SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Zajímavý zápas přinesl favoritovi překvapivě jen hubené vítězství !!!

SK Stap Tratec – FK Rumburk 1:0 (0:0)

Vilémovští fotbalisté neměli způsobilé hřiště k sehrání mistrovského zápasu doma s Kadaní a proto si pozvali na umělý pažit do Děčína celek Rumburka, hrající 1.A třídu a který se netají postupovými ambicemi. Byl to kvalitní soupeř, který má ve svých řadách schopné a zkušené borce a který dokázal s vilémovskými hráči držet krok až do samého závěru utkání. Vilémov nebyl zcela kompletní, ale soupeř údajně také ne. Vilémovu chyběli – Šmalcl, Havel, Vomáčka a Čuda. Navíc ze zápasu odkulhal Hoke, který si obnovil zranění kolena, ale snad se to dá do týdne do pořádku.

Nejdůležitější minuty utkání:

- mladičký 18-ti letý novic ve vilémovském dresu Svačina dal uličku na Ruszó a ten šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho nohu a byl z toho první rohový kop pro Vilémov
12´ - chyba obrany a rumburský štírek Dingh střílel v dobré pozici jen vedle brány Dvořáka
22´ - rohový kop Vilémova zatočil Buryánek přímo do brány, ale gólman jej vytáhl na další roh
32´ - pěkná střela Ruszó skončila těsně nad rumburskou bránou
35´ - vilémovský Kučera obešel dva beky, přistrčil míč do čisté šance na Ruszó, ale ten trefil jen tyčku !!!
39´ - střela exvilémovského Pilka z 18-ti metrů skončila jen těsně vedle vilémovské brány
44´ - faul rumburského gólmana ve vápně na Kučeru a jasná penalta. Míč si postavil sám faulovaný, do té doby 100%-ní exekutor, ale gólman Bednář jeho střelu vyrazil do pole !!!

V první půli se hrálo za mírné převahy Vilémova, jehož hráči si vypracovali více střeleckých šancí, než snažící se Rumburk, ale ani jednu neproměnil. Navíc k tomu vilémovští nedali ani penaltu, takže se šlo do šaten za překvapivého bezbrankového stavu.

48´ - trestný kop ze strany do vilémovského vápna a Chlada střílel hlavou jen těsně nad bránu
50´ - tvrdá rána Demetra z vápna, ale vilémovský gólman Dvořák míč vyrazil na rohový kop
53´ - dlouhý pas Jircháře do vápna a Kučera nechytatelnou hlavou rozvlnil konečně síť – 1:0 !!!
65´ - chyba obrany a Kučera šel sám na gólmana Rumburka, ale vystřelil jen nad jeho bránu
74´ - individuelní akce Buryánka, ale jeho střelu z mírného úhlu gólman Rumburka lapil !
81´ - nová akvizice Rumburka Kolár z České Lípy z parádní otočky trefil tyčku Dvořákovi svatyně !
83´ - přesný centr Malce z pravé strany a Kučerovu hlavičku vytáhl rumburský gólman ze šibenice !
86´ - Malcova zpětná přihrávka na zcela volného Honců, ale ten v čisté šanci střílel jen těsně vedle !

Ve druhé půli se dal očekávat větší tlak Vilémova a vstřelení nějakých těch branek od jeho kanonýrů, ale houževnatí hosté vydrželi se silami až do samého závěru a kromě jedné branky si jich více dát nenechali, naopak mohli v 81.minutě dokonce vyrovnat, když vilémovské zachránila tyčka. Všechna čest a pochvala pro rumburský celek, který v této sestavě půjde hodně tabulkou nahoru a přejme jim ten vytoužený postup, abychom u nás měli po dlouhé době zase výběžkovské derby.

Dvořák – Čonka, Jirchář, Kurel, Hoke (59´- Honců) – Svačina (55´- Malec), Vavroušek, Honců (46´- Jindřich), Buryánek – Kučera (ŽK), Ruszó