FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Domácí divizní favorit tentokráte na velmi dobře hrající hosty neměl !!!

FC Arsenal Č.Lípa - SK Stap Tratec 1:3 (1:0)

Na krásném umělém pažitu v České Lípě se před zápasem konala malá společenská událost, kdy se hosté loučili se svou letitou ikonou Zdenkem Buryánkem, kterému předali dárky a popřáli mu hodně štěstí v novém klubu. Poté nastoupili na plac domácí divizní borci posílení o střelce Hamadu a špílmachra Štajnera, bývalého vynikajícího českého reprezentanta. První půle byla vyrovnaná, ale domácí dokázali vstřelit branku a i když hosté také, tak ta byla z údajného ofsidu. Ve druhé půli překvapivě převzali iniciativu hosté a nejen že výsledek otočili ve svůj prospěch, ale mohli vyhrát i daleko větším rozdílem, když 20 minut před koncem okupovali jen domácí polovinu a nebýt mnoha neproměněných tutových šancí, tak to mohl být ještě výraznější rozdíl. I tak je to pěkný úspěch.

Nejdůležitější minuty utkání a sled branek:

- brejk domácích a odražený balón po centru se dostal ke kanonýrovi Hamadovi a ten střílel nad
- odražený balón od beka hostů přistál na hlavičce Provazníka, ale gólman Dvořák byl na místě
19´ - dalekonosná střela exvilémovského Soukupa ze 30-ti metrů skončila nad bránou hostů
21´ - rychlý brejk domácích a nikým nekrytý Hamada posílá českolipské fotbalisty do vedení – 1:0 !!!
29´ - pěkná akce hostů, když Kučera přistrčil balón Havlovi, ale ten střílel jen těsně vedle brány
35´ - hostující Kučera šel sám na gólmana posunul míč na Šindeláře a ten do prázdné brány vyrovnal stav, ale pomezní mávnul nečekaně ofside i přes protesty hřáčů a lavičky hostů !!!
38´ - dlouhý aut do vápna hostů a Štajner hlavou střílel jen těsně nad bránu Dvořáka
45´ - odražený balón se dostal ke zcela volnému Šindlářovi,ale ten v čisté šanci přestřelil domácí bránu

První půle byla vyrovnaná, hrálo se nahoru a dolů, byly vidět pěkné akce, ale tutových brankových příležitostí mnoho nebylo. Hosté hráli zodpovědně a domácí se nemohli dostat na dostřel Dvořáka.

49´ - parádní dělovka kanonýra hostů Havla, ale domácí gólman byl připraven a míč lapil
57´ - chyba hostů v rozehře a domácí kanonýr Habada trefuje jen tyčku Dvořákovi svatyně
68´ - přesný pas Hokeho na Kramera ten se parádně trefuje a srovnává stav na – 1:1 !
70´ - únik Zimy po pravé straně, přistrčení na Havla, ale ten pálil jen těsně vedle brány domácích
72´ - parádní centr Malce do vápna domácích a nikým nekrytý Havel dostává hosty do vedení – 1:2 !
75´ - do další čisté šance se dostal hostující Malec, ale výborný domácí gólman ho vychytal !
83´ - další únik rychlonohého Zimy a přesná přihrávka na Havla, ale ten trefuje jen boční síť!
85´ - kulečníková akce hostů po ose Hoke – Zima – Havel a ten opět rozvlnil domácí síť – 1:3 !!!
88´ - akce jako přes kopírák v podání Havel – Zima – Kučera, ale ten střílel v čisté šanci jen vedle !

Ve druhé půli převzali překvapivě iniciativu hosté a od vyrovnávací branky už byli na hřišti prakticky jen oni a nebýt střelecké smůly, mohli ještě výrazně upravit skóre ve svůj prospěch. I tak je to cenná výhra nad účastníkem divize a věřme, že dodá vilémovským hráčům chuť do dalších zápasů. Škoda jen zranění Vavrouška, který má zlomený malíček, neboť mu na něj domácí hráč v souboji šlápl.

K zápasu řekl trenér hostů Vl.Chod: „Výbornou celotýdenní práci jsme dnes přetavili ve velmi povzbuzující vítězství. Celý zápas jsme hráli to - co bylo s ohledem na aktuální brankový stav potřebné ! S divizním soupeřem se nám podařilo otočit nepříznivý stav, ovládnout hru a vytvářet si brankové příležitosti. Výhra nebyla náhodná, ale zasloužená. Děkuji a gratuluji našim hráčům !“

Dvořák – Hoke, Jirchář, Vavroušek (55´- Kramer), Malec  –  Kramer (46´- Filip), Havel, Šindelář, Rybář, Zima – Kučera