FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Hosté potvrdili roli favorita a odvezli si tři cenné body !

FK Mondi Štětí - SK Stap Tratec 0:2 (0:1)

Domácí hráči se na toto utkání velice důkladně připravovali a chtěli získat alespoň bod. Velice dobře bránili, ale hosté byli přeci jen o kousíček lepší a zaslouženě vyhráli. Domácí však měli také několik dobrých příležitostí, ale konto hostujícího gólmana Jandy zůstalo nakonec čisté.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- trojice hráčů hostí T.Jägr – Kotiš a Buryánek vybagovala domácí obranu, ale posledně jmenovaný hráč se trefil z hranice pokutového kopu pouze do vyběhnuvšího gólmana
12´- domácí v první vážnější šanci Trutnovským, ale Špinka mu míč ukopl včas od nohy
19´- hezká akce dvojice Kotiš – Hyka a prvně jmenovaný po nezištné narážečce střílel z 8 metrů vedle
22´- individuelní průnik Buryánka do domácí obrany, zpětná přihrávka na Svobodu, ale ten se ukvapil a z 12 metrů ve velmi dobré šanci střílel jen těsně vedle domácí svatyně
30´- domácí v šanci, když si Mencl naběhl na centr do vápna, ale jeho hlavička skončila nad brankou
39´- nepříjemná Kotišova přízemní střela z 18 metrů skončila těsně vedle domácí branky
41´- bomba Hyky z 25 metrů letěla jen těsně vedle šibenice přihlížejícího domácího gólmana
44´- faul ve vápně na Jiráska, který byl ve vyložené šanci a byla z toho jasná penalta, kterou bezpečně proměnil kanonýr Hyka a hosté se ujali vedení důležitou brankou do šatny – 0:1

První půle byla jasně v režii hostů, kteří měli více míč na nohou, ale domácí příliš neotevírali svůj obranný val a podnikali pouze rychlé brejky, ze kterých občas zahrozilo i před brankou hostů.

48´- únik domácích, centr do vápna a Trutnovský hlavou v dobré šanci přestřelil branku hostů
69´- aut Hyky do volného prostoru na Kurela a ten z úhlu pálil do dobře stojícího gólmana domácích
71´- pěkná akce hostů po ose – Hyka – Kotiš – Kurel, ten obešel i gólmana domácích a z úhlu ještě dokázal přesně zamířit a míč dopravit podruhé do domácí sítě – 0:2
73´- nádhernou bombu domácího kanonýra Trutnovského brankář hostí Janda vyrazil na rohový kop
80´- lob Buryánka přes beky na Lehrla, který byl sám ve vápně domácích, ale v poslední chvíli uklouzl
88´- nebezpečná hlavička domácího Škareckého z 10 metrů skončila nad brankou hostů

Hosté hráli ve druhé půli již jen to co potřebovali, nehnali se zbytečně do útoku, kdežto domácí museli trochu otevřít hru, což byla voda na mlýn hostů, kteří si dokázali vytvořit několik dalších slibných šancí a vstřelit i uklidňující branku, která nakonec znamenala tři veledůležité body do tabulky.

Janda – Hyka (ŽK), Šmalcl, Špinka – Kotiš (ŽK – 85´- Kessler), Vlk, T.Jägr, Svoboda st., Buryánek - Jirásek (ŽK – 62´Svoboda ml.), Kurel (70´- Lehrl)

Mimo 5 7

Další mistrovský zápas KP hraje Vilémov v sobotu 8.11.08 doma s Neštěmicemi od 14 hodin.