SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

Hattrick Kurela v první půli rozhodl zápas !

SK Stap Tratec Vilémov – FK Litvínov 4:0 (3:0)

V prvním přípravném zápase léta hostil celek SK Stap Tratec Vilémov v předkole poháru ČMFS divizní celek Litvínova, který přijel s kompletním kádrem a dokonce nechal v letní lize v Brňanech den před tím proti Mostu B hrát jen svou rezervu, aby šetřil své hráče na tento prestižní a dlouho očekávaný zápas. Domácí, kteří obsadili v loňském ročníku KP pěkné 2.místo, toužili po konfrontaci s divizním celkem a to se jim s nečekaným úspěchem podařilo právě v poháru ČMFS. Vilémovští stejně jako hosté představili několik nových posil a několik dalších ještě Vilémov představí v následujících přípravných utkáních. Ze současného kádru 22 lidí pak vyberou 17-18 hráčů a ostatní budou puštěni na hostování do okolních klubů.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- ulička navrátilce Hyky v domácím dresu na Čudu a ten sám tváří v tvář proti vyběhnuvšímu gólmanovi hostí jej nedokázal v první čisté šanci přehodit

19´- hostující kanonýr Demčenko ukázal svou sílu a z otočky bombou pod klacek provětral domácího Jandu v brance, který však parádně vytlačil balón z pod břevna na rohový kop

28´- nádherná česká ulička domácícho Kotiše na Kurela a ten nedal k tyči hostujícímu gólmanovi šanci – 1:0

32´- rohový kop hostí trefil hlavou přesně k tyči Eliáš, ale na lajně zaskočil Jandu hlavou dobře postavený Hyka a míč vyhlavičkoval do pole

38´- nezištná přihrávka střídajícího Lehrla na Kurela a ten housličkami překonal gólmana hostí podruhé – 2:0

43´- chyba hostujícího stopéra s gólmanem a všudybýlek Kurel poslal míč potřetí do sítě hostí, čímž dosáhl nevídaného hattricku během patnácti minut a navíc ještě v první půli – 3:0

První poločas přinesl oboustranně výborný fotbal, hosté měli po úvodním tlaku domácích trochu více míč na svých kopačkách, ale hráli jen po vápno, kde si nevěděli rady s výborně hrající a doplňující se defenzívou domácích. V kabinách pak duněl hlas hostujícího trenéra Vratislava Havlíka (mimo jiné kopal ve Slavii a Teplicích), neboť takovou sprchu určitě hosté nečekali a ve druhé půli chtěli výsledek alespoň zkorigovat.

74´- trestný kop domácího ostrostřelce Hyky ze strany skočil jen těsně vedle svatyně hostí

78´- rohový kop Hyky do vápna hostí k přední tyči jen těsně minul další novic v domácím dresu Kirchberger

82´- přetažený centr Svobody do vápna hostí tečoval Kirchberger, ale balón jen olízl tyčku hostí

85´- únik dalšího nováčka v dresu domácích Blažka a přesná přihrávka na Kirchbergera, ale ten trefil jen beka

87´- domácí Svoboda se dostal přes dva beky, poslal do uličky Kotiše, který si mazáckou zasekávačkou položil hostujícího křižujícího stopéra a podél gólmana k tyči stanovil konečný účet zápasu na – 4:0

89´- neuvěřitelný průnik Hyky z půli hřiště přes všechny hráče, kteří mu stáli v cestě a jeho parádní lob skončil těsně nad šibenicí již trochu odevzdaných hostí

Domácím hráčům se podařil skutečně husarský kousek a nutno konstatovat, že jejich kádr bude i v letošní sezóně silný, neboť ještě tři hráči, kteří dostanou příležitost a již začali s přípravou byli v hledišti (Loos, Gabriel a mladý nadějný Petr Svoboda). Díky tomuto překvapivému vítězství postoupili domácí do 1.kola ČMFS, které se uskuteční v neděli 29.7.08 od 17 hodin na hřišti ve Vilémově a jejich soupeřem bude druholigový celek MFK Ústí nad Labem. Hostující trenér Vr. Havlík po zápase vysekl poklonu výkonu domácích a popřál jim hodně úspěchů v KP.

Janda – Hyka, Šmalcl, Špinka – Kotiš, Vlk, T.Jägr (27´- Lehrl), Svoboda, Hejl (46´- Kirchberger) - Kurel (ŽK - 73´- Blažek) a Čuda

Připraveni ještě:

gólman Bednář, Kessler, Vichterey R. a M.

Nejlepší hráči utkání podle diváků: Kurel (V) a Hanousek (L)

Trenér hostí – Vratislav Havlík:

„Měli jsme sice trochu více ze hry, ale dokázali jsme si vytvořit pouze jedinou vážnější šanci, kterou domácích gólman bravurně zlikvidoval. Domácí do čeho kopli to jim tam spadlo. Přesto jsme s výkonem svých svěřence nespokojen, ale na druhou stranu uznávám kvalitu domácích, kteří mají skutečně velmi dobře poskládaný mančaft!“

Trenér domácích – ing. Milan Suchomel:

„Sehráli jsme velice kvalitní zápas proti zkušenému a technicky vyspělému soupeři. Hosté měli chvílemi déle na kopačkách balón, ale naši hráči se na rozdíl od soupeře dokázali šikovnými uličkami dostat do šancí a proměňovat je. Celý náš kolektiv zaslouží pochvalu za bojovný a zodpovědný výkon, který se líbil i mnoha přítomným divákům a jež je určitě dobrou pozvánkou na nedělní zápas s druholigovým Ústím nad Labem!“