FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Nečekaný debakl hostů ovlivnily především naivní školácké chyby !!!

FK Litvínov - SK Stap Tratec 6:1 (3:1)

Hosté se sice potýkají s marodkou, ale na Litvínov dokáží vždy zahrát, neboť je to soupeř, kterých chce hrát fotbal, což vilémovským vyhovuje a poslední dva výsledky v poháru v Duchcově a vysoká výhra na jejich půdě na jaře, je katapultovala do role mírného favorita, i když domácí byli a jsou zatím jasným lídrem soutěže. Hosté nezvládli úvod zápasu, když se po hrubce gólmana Loose dostali domácí šťastně do vedení. Pak sice hosté vyrovnali, ale než se rozkoukali udělali další dvě hrubky během dvou minut, navíc krátce před půlí a domácí je dvakrát nekompromisně potrestali.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- špatný odkop gólmana Loose, který trefil útočníka domácích a Batelka v pohodě do prázdné branky – 1:0
- trestný kop domácích a Ihradský z volejte střílel jen těsně vedle Loosovi branky
13´- krásná ulička Betyára na Očipku, ale tomu chyběly milimetry, aby šel sám na gólmana domácích !!!
26´- parádní střela domácího Bíra, ale míč šel na štěstí pro hosty jen těsně nad branku Loose
31´- dělovku domácího kanonýra Ihradského Loos parádně vyrazil do pole
33´- Betyár poslal do uličky Očipku, ten vystřelil, gólman míč vyrazil a Betyár vyrovnal stav zápasu na – 1:1
38´- domácí v rychlém brejku a nebezpečnou střelu Poláka gólman Loos na dvakrát lapil
42´- dlouhý balón domácích, hostující Čuda zaspal a Ihradský zcela sám nedal Loosovi šanci a bylo to – 2:1
43´- než se hosté rozkoukali, kopali domácí trestný kop ze strany, míč proletěl k Loosovi, ten jej však minul a zcela volný, nikým nekrytý Dragoun u druhé tyče pohodlně zvýšil již na – 3:1

V první půli byli domácí o něco lepším celkem, vytvářeli si z brejkových situací dobré šance, které jim vilémovští hráči umožňovali především po svých standardních situacích, kde místo šance přišel rychlý protiútok. Škoda dvouminutovky před přestávkou, to posadilo domácí na koně a ve druhé půli si výsledek nejen pohlídali, ale nasázeli odevzdaným hostům ještě další tři góly.

51´- dlouhý balón Jircháře za beky domácích a Buryánek šel sám na gólmana, chtěl jej přelobovat,  ale poslal mu míč jen malou domů do náruče. To byla škoda, hosté se mohli vzchopit a domácí trochu potrápit.
63´- faul na Jircháře v pokutovém území hostů, všichni přestali hrát, neboť čekali píšťalku hlavního sudího, ten však nechal Macka pokračovat k podivu všech přítomných a ten pohodlně zavěsil – 4:1 !
63´- hosté důrazně protestovali v pokračující hře vůči tomuto neodpískanému faulu u hlavního sudího, domácí jim sebrali míč a v téže minutě Ihradský střelou k tyči zvyšuje již na katastrofálních – 5:1 !!!
68´- dělovku střídajícího Choda z hranice velkého čtverce k tyči domácí gólman lapil
77´- trestný kop Soukupa z 25-ti metrů vyrazil gólman domácích jen před sebe, ale dobíhající mladíček Herejk míč nedokázal propasírovat do branky a byl z toho jen rohový kop pro hosty
82´- domácí v úniku, centr Batelky do malého vápna a Soukup si nešťastně srazil míč do vlastní sítě – 6:1

Hosté odehráli nejhorší zápas podzimu a musí na svůj výkon rychle zapomenout. I přes neúčast některých stabilních hráčů a s horečkou hrajícího Jägra se s takovýmto soupeřem dal uhrát lepší výsledek. Bohužel svou vinu na tom měl i hlavní sudí, který neposoudil správně faul na našeho Jircháře a čtvrtá branka v naší síti nám vzala veškeré naděje na možnost zkorigování nepříznivého výsledku. Radostné je, že příležitost na delší časový úsek dostali i oba vilémovští mladíci, kteří nezklamali, ale  musí ještě hodně trénovat, získávat zkušenosti, aby u nich převyšovaly dobré momenty nad horšími. Všichni tři sudí, až na jednu zbytečnou a důležitou chybu hlavního, odvedli velmi dobrou práci.

Loos - Krasnický (ŽK), Jirchář (ŽK), Soukup, Čuda (ŽK) – Buryánek (53´- Chod), Jägr, Vavroušek, Kurel ml. (68´- Herejk)  – Betyár, Očipka