SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

Zasloužená výhra nad domácím celkem !!!

FK Junior Děčín - SK Stap Tratec 2:4 (1:2)

Poslední zápas Děčínského turnaje měl být vlastně finálem a vyvrcholením celého tohoto zimního klání, ale domácí ztratili za dvě remízy čtyři body, takže Vilémovští fotbalisté již byli jistými vítězi před tímto zápasem. Utkání se hrálo na sněhu, neboť kalamita nešla zastavit a tak to byl víc než fotbal spíše boj o každý balón. Bylo ale vidět dost pěkných akcí a také branky byl ukázkové.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- Kurel unikl domácí obraně, naservíroval míč před branku a Červeňák jej dopravil z voleje do sítě - 0:1
- Nagyho tečovanou střelu domácí gólman lapil
11´- centr Vichtereye do vápna domácích, ale volej Lehrla šel jen vedle branky
13´- pěknou střelu Choda z velkého vápna vyrazil domácí gólman na tyč a rohový kop
18´- dělovku Vichtereye z 18-ti metrů domácí brankář s námahou chytil
26´- domácí rozebrali obranu hostů a Murdych překonal Loose a vyrovnal stav utkání na - 1:1
29´- Kurel šel sám na gólmana obešel jej, vystřelil, ale domácí bek stačil ještě balón z lajny vykopnout do rohu
33´- faul na Kurela ve vápně posoudil sudí jako penaltový, míč si postavil Chod a nedal gólmanovi šanci - 1:2
36´- faul hostů na hranici velkého čtverce, ale domácí ukecali sudího a ten posunul míč na značku pokutového kopu. Betyárovu střelu k tyči však Loos vystihl a míč vyrazil na rohový kop !!!
41´- domácí v čisté šanci, ale Betyár nastřelil jen břevno Loosovi branky

V první půli měli hosté zpočátku trochu navrch a vypracovali si i více šancí, ke konci půle však domácí zlobili a nechybělo mnoho a mohli vyrovnat nebo se dokonce dostat do vedení.

46´- než se hosté rozkoukali domácí poslali do úniku Betyára a ten vyrovnal stav zápasu na - 2:2
55´- centr Očipky přistál přesně na hlavě Lehrla, ale míč vytěsnil bek domácích z lajny na rohový kop
56´- parádní střelu hostujícího Červeňáka vytěsnil domácí gólman na další rohový kop
63´- šikovná akce hostů po ose - Chod - Červeňák - Šťastný a ten do prázdné branky upravil na - 2:3
69´- nebezpečnou Čudovu střelu z vápna vytěsnil stopér domácích na rohový kop
74´- ulička Choda na Ruszó a ten lobem překonal domácího gólmana a bylo to - 2:4
77´- po chybě gólmana domácích měl Chod na kopačce další šanci, ale nedal
79´- centr Hyky do vápna domácích a hlavička Vavrouška šla jen těsně vedle branky
87´- trestný kop hostů zahrával Jirchář, ale jeho střela skončila těsně vedle domácí svatyně

Druhá půle nezačala pro hosty dobře, neboť domácí ihned vyrovnali, ale poté již byli pány na hřišti zkušenější hosté a nebýt velké vrstvy sněhu, tak mohlo být skóre pro ně ještě příznivější. Jinak to byl oboustranně slušný fotbal, na který se dalo koukat. Po zápase předal náměstek primátora pan Sinko Vilémovským fotbalistům potřetí za sebou putovní pohár a k tomu ještě krásný pohár pro vítěze.

Loos  - Čuda (46´- Hyka), Jirchář, Ruszó  - Vichterey R. (65´- Čuda), Vavroušek, Chod, Lehrl (60´- Šťastný) - Kurel (46´- Očipka), Červeňák