FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Nečekaně hladká výhra domácích !!!

SK Stap Tratec – TJ Proboštov 5:1 (0:0)

V dalším mistrovském zápase chtěli domácí borci divákům odčinit výpadek z Horního Jiřetína a proti mírnému favoritovi bodovat. Hosté se představili ve velmi dobrém světle a jejich osu tvořili hráči se zkušenostmi z 1. a 2.ligy (Džuban, Sedlák, Sedláček) a koučoval je exteplický ligista Janota. Domácí nastoupili opět s již doufejme uzdraveným Dobešem a několika změnami v sestavě. Nakonec si zahrála i celá lavička a i když se po bezbrankové půli zdálo, že to dopadne nerozhodně, domácí se rozstříleli a hosté si odvezli, pro ně až příliš krutou prohru.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- Jägr uvolnil parádně Buryánka, ten dal zpět na Maláka, ale ten střílel jen těsně vedle šibenice hostů
- pěkný centr Jindřicha na který si naběhl Malák, ale místo rybičky hlavou střílel z výskoku a nad
10´- česká ulička Maláka na Vavrouška, ale tomu v čisté šanci uklouzl balón, který nezpracoval jak chtěl !
17´- trestný kop Buryánka z 25-ti metrů hostující gólman vyrazil s námahou do pole
28´- hosté po rohovém kopu v mlýnici nohou a rukou měli šanci Memetim, ale Vlk vykopl míč z brankové čáry
39´- hosté docílili branky Sedláčkem, ale bylo to faul na gólmana domácích Vaňáka, který musel být střídán !!!

V první půli to byl vyrovnaný zápas, ale domácí měli tři velmi dobré šance k otevření skóre, ale nedokázali je proměnit. Hosté měli naštěstí jen jednu a tu zlikvidoval Vlk, když zaskočil na lajně za Vaňáka. Druhá půle již byla na branky bohatá a když hosté otevřeli hru za stavu 2:0 domácí si dokázali z brejků nejen šance vypracovat, ale i je konečně proměňovat a rozhodli tak o své vysoké výhře a stále drží domácí neporazitelnost.

47´- centr Buryánka do vápna hostů, ale Vlkovu hlavičku tečoval Džuban a byl z toho jen rohový kop
48´- trestný kop z velkého úhlu od velkého čtverce parádně zatočil Buryánek přes zeď do šibenice hostů – 1:0
50´- domácí zahrávali trestný kop Jägrem, míč vyrazil gólman k Dobešovi, ten neprostřelil obranný val hostů, ale míč se odrazil k Vlkovi a ten mezi gólmanem a bekem míč propasíroval podruhé do sítě a bylo to – 2:0
56´- načechraný centr Vavrouška na Buryánka, ale jeho slabý volej ve skvělé šanci gólman hostů lapil !
59´- další chytrá ulička Maláka a Vavroušek šel sám na gólmana hostů, místo kličky ale střílel jen těsně vedle !
67´- únik Vlka po pravé straně, přetažený centr a Vavroušek hlavou trefil přesně šibenici hostů – 3:0
73´- dělovka hostujícího Džubana z 16-ti merů skončila ve zdi domácích na hlavě Jindřicha a byl z toho roh !
77´- chyba střídajícího Čudy v rozehře, hosté přečíslili obranu domácích a Memeti pohodlně snížil na – 3:1
78´- únik Bílka po pravé straně, ale jeho prudkou střelu vyrazil gólman hostů na další rohový kop
80´- hosté v šanci zkušeným kapitánem Sedlákem, ale Loos jeho střelu s jistotou mazáka lapil
82´- hosté v úniku a další velkou šanci si zmařili sami, když se dva hráči tvrdě spolu srazili, až tekla krev a musela být přivolána rychlá pomoc a ze rtu krvácejícího Memetiho odvézt do nemocnice na šití !!!
84´- další únik Bílka po pravé straně, zpětná přihrávka na Buryánka, ten pustil míč Čudovi a ten si vynahradil předchozí chybu a pravačkou poslal míč do protipohybu gólmana hostů a bylo to už – 4:1
89´- dlouhý odkop Jiráska našel zcela volného Vavrouška,který šel opět sám na gólmana hostů, ten mu sice první ránu vyrazil, ale na druhou již neměl šanci, ani za pomoci vrátivšího se obránce a bylo to konečných – 5:1 !

Hosté si odvezli příliš krutý debakl a jen si přejme, aby jejich mladý hráč, kterého musela odvézt sanitka, byl v pořádku bez jakýchkoliv následků do dalšího života. Poděkujme také našim divákům, kteří dokázali povzbuzovat naše hráče a viděli zajisté oboustranně kvalitní zápas se šesti pěknými brankami. Výborní byli také všichni tři rozhodčí, kteří měli cit pro hru a zvládli tento zápas na podtrženou jedničku.

Vaňák (40´- Loos) -  Jirásek, Vlk, Dobeš (ŽK – 67´- Bílek), Špinka - Buryánek, Jirchář, Jägr (58´- Očipka), Jindřich (74´- Čuda) – Vavroušek, Malák (70´- Vichterey)