SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Připraveni ještě na lavici:

Hladík a Kurel P.

Chyběli ještě:

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Trenér: Dužár F.
  • Asistent: Zbončák J.
  • Masérka: Čudová E.
  • Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Fotograf: Fúsek T.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

V přátelském utkání si vilémovští s chutí zastříleli !

FK ŘEZUZ Děčín - SK Stap Tratec 2:0 (0:0)

Vzhledem k nutnosti odložení mistrovského zápasu doma se Střekovem, z důvodu nezpůsobilé travnaté hrací plochy (10 cm sněhu) si vilémovští fotbalisté pozvali na varnsdorfskou umělou plochu ambiciózní celek ze Cvikova, který má před sezónou jediný cíl a to je postup do Krajského přeboru. Domácí trenér nechal odpočívat několik hráčů ze základního kádru (Gabriel, T.Jägr, Čuda a Hejl) a pro zranění či nemoc nemohli ještě nastoupit ani Greňo a Hostaš. Zahrála si tedy prakticky celý zápas široká lavička vilémovských a ta ukázala, že rozdíl třídy mezi oběma soupeři byl tentokráte znatelný. Všichni aktéři si za příjemného počasí s chutí zahráli a bylo vidět i celkem osm pěkných branek. Určitě tam mohla být k vidění v síti Cvikova skandovaná desítka nemalou hrstkou věrných diváků, ale vilémovští se předháněli v zahazování šancí a někdy to dokonce až přeháněli s vybagováním soupeře či gólmana až o míč přišli. Navíc cvikovští měli ve své brance skvělého Machačného, který likvidoval co jen mohl.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- první krásný pas Hyky na Lehrla, ten obešel i gólmana hostí, ale pak jej již z úhlu stačil jen trefit do nohy

11´- pěkná akce domácích na jeden dotek mezi Šmalclem – Kurelem a Svobodou ml., který se nemýlil – 1:0

16´- další pěkná přihrávka Kurela mezi beky a Svoboda ml. mohl dát bodlem další gól, ale Machačný byl proti

20´- Kotišům krásně vymyšlený lob přes krajního beka na Hyku a ten bombou prostřelil Machačného – 2:0

29´- křižný centr J.Jägra na zcela volného Kotiše, ale jeho špatně trefený volej skončil jen v náruči gólmana

33´- nezištné uvolnění Lehrla na naběhnuvšího Kotiše a ten již neměl problém dopravit míč do sítě – 3:0

42´- ulička ml.Svobody mezi beky, Kurel šel sám na gólmana a nedal mu pražádnou šanci – 4:0

44´- krásné sólo Kotiše, který obešel čtyři hráče hostí, ale tváří v tvář Machačnému střílí jen těsně vedle

Ve druhé půli odstoupil ne zcela uzdravený Lehrl a místo něho dostal v útoku Vilémova poprvé letos příležitost Milan Vichterey zvaný „Tiery Ánry“. Ten se chtěl před svými fanoušky ukázat a slíbil jim dokonce vstřelit hattrick. Manager na to vypsal prémii a mnoho nechybělo a musel ji celou vyplatit. Přesto dvě jeho branky jsou určitě příslibem do dalších mistr. bojů a i malé přilepšení ke kapesnému.

47´- pěkná česká ulička Kotiše na M.Vichtereye, který šel sám na gólmana hostí, ale trefil jen jeho nohy

63´- další ulička Kotiše na střídajícího M.Vichtereye a ten nechytatelnou bombou pod klacek zvýšil na – 5:0

69´- centr Kotiše na M.Vichtereye mezi beky a jeho další nechytatelná bomba k tyči a bylo to už – 6:0

70´- na ofsajdovou past hostí vyzrál Kurel, který šel sám z půlky na Machačného, ale trefil se jen do něho

74´- hosté krásnou brankou z 25 metrů Zátkou snižují vedle víka za záda překvapeného Loose na – 6:1

77´- únik Kurela mezi beky hostí a krásný centr na zcela volného M.Vichtereye, který trefil parádní břevno

88´- domácí hračičkář Kotiš vybagoval na desítce gólmana a tři beky kolem sebe a ukončil střelecký koncert – 7:1

Byl to zápas slušené úrovně, ve kterém cvikovští hráli otevřenou partii, ale na svého daleko lepšího soupeře zkrátka nestačili. Vilémovští nejenže postavili všechny hráče z lavičky, ale opět dokázali v čem je jejich síla, když s nimi hraje někdo otevřeně a jen nebrání velké vápno. Dokázali si vypracovat spousty pěkných šancí po ještě hezčích akcích, které tentokráte dirigoval především Matěj Kotiš. Hrálo se slušně, bez karet či jediného nepříjemného faulu na obou stranách,za což patří oběma soupeřům dík.

Janda (46´- Loos) – Kessler, Šmalcl, Špinka - Hyka, Kotiš, Svoboda Pavel, Svoboda Petr, J.Jägr - Lehrl (46´- Vichterey M.),Kurel