FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

V prvním utkání zimní přípravy vyhrál podle očekávání Vilémov na umělé trávě domácí FC Jiskry Nový Bor.

FC Jiskra Nový Bor - SK Stap Tratec 0:1 (0:1)

K prvnímu z řady přípravných zápasů během zimní přípravy zajížděli vilémovští fotbalisté na tradičně výborně připravenou umělou trávu do Nového Boru, kde je čekal velice známý soupeř, se kterým mají vilémovští fotbalisté již letité, velice dobré vzájemné přátelské vztahy. Hosté přijeli jen se třinácti hráči, ale z nich byl ještě Hambálek zdravotně indisponován, takže nenastoupil ani do plánované druhé půle a začátkem druhé půle se jim navíc nepříjemně zranil (kolení vazy…!?!) kanonýr Kurel. Vzhledem k tomu, že Buryánek a Greňo nebyli přítomni, odehrál Vilémov utkání prakticky bez střídání. Domácí mají ve svých řadách několik známých zkušených mazáků (Baťka, Kubeš,  Suněk, Bláha apod.) doplněných mladými dravými odchovanci. Hrál se velice solidní fotbal z obou stran, ve kterém měli přeci jen zkušenější a vyzrálejší hosté trochu navrch a zaslouženě vyhráli. Navíc nastřelili třikrát břevno a jednou tyčku.

Nejdůležitější minuty zápasu:

11´- na centr T.Jägra si ve vápně naskočil Lehrl a hlavou mířil jen o milimetry nad branku domácích
16´- další krásná hlavička Lehrla po centru Čudy skončila na břevně již nereagujícího domácího gólmana
21´- krásná táhlá střela Kurela se zastavila opět jen na břevně bezmocného domácího brankáře
26´- trestný kop ze strany zahrával Kopřiva a míč přistál přesně na hlavičce Kurela a bylo to – 0:1
38´- nebezpečný průnik domácích zlikvidovat bez problémů trochu promrzlý Loos v brance hostí
43´- přízemní střela Kurela ze skrumáže skončila jen na tyčce domácího gólmana

Ve druhé půli došlo především na domácí straně k určitým výměnám hráčů a postů, ale více ze hry měli stále přeci jen hosté. Domácí si sice dokázali vytvořit o něco více střeleckých příležitostí než v první půli, ale hosté jim vyrovnání nepovolili, ale na druhou stranu nedokázali ani zvýšit svůj náskok z prvního poločasu a tak skončil zápas jen nejtěsnějším rozdílem.

52´- nepříjemné zranění Kurela v koleni, který musel být odnesen na nosítkách a odvezen do nemocnice
57´- únik domácích do odkryté obrany hostí, ale Bláha mířil vysoko nad branku Loose
62´- pěkná akce hostí, když Budský našel volného Čudu, ale jeho slabou střelu gólman domácích chytil
66´- domácí v přečíslení hostující obrany, ale střelu Kazana dokázal Loos na dvakrát chytit
79´- rohový kop hostí, k  odraženému balónu se dostal Lehrl, ale jeho pěkný volej skončil opět na břevně
84´- dalekonosná střela domácího stopéra skončila těsně nad brankou hostů
89´- chyba domácích a Kopřiva se ocitl sám před gólmanem, ale jeho sice dobře myšlený lob, místo jistější kličky, skončil v dlouhých rukách vyběhnuvšího gólmana domácích

Druhá půle byla ze strany hostů přece jen opatrnější, neboť všichni měli myšlenky jak dopadne rentgen z českolipské nemocnice, kam s Kurelem odjeli K.Lindenberg a masér Maier. Naštěstí nám Kurela ošetřující lékař ihned po shlédnutí snímku vrátil s tím, že tam nic nevidí a že by to mohlo být jen pohmožděné, tak uvidíme po pár dnech. Pro nás by to byla obrovská ztráta před jarními boji o záchranu.

Loos - Winzig, Šmalcl, J.Jägr (46´-Budský)  - Čuda, T.Jägr, Nagy, Vlk, Kopřiva - Lehrl, Kurel (52´- J.Jägr)