SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

Tradiční derby utkání rozhodl exšluknovský Dobeš svým hattrickem během čtvrt hodiny !!!

SK Stap Tratec – Plaston Šluknov 6:0 (2:0)

Fotbalisté obou dvou táborů jsou již léta dobrými kamarády a tradičně dvakrát do roka si spolu zahrají i přátelský zápas, ve kterém jde vždy o prestiž. Tentokráte se manažeři obou celků vytáhli a připravili po zápase společné posezení s tatarským biftekem na účet Šluknova a na oplátku vilémovští zase čepovali po celé utkání pro funkcionáře a diváky zdarma svařené víno. Jasný favorit to tradičně neměl lehké, ale nakonec hlavně díky gólům exšluknováků Dobeše a Očipky zvítězil vysokým rozdílem. U obou celků chybělo několik hráčů (Šmalcl, Vlk, Greňo, Winzig či Čuda resp. Hlavsa, Zbončák J. či Lehrl), ale to určitě nemělo vliv na celkový výsledek ani hru.

- první šance domácích, když Vichterey uvolnil Dvořáka, ten přiklepl míč Očipkovi, ale ten střílel jen vedle
10´- průnik Kopřivy přes tři beky hostů, ale jeho střelu vyrazil pohotový gólman Schejbal na rohový kop
13´- parádní volej M.Nagyho z dvanácti metrů opět vyrazil gólman hostů na rohový kop
16´- pěknou střelu Dobeše gólman Schejbal znovu jen vyrazil před sebe a číhající Očipka se už trefil – 1:0
29´- hosté v první vážnější šanci novou akvizicí Skyvou, ale M.Nagy mu jeho střelu srazil na rohový kop
37´- centr Dvořáka do vápna hostů, k odraženému balónu se dostal Dobeš a nedal Schejbalovi šanci – 2:0
41´- dalekonosnou bombu exšluknováka Dobeše z 20-ti metrů gólman hostů vyrazil do pole

První půle byla ze strany domácí plná nepřesných přihrávek a rovněž si překvapivě vytvářeli nezvykle málo brankových příležitostí. Hosté dobře napadali, bránili ve větším počtu lidí a stačili se silami. Do druhé půle obě mužstva vystřídala celou lavičku a byli to přeci jen domácí, kteří se mírně zlepšili a začali postupně se silami odpadávajícího soupeře výrazněji přehrávat, vytvářet si šance a střílet i očekávané branky.

49´- ulička Kurela na naběhnuvšího si Buryánka, ale jeho levačka skončila jen těsně vedle branky hostů
53´- pěkný centr Dvořáka do vápna hostů, ale Kurel místo střely zvolil pár kliček a soupeř mu míč sebral
60´- centr M.Nagyho si ve vápně zpracoval Dobeš a bodlem vymetl šibenici šluknovského gólmana – 3:0
62´- únik Dvořáka a nezištné přistrčení na Dobeše, který završil svůj hattrick do prázdné branky – 4:0
71´- trestný kop Hyky přistál na hlavě M.Nagyho, ale gólman hostů Schejbal míč konečky prstů vytáhl na roh
75´- parádní česká ulička Kurela na Dvořáka, ale jeho sólo zlikvidoval včasným vyběhnutím gólman hostů
77´- krásná akce domácích, když na centr Buryánka naběhl Kubeš a jeho parádní volej skončil na tyčce !!!
80´- křižný centr Kubeše do vápna hostů a pěkný Kurelův volej skončil popáté v síti hostů – 5:0
82´- pěkná technická střela Dvořáka se obtočila těsně okolo šibenice hostujícího celku
86´- centr domácích prodloužil Kurel hlavou na M.Nagyho a ten uzavřel skóre utkání na – 6:0
89´- únik hostujícího rychlíka Skyvy do otevřené obrany domácích skončil ale jen na vrátivším se Kurelovi

Obě mužstva si určitě zahrála za příjemného počasí na varnsdorfském umělém pažitu dobrý přátelský zápas, ve kterém se hrálo velice slušně, takže všichni tři rozhodčí neměli příliš mnoho práce a zápas zvládli na výtečnou. Velmi dobrou úroveň mělo i následné závěrečné posezení ve šluknovském klubu, kde se oba soupeři dohodli, že se v létě zase střednou a jejich manageři mají za úkol vymyslet pro hráče opět nějaké to malé překvápko navrch. Proč by také ne, vždyť v obou mužstvech působí řada hráčů, kteří kopali jak ve Šluknově, tak i ve Vilémově (Svoboda, Dobeš, Očipka, Lehrl, bratři Zbončákové, Vichterey, Jägr, Hambálek, Holešovský nebo dokonce vilémovský manager L.Sklenář či A.Gall, Navrátil ap.), takže se máme v létě určitě na co těšit.

Vaňák  (46´- Loos) – Hyka, Svoboda, Nagy L., Dobeš, Nagy M., Vilám (46´- Kubeš), Kopřiva (46´- Buryánek), Očipka, Vichterey (46´- Kurel), Dvořák