SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

Utkání dvou rozdílných poločasů skončilo nakonec zaslouženou plichtou !

SK Stap Tratec – Meteor Praha 2:2 (0:2)

Domácí hráči měli po celý týden problémy s nemocemi a zraněními a tak do zahajovací sestavy nenastoupili borci jako – Kříž, Nagy M. nebo Kubeš. Lavička sice byla po delší době dobře obsazena, ale jen díky návratu Jirky Zaspala z Kanady, povolání Míry Kesslera a svlečení zraněného Jakuba Čudy. První půle byla ze strany domácích velice špatná, hosté vyhrávali prakticky všechny souboje a přehrávali domácí po všech stránkách. K tomu přidali dva pěkné góly a další visel na vlásku a na štěstí pro domácí neskončila třetí superšance v jejich síti.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- po rohovém kopu hostů nastala v malém vápně domácích trma vrma, kterou však gólman Loos vyřešil
16´- únik hostů po levé straně po domácí chybné rozehře ve středu pole a kapitán Fíček skóroval – 0:1
24´- hosté v další obrovské šanci, ale nikým nekrytý kanonýr Fíček trefil jen tyčku Loosovi branky
26´- dalekonosnou bombu kapitána domácích Šmalcla vyrazil hostující gólman s námahou na rohový kop
29´- trestný kop Kopřivy polízl hlavou Buryánek, ale gólman hostí byl pozorný a míč vytáhl na roh
32´- na rohový kop Očipky si naskočil Šmalcl, ale gólman hostů byl opět pozorný a míč chytil
34´- další únik hostů po další chybné rozehře domácích na vlastní polovině, faul Šmalcla ve vápně na pronikajícího Omcirka a byl z toho pokutový kop. Ten bezpečně proměnil opět Fíček a bylo to – 0:2

První půle se domácím vůbec nevydařila, naopak hosté působili sebevědomým dojmem a nepustili přes své vysoké zadáky domácí prakticky k žádné gólové šanci. Do druhé půle však nastoupili domácí po hromobití v kabinách jako vyměnění a i díky silné divácké podpoře dokázali brzy srovnat skóre a Kopřiva měl dokonce na noze tři body. Na druhou stranu i hosté mohli vstřelit branku, takže to skončilo zaslouženou plichtou.

48´- uličku Kubeše mezi beky zužitkoval  kanonýr Kurel, který střelou k tyči dostal domácí opět do hry – 1:2
54´- centr Winziga ze strany prošel přes beky hostů až k Očipkovi, který ranou pod klacek vyrovnal – 2:2
59´- chyba hostů a Očipka namazal chytře Kopřivovi, ale ten nikým nekrytý vystřelil jen nad branku hostů
67´- hosté se ocitli v jednom z mála úniků ve 2.půli a Birhanzl trefil z úhlu tyčku domácí svatyně
79´- bombu Omcirka z 20 metrů domácí gólman Loos s přehledem svým vlastním bez problému chytil

Zápas skončil tak trochu nečekanou plichtou, neboť domácí byli mírným favoritem v tomto utkání, vzhledem k postavení obou celků v tabulce. Ovšem opět se potvrdilo, že domácí hrají lépe s mužstvy ze špice tabulky, než proti těm, kteří jsou pod nimi a všichni věří, že body musí zákonitě zůstat doma. Hosté však mají výborné mužstvo a předvedli se skutečně ve velmi dobrém světle, i když nezachytili drtivý nápor domácích v první dvacetiminutovce druhé půle. Nakonec byla obě mužstva spokojena s bodem, stejně jako diváci, kterých se ovšem díky deštivému počasí nesešlo tolik, kolik je ve Vilémově za pěkného počasí zvykem.

Loos  - Kopřiva, Šmalcl, Svoboda (20´- Kubeš), Nagy L.(ŽK), Buryánek (ŽK), Havel (46´- Winzig), Očipka, Greňo (80´- Zaspal) a Kurel