FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Zcela zbytečná ztráta bodů na hřišti outsidera !!!

ASK Lovosice - SK Stap Tratec 3:3 (3:0) - 10:9 na PK !!!

Za pěkného počasí se hrálo venku po delší době dopoledne, na velice dobře připravené hrací ploše. Hosté chtěli naplno bodovat, což jim ale domácí nadšeným výkonem, až do 75.minuty hry,  nedovolili. Velká škoda byla počáteční převahy hostů, kdy neproměnili některé parádní šance a domácí z brejku, zavánějícím ofsajdem, se ujali vedení. To opět hostům svazovalo nohy a do půle dostali ještě dvě laciné branky po nepísklých faulech.

- přetažený balón hostů a F.Dvořák v čisté šanci napálil míč jen vedle brány domácích !
- Havlův centr a další šanci Čonky poslal zkušený gólman domácích na rohový kop !
- po rohovém kopu se dostal do další velké šance Kučera, ale gólman jeho střelu vyrazil !
- dlouhý pas domácích zavánějící ofsajdem a Walter šel sám na Vaňáka a dal první gól – 1:0 !
15´ - únik domácích po chybě hostů a Espiňozův sólo nájezd bravurně zlikvidoval Vaňák !
34´ - neodpískaný jasný faul na hostujícího Snášela a nikým nekrytý Espiňoza zvýšil již na – 2:0 !
40´ - šikovná ulička Kučery a Zima šel sám na gólmana z levé strany, ale střílel jen vedle brány !
45´ - ulička domácích mezi beky po dalším neodpískaném faulu na hosty a Gaube zvýšil na – 3:0 !

V první půli měli hosté hned v úvodu tři obrovské šance, které nedali a tak přišel trest v podobě brejku domácích a následně přišly další dvě branky a s hosty to vypadalo velmi špatně. Bohužel tomu přispěl svým matným výkonem hlavní sudí, který neodpískal jasné dva fauly na hosty, po kterých padly i dvě branky domácích, což se hostům nelíbilo a tak se začalo žlutit hlavně na jejich straně.

60´ - centr Rybáře do vápna domácích, kde se dostal do šance Vavroušek, ale gólman jej vychytal !
72´ - trestný kop hostů z hranice vápna zahrával Čonka, ale přestřelil zeď i bránu domácích !
76´ - krásný pas Čonky mezi beky, kde se ocitl Rybář a hravě dopravil míč do sítě domácích – 3:1 !
77´ - centr do vápna a opět Rybář v šanci, ale jeho teč domácích gólman zlikvidoval !
83´ - pěkná akce dvojice hostů Čonka – Vavroušek a ten střelou k tyči vykřesal naději – 3:2 !
85´ - likvidační zákrok domácího hrajícího trenéra Podrazila na Kučeru, ale jasná druhá žlutá se nekonala ani přes obrovské protesty hostujících hráčů i celé lavičky, neboť to bylo skoro u ní  !!!
88´ - trestný kop hostujícího Kučery a nacvičený signál na Havla, který se nemýlil a vyrovnal – 3:3 !
92´ - centr Honců do vápna domácích a hlavička Zimy ve výborné šanci skončila jen vedle brány !

Domácí se soustředili na bránění v devíti lidech, ve předu nechávali jen rychlonohého Espiňozu, ale hostům se dlouho nedařilo probít se zhuštěnou obranou a dát nějaký ten gól naděje. To se povedlo až čtvrt hodiny před koncem a moc nechybělo a mohli si odvézt klidně i všechny tři body. Bohužel v penaltách neuspěli Honců a Vaňák a domácí si tak připsali druhý bodík za výhru v pokutových kopech v poměru 10:9 !!!

Hodnocení trenéra hostů Vlasty Choda:

"První poločas nám vůbec nevyšel, domácí hráli důrazněji a na brejky, což jim přineslo tříbrankový náskok. Druhý poločas byl rozkouskovaný střídáními, ošetřováními a naháněním psa po hřišti, domácí nakonec odpadli kondičně, my jsme hru v závěru zjednodušili a ze ztraceného utkání dokázali svou houževnatostí vytěžit remízu.Po průběhu utkání asi musíme být za bod rádi, ikdyž škoda penaltového rozstřelu, že jsme si nepřipsali ještě další bod navíc. Cením si charakteru našeho týmu, který utkání nevzdal!"

Vaňák (ŽK) - Honců (ŽK), Jirchář, Kurel (ŽK), Snášel – Zima (ŽK), Rybář, Čonka, Dvořák F.(53´- Vavroušek) - Havel (ŽK), Kučera