SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

Rozhodnutí padlo v úvodních pěti minutách 2.půle!

SK Stap Tratec – AFK Loko Chomutov 4:2 (0:1)

V prvním jarním mistrovském utkání přivítal domácí SK Stap Tratec velice kvalitní a ambiciózní tým AFK Loko Chomutov. Hosté, vedeni novým mladým ambiciózním trenérem Lukášem Fišerem (před tím vykopal s Brozanami divizi), se představili ve velice dobrém světle a byli domácím víc než vyrovnaným soupeřem. Nevyšel jim však úvod druhé půle a tak na lepší výsledek nemohli nakonec pomýšlet.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- dlouhý aut Špinky přiletěl do vápna a parádní nůžky Lehrla skončily jen těsně vedle svatyně hostů

- rohový kop hostí vyboxoval Loos na vápno a tam osamocený Zelinka z voleje naštěstí přestřelil branku

21´- nádherná akce domácích po ose – Kotiš – Lehrl – Šmalcl – Svoboda, ale ten sám z 10 metrů přestřelil

27´- trestný kop hostí z 25 metrů zahrával kapitán Cejthammer, ale jeho střela šla nad branku domácích

33´- průnik Kurela mezi beky hostů, ale gólman Patrovský včas vyběhl a míč srazil na rohový kop

36´- pěkný ostrý centr Hyky do vápna hostí a Lehrlův parádní volej gólman Patrovský s námahou vytáhl na roh

38´- rohový kop hostí zahrával špílmachr Zelinka, našel ve velkém čtverci přesně hlavu Sojčíka a ten se trefil do šibenice bezmocného gólmana Loose a dostal hosty do vedení – 0:1

44´- centr Hyky do vápna a dobře mířenou hlavičku kapitána domácích Šmalcla vytáhl Patrovský opět na roh

V úvodu druhé půle došlo k nevídanému zkratu obrany hostí, čehož domácí během pěti úvodních minut dokázali využít ve změnu stavu a rozhodujícímu zvratu v utkání. Poté se hra znovu vyrovnala a hosté, kteří se nevzdávali otevřeli hru. To se jim však mohlo vymstít při rychlých protiútocích domácích.

46´- chyba hostujícího stopéra a Kotiš s přehledem vyrovnal skóre zápasu na – 1:1

48´- na dobře kopnutý roh Hyky si naskočil Lehrl a parádní hlavou do šibenice nedal gólmanovi hostí šanci – 2:1

50´- únik Kurela mezi dezorientované beky hostí a podél vyběhnuvšího gólmana Patrovského zvyšuje na – 3:1

52´- další gólová šance domácího Hejla, ale jeho hlavičku gólman hostí Patrovský chytá

54´- česká ulička Kotiše na Kurela, ten šel sám na gólmana hostů, ale v jasné pozici nikým neohrožován přestřelil

57´- odražený balón ze shrumáže šel na vápno k T.Jägrovi, ale ten v další čisté šanci střílí vedle svatyně hostů

64´- trestný kop hostí z 18 metrů zahrával Kubánek, ale jeho nepříjemnou střelu brankář Loos na 2x chytá

78´- hostí v čisté šanci po zaváhání obrany domácích, ale Kubeš střílí jen vedle svatyně Loose

81´- krásný pas T.Jägra do odkryté obrany hostí, Hejl se dobře podíval přistrčil míč na Kurela, který sice na dvakrát, ale přeci jen dopravil míč do sítě hostů a zvýšil na – 4:1

86´- faul domácího Svobody ve vápně a sudí odpískal penaltu, kterou Cejthammer proměnil a snížil na – 4:2

Byl to zápas od začátku do konce velice zajímavý a napínavý. Hosté polevili při příchodu ze šaten a toho domácí dokonale využili. Diváci, kterých se sešlo nečekaně více než je obvyklé, si určitě přišli na své. Nový maskot domácích (medvěd v životní velikosti) určitě přispěl k výborné atmosféře na vilémovském stadionu, kde skvělí diváci spolu s domácími hráči nakonec slavili první velmi důležité vítězství na jaře doma. Soupeř to byl velice kvalitní a nebýt výpadku v prvních pěti minutách druhé půle, asi by si odvezl z horké půdy Vilémova určitě bod.

Loos – Hyka (ŽK), Šmalcl, Špinka - Kotiš (ŽK), Svoboda Petr (60´- Vichterey R.), Svoboda Pavel (ŽK), T.Jägr, Lehrl - Kurel (ŽK – 83´- Hostaš), Čuda (ŽK – 23´- Hejl)

Připraveni ještě:

Janda, J.Jägr, Kessler a M.Vichterey

Chyběli zranění:

Greňo a Gabriel

Diváci: 320 !

Nejlepší hráči utkání podle diváků: Svoboda Pavel (V) a Dobiáš (CH)

Zapisovatel: Třešňák

Příští utkání Vilémova: neděle 23.3. od 15,00 h – v Děčíně s ŘEZUZ. Odjezd je ve 12,45 hodin od Lóde.