SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

První turnajový zápas o pohár Děčína zvládl Vilémov dobře !!!

FK Česká Kamenice - SK Stap Tratec 2:7 (1:2)

Na parádní umělce v Děčíně a za nádherného fotbalového počasí čekal Vilémovské borce jejich jediný turnajový přemožitel z loňského ročníku – tým FK Č.Kamenice, hrající 1.A třídu. Vilémovským chybělo z kádru z různých důvodů hned sedm hráčů – Vaňak, Kluch, Vavroušek, Bílek, Buryánek, Hnízdo a Krasnický. Příležitost dostali tudíž hlavně všichni nováčci v kádru. Střelecké schopnosti v tomto utkání prokázal kanonýr – Karel Kaňkovský, který vstřelil ve svém prvním vystoupení ve Vilémovském dresu čtyři branky a ještě mu jedna nebyla uznána.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- na ukazateli času svítila ještě 0 a Kameničtí dosáhli po chybě hostů první branky Hodačem1:0
- na přesný centr Demkeho dosáhl kousek od gólmana domácích Kaňkovský a hned vyrovnal – 1:1
- v obrovské šanci se ocitl Jindřich, který šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho nohy
15´- parádní dělovka Kaňkovského z 20-ti metrů, ale gólman domácích míč vyrazil na rohový kop
19´- odražený balón se dostal na nohu Kurtyho, ale ten v další čisté šanci hostů trefil jen gólmana
36´- dobře kopnutý rohový kop Demkeho, míč přistál na hlavě Jircháře a bylo to – 1:2

V první půli byli hosté lepším celkem, vytvářeli si daleko více brankových příležitostí, kdežto domácí spoléhali spíše jen na brejkové situace. Do druhé půle oba týmy vystřídaly lavičky a hosté navíc dosti přeskupili i jednotlivé posty.

47´- odražený balón po rohu Demkeho se dostal na vápně k Jindřichovi a ten jej poslal do šibenice – 1:3
51´- tvrdá rána mladého Kurela protáhla gólmana domácích a byl z toho další roh
53´- pěkná ulička Kurela ml. na Demkeho a ten šikovným lobíkem nedal domácímu gólmanovi šanci – 1:4
59´- přetažený centr Čudy až na naběhnuvšího si Kurtyho, ale jeho volej skončil nad brankou domácích
63´- další rohový kop v podání Demkeho a dobrá hlavička Stacha, která však šla jen těsně vedle branky
66´- učebnicová akce po ose – Kurel ml. – Demke – Kaňkovský a ten do prázdné branky zvýšil na – 1:5
74´- parádní dělovku Demkeho z hranice velkého čtverce vytěsnil pozorný gólman domácích
76´- hosté v brejku po chybě v obraně hostů dává Zahradníček branku a snižuje na – 2:5
78´- týž hráč v ofsajdové pasti, která nebyla odmávána, šel sám na gólmana Martina, ale ten jej vychytal
81´- centr Kurela vyrazil domácí gólman jen před Kaňkovského a ten se opět nemýlil – 2:6
83´- mladíček Kurel šel sám na gólmana domácích, ale jeho krátký lob mu gólman Č.Kamenice lapil
86´- nečekanou střelu pravou nohou Kurela ml. gólman domácích s námahou vyrazil
88´- faul na Kurtyho ve vápně, jasná penalta a Kaňkovský ranou k tyči dovršil svůj haštyrk – 2:7 !!!

Domácí ve druhé půli již nestačili se silami a hosté toho využili ke vstřelení dalších pěti branek a další šance k tomu ještě zahodili. Je na nich vidět, že budují skoro nový tým, protože v něm mají osm nováčků a ti se teprve začínají poznávat a sehrávat. I přesto to byl chvílemi fotbalový koncert z jejich strany a domácí často jen přihlíželi jejich líbivé kombinační hře.

Michálek (46´- Martin)  -  Stach, Jirchář, Demke, Čuda – Vichterey R. (46´- Vaníček), Jägr, Jindřich, Kurty, Kaňkovský, Kurel ml.