SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

Domácí potvrdili stoupající formu a opět zvítězili

SK Stap Tratec – SK Union Čelákovice 3:1 (1:0)

V dalším utkání divize skupiny B nastoupili domácí fotbalisté nabuzeni výhrou v Kladně proti ambicióznímu mladému celku z Čelákovic, který byl po celý zápas mírně lepším mužstvem, měl trochu více ze hry a také o něco více šancí než domácí. Konečně se to však obrátilo a domácí zužitkovali konečně více šancí, než kdykoliv předtím, kdežto hosté měli smůlu nebo je vychytal domácí gólman Loos. Po delší pauze zaviněné zraněním se v domácím mužstvu opět objevil na svém postě stopéra kapitán Šmalcl. Byl to velice pěkný zápas, ve kterém slavila úspěch především bojovnost domácích hráčů až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- nezištná ulička Smoly na zcela volného Buryánka, který se z hranice velkého čtverce nemýlil – 1:0
14´- nebezpečná a tečovaná střela hostujícího Kejmara vyzkoušela pozornost Loose, který ji vytáhl na roh
21´- trestný kop hostů z hranice šestnáctky zahrávaný Jeníkem šel naštěstí nad branku domácích
33´- po rohu hostů byla před brankou domácích mela, ale Loos nejprve míč vyrazil a potom ještě chytil

V první půli se toho tedy moc neudálo a domácí dokázali ubránit i s trochou štěstí rychlé jednobrankové vedení.  Ve druhé půli se však hra vyrovnala a na obě brány se střídavě valil jeden útok za druhým. Domácí měli o něco více střeleckých příležitostí, než v první půli a dvě z nich zužitkovali v branky a zajistili si tak své druhé domácí divizní vítězství.

56´- centr hostů ze strany do vápna domácích a vyběhnuvší Loos boxoval bohužel ne před sebe, ale nešťastně za sebe a míč skončil v jeho vlastní brance. Neskutečná kuriozita znamenala vyrovnání – 1:1
61´- trestný kop hostujícího Jeníka tečoval ve vápně Uka a domácí gólman předvedl zákrok z říše snů a zázračně míč vytáhl konečky prstů na rohový kop, čímž odčinil svoji předchozí chybu !!!
72´- domácí Vlk prodloužil hlavou míč do volného prostoru mezi beky hostí kam si naběhl Smola a podél vyběhnuvšího gólmana hostů střelou od tyče do branky dostal domácí do vedení – 2:1
77´- další výborná šance domácích, ale Kurel své sólo neproměnil, když trefil jen gólmana hostů
80´- trestný kop hostujícího bombéra Jeníka z 20 metrů šel přímo pod klacek, ale Loos se opět vyznamenal a tuto nevídanou střelu vyrazil na rohový kop
81´- únik Kurela po levé straně, zpětná přihrávka na Smolu, ale jeho volej těsně minul hostující branku
83´- dalekonosná bomba domácího Nagyho z 25-ti metrů šla jen o milimetry nad branku hostí
85´- Kurel zabojoval o odražený míč mezi beky hostí, ten se dostal k volnému Goumbimu a bylo to – 3:1
88´- další trestný kop hostujícího ostrostřelce Jeníka z 20 metrů domácí gólman Loos chytá

Druhá půle přinesla zvláště v poslední dvacetiminutovce hodně vzruchu a pěkných akcí na obou stranách a to se líbilo samozřejmě i fanouškům, kteří si nakonec odnesli skutečný fotbalový zážitek a hlavně radostně skandovali domácím hráčům na konci utkání za jejich další důležité vítězství. Hosté odjížděli hodně zklamání, neboť si přijeli na půdu nováčka pro jisté tři body.

Loos - Uka, Šmalcl, Greňo - Buryánek, T.Jägr, Nagy, Goumbi (87´-Svoboda), Lehrl (55´-Vlk) - Kurel, Smola (90´-Pácha)