůbec nedařilo - centr na  naběhnuvšího si hráče ve vápně - hostům vycházelo a rozhodlo o výsledku utkání. Nešťastná dvouminutovka, kdy se domácí dožadovali dvakrát obráceného autového vhazování, hostům výrazně pomohla k importu všech tří bodů do Prahy, kdežto domácí se touto prohrou dostali na deset minusových bodů v tabulce pravdy a do vážné situace v postavení v tabulce. Je však za námi teprve první čtvrtina soutěže, takže je čas vše napravit, i když to asi nebude jednoduché. Některým hráčům to nejde dle představ svých ani realizačního týmu (Očipka, Kurel, Kopřiva), i když moc a moc chtějí,  ale pak přijdou chyby a ty často rozhodují o výsledku.

Vaňák  - Hyka (73´- Nagy L. - ŽK), Jirchář, Zieris, Vavroušek, Kopřiva,  Očipka (50´- Dvořák), Dobeš, Buryánek, Kurel (ŽK), Sljivič (73´- Čuda)