FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Ani v osmém zápase jara neokusili hosté prohru v normálním čase a přivezli si z horké půdy v Krupce nečekané tři body !!!

FK Krupka - SK Stap Tratec 0:2 (0:1)

Po prohře 8:0 v poháru u nás, chtěli domácí odčinit tuto potupnou prohru, ale hned v úvodu hosté z rychlé akce zakončili přesnou ranou Havla, který tak dal svou dvacátou branku v soutěži a tím hned vedli nečekaně 0:1. Domácí se snažili a po hrubé chybě hostů získali lacino penaltu těsně před vstupem do šaten první půle. Domácí kanonýr Suchý ji ale neproměnil, když gólman hostů Vaňák vystihl směr jeho střely a penaltu mu bravurně zneškodnil.

- hosté z první rychlé akce zmrazili domácí i jejich fanoušky, když Rybář našel centrem z pravé strany Havla, který se nemýlil a svou dvacátou brankou v tomto ročníku KP dostal hosty do vedení  – 0:1 !!!
10´ - chyba hostů a domácí kanonýr Suchý v čisté šanci trefil jen dobře stojícího Vaňáka
29´ - dobrá střela hostujícího Kučery z 20-ti metrů skončila těsně vedle tyčky domácí svatyně
34´ - na Kučerovu uličku si naběhl rychlík Zima, ale střílel jen těsně vedle brány domácích
41´ - rohový kop Havla a Zima hlavou doslova napálil břevno domácí brány – uf to byla škoda !
45´ - hosté si hráli po rohu s balónem, bek domácích jim ho ukopl a jejich útočník šel sám na Vaňáka. Dobíhající Kučera ho srazil ve vápně a byla z toho pro něho žlutá karta a penalta, kterou však kanonýr domácích Suchý nedal, když směr jeho rány Vaňák vystihl a míč lapil do svých rukavic !!!

V první půli byli domácí více na míči, ale měli stejně jako hosté zhruba stejný počet šancí, ale jediná skončila v síti a ta byla pro hosty, takže se šlo do šaten za stavu 0:1 !

59´ - přetažený roh Havla a parádní volej Honců skončil jen těsně nad bránou domácích
65´ - únik domácích a opět nebezpečný kanonýr Suchý v dobré šanci trefuje jen gólmana hostů
67´ - únik Zimy, centr na Havla, ale jeho nebezpečnou střelu domácí gólman vytěsnil na roh
68´ - na roh Havla si naskočil Filip, ale jeho střelu gólman vyrazil jen před sebe, kde byl Jirchář a ten na dvakrát dorazil míč do sítě domácích a bylo to – 0:2 !!!
74´ - rohový kop domácích a parádní volej Kotrby vytěsnil Vaňák na další rohový kop
82´ - hosté podnikli do otevřené obrany rychlý brejk po ose Kučera – Havel – Demeter, který po vyšachování obrany zasunul míč do prázdné brány, ale sudí odmával ofside – škoda !

Domácí po obdržené druhé brance otevřeli obranu, posunuli se více do předu, ale hráli příliš křečovitě, což k ohrožení Vaňáka příliš nevedlo. K tomu se pak uchylovali k nedovoleným zákrokům, za které dostali sedm žlutých karet proti dvěma hostům !!!

Trenér Vilémova Vlasta Chod:

"Do Krupky jsme jeli s velkým respektem, domácí měli v jarní části nejlepší ofenzivu soutěže a průměr 4 vstřelené branky na zápas.Vyšel nám úvod, když jsme dali důležitou branku hned z prvního útoku. Ve 45. minutě Vaňas chytil penaltu domácímu Suchému a v 66. minutě zlikvidoval nájezd opět Suchému. To byly jediné, ale za to velké šance domácích, do dalších příležitostí je naše dobře pracující defenziva nepustila. Domácí jsme definitivně zlomili důrazem po rohovém kopu a odskočením na 0:2. Hráči k utkání skvěle přistoupili a odměnou nám jsou 3 plusové body. V příštím domácím utkání hostíme Lovosice, které nás u nich na podzim porazily po penaltovém rozstřelu."

Vaňák – Honců, Jirchář, Luňák, Šmalcl (55´- Demeter) – Zima, Rybář, Filip, Snášel - Havel (85´- Štefan),  Kučera (ŽK)