FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Velmi cenná plichta s aspirantem postupu do ČFL na jeho umělém pažitu.

FK Arsenal Č.Lípa - SK Stap Tratec 2:2 (0:0)

K dalšímu přátelskému zápasu v rámci zimní přípravy zajížděli vilémovští fotbalisté na parádní umělku do České Lípy, kde nastoupili proti aspirantu na postup do ČFL, velmi silnému týmu FK Arsenal Česká Lípa, kde vloni dostali příděl 7:0 a stejným poměrem to odskákala Skalice s tímto týmem týden před námi. Bylo nutno zvolit obrannou taktiku a vyrážet jen k brejkům, což se dařilo a nechybělo mnoho a hosté si mohli odvézt i výhru, ale i plichta je pro ně povzbuzením do dalších bojů a hlavně satisfakce za prohru z minulého týdne v Ústí n.L., proti místním mladíkům z U19.

16´ - parádní ulička uniknuvšího Zimy na Kučeru, který šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho nohu !
35´ - pěkná akce domácích skončila střelou libereckého exligisty Kazdy do tyčky hostů !
37´ - Zima se prodral přes dva beky domácích, ale na poslední chvíli mu míč srazil bek na roh
38´ - chyba hostů při špatném odkopu a nejlepší hráč domácích – nová akvizice Kazda minul bránu
42´ - skvělou dělovku Hanla z 20-ti metrů pod břevno vytáhl konečky prstů Vaňák na rohový kop

V první půli měli domácí více balón pod kontrolou, ale dobře organizovaná obrana hostů je do velkých šancí nepouštěla, naopak to byli hosté, kteří rychlými brejky občas zahrozili a vytvořili si dvě dobré šance ke vstřelení branek, ale ani jedna jim nevyšla 100%-ně ?

47´ - trestný kop další nové akvizice domácích exvarnsdorfského Šimona z 16-ti metrů Vaňák lapil
56´ - rychlý brejk hostů a mladíček Jetmar v tutové šanci nedal !!! To byla škoda.
61´ - odražený balón a domácí Hejl napálil z voleje břevno hostující svatyně !
62´ - Kučera se prodral mezi třemi beky domácích a vybídl Štefana ke skórování, ale byl z toho jen roh
64´ - dlouhý pas Havla za beky domácích, ale Zima v další výborné šanci střílel jen vedle brány
65´ - akce jako přes kopírák, ale tentokráte se Zima nemýlil a střelou od tyče dává gól – 0:1 !!!
70´ - chyba hostů v rozehře a domácí Kazda tváří v tvář Vaňákovi dokázal brzy vyrovnat – 1:1 !
83´ - nacvičený signál hostů po rohu Havla a volej Kučery, ale gólman byl na místě a míč lapil
89´ - trestný kop z 18-ti metrů přes zeď zahrál ligově technicky do šibenice Snášel a bylo to – 1:2 !!!
90´ - už chtěl hlavní sudí odpískat konec, ale nechal dohrát akci a z ní domácí Baláž vyrovnal na – 2:2

Ve druhé půli už tak výrazná převaha domácích nebyla, ale je fakt, že vystřídali všech šest náhradníků, kdežto hosté měli při lehkém zranění dvou borců na lavici jen dva mladíky. I tak se fotbal musel všem přítomným divákům líbit a hlavně ta ligová střela do šibenice Angličanem Snášela.

Trenér hostů Vlasta Chod:

"Česká Lípa má třetiligové parametry, v létě jsme si odtud odvezli debakl 7:0. Nyní jsme věděli, že nemůžeme hrát otevřené utkání, hráli jsem tak v organizovaném zataženém bloku, s nasazením a čekáním na brejkové příležitosti. Díky výbornému týmovému výkonu taktika slavila úspěch. Hráči k utkání přistoupili zodpovědně, podali dobré výkony a chybělo málo, abychom slavili i cenné vítězství,ale remízu také samozřejmě bereme, je pro nás povzbuzením před blížícím se startem soutěže."

Jiří Štajner - asistent trenéra České Lípy:

„Vilémov přijel bránit. My jsme se tam nemohli dostat, dostali jsme z jednoho brejku gól, nám se podařilo vyrovnat. Hra vypadala stejně jako v prvním poločase, dobývali jsme pořád jejich dobře organizovanou obranu. V celkovém kontextu jsme měli zvítězit, ale je to zasloužená remíza.“

Vaňák – Honců, Jirchář, Filip, Snášel – Zima, Šmalcl (42´- Štefan), Havel (87´- Jetmar),  Rybář,  Jetmar (60´- Meidl) – Kučera