FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Konečně doma ve velmi dobrém zápase zase plný bodový zisk !!!

SK Stap Tratec – SK Hrobce 4:2 (2:0)

Domácí nastupovali do tohoto zápasu v roli favorita a měli opět jen strach, zda soupeř nezaleze a nebude bránit jako před tím většina týmů, která do Vilémova dorazila. Skutečnost byla zcela jiná, než se čekalo. Hosté se představili jako velice kompaktní celek, vedený z lavičky zkušeným plejerem Marianem Řízkem a od první minuty chtěl hrát otevřený fotbal, takže se diváci nejen bavili předvedeným výkonem obou týmů, pěknými akcemi a finesami, ale viděli i 6 krásných branek na obou stranách.

Nejdůležitější minuty zápasu:

11´- parádní střelu kanonýra hostů Poláka z 20-ti metrů bravurně zlikvidoval Loos v brance domácích
23´- na rohový kop Čudy si naskočil uzdravený Bílek a hlavou olízl tyčku hostů
25´- pěkná akce na jeden dotek po ose Jägr – Betyár – Očipka a ten do prázdné branky otevřel skóre utkání – 1:0
33´- chytrý dloubáček zkušeného Kaly skončil naštěstí jen těsně nad Loosovou brankou
34´- trestný kop Mikase z 20-ti metrů přes zeď se odrazil od břevna a hosté hlavou skórovali, ale bohužel z ofsidu
43´- ulička Jägra na Krasnického, ten předložil balón volnému Očipkovi a bylo to už – 2:0 !!!

V první půli se hrálo nahoru a dolů a byl to vcelku vyrovnaný zápas, ve kterém však dali domácí po velmi pěkných akcích dvě branky, na rozdíl od hostů, kteří docílili jen jedné, ale ta byla z jasného postavení mimo hru.

48´- domácí štírek Betyár prošel mezi dvěma beky, vrátil míč na zcela volného Jägra, ale jeho tvrdou střelu dokázal hostující brankář s námahou na dvakrát lapit, to byla škoda !!!
49´- další nádherná akce domácích, když Bílek prostrčil míč na Krasnického, ten jej posunul podél gólmana hostů na naběhnuvšího si Betyára a ten stál sám před prázdnou brankou hostů a zvýšil už na – 3:0
51´- další dobře kopnutý trestný kop bývalé hvězdy Roudnice Karla Midase skončil v Loosových rukavicích
59´- další parádní akce domácích na jeden dotek po ose Očipka – Vavroušek – Betyár a ten opět do prázdné branky zvyšuje svou druhou brankou v zápase již na skoro neuvěřitelných – 4:0 !!!
66´- dělovku Očipky vytlačil s námahou gólman hostů na rohový kop
68´- hosté v úniku, ale Slavíček střílí ukvapeně jen do dobře stojícího domácího gólmana Loose
71´- trestný kop hostů z 18-ti metrů tentokráte v provedení kanonýra Poláka skončil těsně vedle branky
76´- domácí trochu zaspali a nechali vystřelil Poláka, jehož tvrdá střela k tyči skončila v síti – 4:1
87´- chyba domácích v rozehře a Kala bez problémů snižuje na konečných – 4:2

Hosté se ve 2. půli nevzdali, bojovali jako lvi až do konce utkání, což je velmi sympatické a také se jim to vyplatilo, že zkorigovali debakl na přijatelný výsledek. Domácí dali za stavu 4:0 příležitost celé lavičce, což je také velmi sympatické, aby si všichni co chodí zahráli. Byl to oboustranně vydařený zápas, ke kterému přispěli svým velmi dobrým výkonem i všichni tři rozhodčí. Diváci se nenudili a i přes chladné počasí jich přišlo opět poměrně dost. Určitě je tento výsledek a hra dobrou pozvánkou na dlouho očekávané derby s Rumburkem, za týden v sobotu 22.11.2014 a doufejme, že bude ještě příznivé počasí, aby byl zápas skutečným vrcholem podzimní sezóny na našem stále ještě parádním pažitu.

Loos  -  Krasnický (67´- Kurel ml.), Jirchář, Hnízdo (ŽK), Jindřich – Bílek, Jägr, Vavroušek, Čuda (63´- Chod), Očipka,  Betyár (80´- Kurel st.)