FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Další střelecký koncert vilémovských fotbalistů odnesli tentokrát varnsdorfští mladíci !!!

FK Varnsdorf U19 - SK Stap Tratec 0:13 (0:4)

Vzhledem k tomu, že vilémovským fotbalistům odpadl trénink ve velké rumburské hale a posilovně, kvůli nějaké lukrativnější akci majitele, sehnali si na rychlo místo něj za soupeře mladíky z varnsdorfské líhně U19, hrající dorosteneckou divizi, kterou vedl bývalý vilémovský hráč a nyní trenér mladíků Vlasta Šmalcl. Z této líhně je vlastně dnes tvořen základ Vilémova a většina hráčů jí tudíž prošla, takže to byl i takový marketingový průzkum do blízké budoucnosti.

- nová posila hostů ze Souše kanonýr Malec v čisté šanci, ale gólman domácích míč vyrazil na roh
- hosté zahráli trestný kop ze strany Kučerou a nacvičeným signálem Havel poprvé zavěsil – 0:1 !
- parádní dělovka Jircháře z 20-ti metrů jen olízla boční síť domácích
10´ - průnik Šindeláře, faul domácích ve vápně a nařízenou jasnou penaltu proměňuje Havel0:2 !
14´ - nebezpečnou a tvrdou ránu Šindleláře z vápna domácí gólman na dvakrát lapil
15´ - přesný centr Kurela do vápna domácích a dlouhán Filip hlavou mířil jen do náruče gólmana
22´ - únik Havla, zpětná přihrávka na dalšího novice Filipa a ten s přehledem zvýšil již na – 0:3 !
25´ - rychlý brejk Kramera - dalšího nováčka Vilémova, zpětná přihrávka na Havla a bylo to – 0:4 !

První půle byla jasně v režii vilémovských fotbalistů, kteří domácí pustili jen sporadicky ke svému vápnu a tak se jejich Vaňák v brance více méně nudil. Poslední dvacetiminutovka první půle byla sice ve znamení stálé převahy hostů, ale příliš mnoho brankových příležitostí v ní nebylo a tak domácí mladíci udrželi do konce první půle pro ně vcelku přijatelný stav.

46´ - prudký centr Zimy ze strany do malého vápna si srazil bek domácích do vlastní brány – 0:5 !
54´ - tr.kop domácích v podání Vilémovem sledované „šenovské naděje“ Snášela skončil nad bránou !
56´ - přesný centr rychlíka Zimy na Havla a ten znovu rozvlnil síť domácích a bylo to již – 0:6 !
60´ - dlouhý aut hostů a Filip přiťukl ve vápně míč Kramerovi a ten v čisté šanci trefil jen tyčku !
65´ - nezištná ulička Havla na Hokeho a ten s přehledem starého mazáka zvýšil na – 0:7 !
66´ - o minutu později udělali mladíci hrubici a Havel nechytatelnou střelou k tyči upravil na – 0:8 !
68´ - ulička dalšího již 4.novice Čonky a Kramer šel sám na gólmana, ale trefuje jen domácí tyčku !!!
69´ - pěkná akce dvojice Zima – Kučera a ten do prázdné brány domácích upravuje na – 0:9 !
72´ - Kučera prostrčil míč Hokemu a ten v další parádní šanci trefuje také jen tyčku domácích !
75´ - přesný centr Hokeho na zcela volného Havla ve vápně domácích a bylo to už na ručník – 0:10 !!!
77´ - mazácká ulička Honzy Filipa a Kramer tváří v tvář gólmanovi domácích se už nemýlil – 0:11 !
80´ - po rychlé kombinaci hostů posunul míč Filip na Havla a ten dělovkou k tyči navýšil skóre – 0:12
84´ - rychlá akce po ose Jirchář – Zima – Havel a ten završil svůj rekordní „haosmirk“ – 0:13 !!!

K utkání řekl vilémovský trenér Vl.Chod:

"Děkuji trenérovi dorostenců FK VDF (mému kamarádovi) V. Šmalclovi, za možnost sehrání tohoto přípravného utkání na místní, perfektní umělé trávě. Naším cílem bylo nadále pracovat na zkvalitňování předfinální a finální fáze, a zároveň neinkasovat. Díky tomu, že dorostenci hráli aktivně  a byli stále v pohybu, čímž nás nutili hrát po celé utkání rychle, přesně, kvalitně a zodpovědně, tak nám ten zápas naprosto splnil svůj význam ! Chválím celý tým za přístup a vyzdvihnu zde rekordních 8 branek našeho kanonýra Patrika Havla – neskutečné, snad mu něco zbyde i na mistráky !!! Dorostencům přeji úspěšnou jarní část v divizi a třeba v budoucnu někteří obléknou zase i náš dres."

Vaňák – Čonka, Kurel, Jirchář, Filip, Kramer – Malec (19´- Zima), Hoke, Kučera, Šindelář - Havel