SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

Vydřené, ale zasloužené vítězství hostů !!!

TJ Proboštov – SK Stap Tratec 0:1 (0:0)

K dalšímu mistrovskému zápasu zajížděli vilémovští fotbalisté na horkou půdu do Proboštova, kde před tím ještě nikdy nevyhráli a navíc domácí před tímto duelem 8 x za sebou nevyhráli v řadě a chtěli již konečně tuto nepříjemnou sérii ukončit. Utkání mělo skutečně výbornou úroveň a po celý zápas bylo na vážkách kdo ze soupeřů získá na svoji stranu vítězství nebo zda zápas skončí plichtou. Utkání zřejmě pozitivně pro hosty ovlivnila hned v úvodu zahozená penalta domácích zkušeným Bačkovským, který přišel do tohoto týmu v létě jako posila z Litvínova. Na hrotu útoku se objevila další z posil tohoto mužstva a sice všem nám dobře známé jméno – Roman Sirovátka z Duchova, který také dával obráncům hostí řádně zabrat.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- nešťastné uklouznutí hostujícího J.Jägra na centr Vaškovského a míč mu skáče na ruku v pokutovém území. Rozhodčí nařizuje pokutový kop, ale Loos s klidem Angličana vystihuje směr střely zkušeného harcovníka Bačkovského a vyráží ji parádní rybičkou do pole

- bomba hostujícího kanonýra Svobody levačkou končí v náruči pozorného gólmana domácích Peterky

12´- krásné uvolnění T.Jägra na Hejla, ale jeho tečovanou střelu levačkou gólman domácích opět chytá

15´- hrubá chyba v obraně domácích a Vlk jde sám na gólmana, jeho ukvapená střela končí nad brankou

19´- centr Kerna na dalšího „poustevňáka“ Karpíška a jeho krásný náskok a hlavička, která jen těsně minula svatyni domácích

22´- trestný kop domácího Sirovátky z 16 metrů se odrazil od dobře postavené zdi hostí na rohový kop

23´- další chyba v obraně domácích a Karpíšek se dostal sám tváří v tvář gólmanovi domácích Peterkovi, ale ten jeho špatně mířenou střelu na dvakrát s trochou štěstí zlikvidoval

32´- krásný trestný kop hostujícího Hejla přes zeď z 18 metrů olízl tyčku šibenice domácí svatyně

44´- nádherný centr Hejla do vápna domácích, kam si naběhl Greňo a byl na desítce lehce stažen ze zadu exteplickým kapitánem Chalupníkem, ale píšťalka výborného rozhodčího Starého tentokráte zůstala němá

Do druhé půle nastoupila obě mužstva s cílem strhnout ve vynikajícím zápase vítězství na svou stranu. Hosté po lepší první půli trochu po rychle vstřelené brance zatáhli svou ulitu a po zcela zbytečném vyloučení jejich kapitána Svobody se museli celých dvanáct minut do konce zápasu bránit drtivému náporu domácích. Se štěstím ho přečkali a jejich gólman Loos tak mohl konečně poprvé na podzim oslavit kýženou nulu na svém kontě.

46´- dlouhý a rychlý aut Hejla dopředu na Jiráska, ten se obtočil kolem beka domácích a milimetrovou přihrávkou našel před brankou rychlonohého všudybyla Greňa, pro kterého již nebyl problém zasunout míč do zcela odkryté branky domácích a dostat tak hosty do zaslouženého vedení – 0:1

63´- trestný kop hostujícího Šmalcla z 20 metrů gólman domácích s malými potížemi likviduje

71´- bomba Svobody z 25 metrů, ale gólman domácích Peterka byl opět pozorný a míč přikryl

78´- zbytečný faul ze zadu kapitána hostí Svobody a ten musel po druhé ŽK opustit plochu za následnou ČK

83´- domácí v šanci Sirovátkem, ale stopér hostí Šmalcl mu na poslední chvíli míč čistě vypíchl na rohový kop

87´- domácí v zoufalém náporu zapomněli bránit a hosté toho brejkem T.Jägra a přečíslením tři na jednoho mohli využít, ale T.Jägr zvolil místo přihrávky na dva nabíhající spoluhráče, střelu z hranice velkého čtverce, kterou gólman domácích stačil zachytit

90´- v poslední minutě dokázal Loos zázračně vyrazit bombu domácího Sirovátky z 10 metrů a následnou hlavičku dalšího exteplického legionáře Jurenky do zcela odkryté branky, neuvěřitelnou robinsonádou, vytáhnout konečky prstů na rohový kop

Rozhodčí pak již jen nastavil dvě minutky, které si hosté mazáckým zdržováním pohlídali a dotáhli tak své nečekané vítězství z horké půdy, původně očekávaného favorita soutěže, do konečného hvizdu.

Sestava hostí:

Loos – Kern, Šmalcl, J.Jägr – Hejl (ŽK – 88´-Vichterey R.), Svoboda (ŽK + 78´- ČK), Vlk, T.Jägr,Jirásek (ŽK) – Karpíšek (70´- Špinka), Greňo

Diváci: 150

Nejlepší hráči: Chalupník (P) a Loos (V)

Řekli po utkání

M.Suchomel - trenér

„Byl to určitě oboustranně kvalitní zápas, ke kterému svým výborným výkonem přispěl i rozhodčí J.Starý. Naši hráči měli tradičně méně v držení balón, než zkušený a technicky vyspělý soupeř, ale nutno říci, také již tradičně, si vypracoval výrazně více brankových příležitostí než domácí. Ti byli po neproměněné penaltě v úvodu zápasu trochu rozhozeni, kdežto naši hráči se skvělým zákrokem Loose chytili a mohli již v první půli rozhodnout o osudu utkání v náš prospěch. Škoda zbytečného vyloučení našeho kapitána Pavla Svobody.“

J.Zbončák - asistent

„Domácí hráli velice dobře, ale nedostali se příliš do brankových příležitostí. Jejich obrana dělala dost chyb a byla výrazně slabší, než jejich záloha a útok. Mohli jsme proto několikrát využít jejich nedorozumění a skórovat. Body jsme však přivezli!“

L.Sklenář - manager

„Byl to jeden z nejhezčích zápasů, které jsem na podzim viděl. Domácí měli skvělou krajní zálohu, my zase skvělou obranu v čele s Pepou Loosem. Bohužel jsme nevyužili chyb a nedorozumění v jejich obraně a nedokázali dát v pohodě dvě tři branky z čistých šancí, které jsme si vypracovali. Nakonec, po odstoupení Svobody, jsme se strachovali o výsledek a moc nechybělo a domácí mohli vyrovnat. Náš Pepa Loos však byl proti !“