SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Do 10.minuty to mohlo být klidně 0:3, ale… !!!

FK Milešov - SK Stap Tratec 2:2 (2:1 – 4:3 na PK)

Po velmi dobrém výkonu a vysoké výhře doma s Kadaní si chtěli hosté odvézt všechny tři body konečně i z venku. Milešov však doma body nerozdává a na malém a navíc křivém a velmi hrbolatém hřišti to bude pro všechny týmy složité zde něco vymyslet kombinační hrou, na jejich důrazné, seč méně pohyblivé hráče. Hosté začali jak z partesu a na domácích byl vidět jakýsi respekt z nich, ale ten netrval příliš dlouho a když hosté nedali v úvodu zápasu hned tři jasné tutovky, domácí se osmělovali čím dál tím více a ve druhé půli mohli zase oni dát víc branek. Nakonec z toho byla asi spravedlivá plichta.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- přesný centr Buryánka a parádní volej osamoceného Choda šel jen těsně nad branku domácích
- průnik dvojice Chod – Soukup – Chod a ten tváří v tvář chtěl obstřelit gólmana domácích, ale trefil jen jeho
- trestný kop Buryánka, parádní signál, ale Jägrovu střelu z voleje s námahou domácí gólman na 2x lapil
12´- pěkná střela domácího kanonýra Brabence šla jen těsně vedle šibenice hostujícího gólmana Vaňaka
16´- česká ulička Choda a Soukup se ocitl zcela sám před gólmanem domácích, ale střílel jen do něj
18´- průnik Buryánka středem mezi domácími beky, ale jeho střela zpoza vápna jen olízla tyčku domácí svatyně
27´- domácí špílmachr Stejskal obešel z půlky hřiště dva beky hostů napřáhl z 25-ti metrů a trefil šibenici – 1:0
29´- hostující Buryánek přelstil ve vápně dva beky domácích a pohodlně zasunul balón k tyči a vyrovnal – 1:1
33´- dlouhý aut Krasnického do vápna domácích se dostal až k Chodovi, ten prostřelil gólmana, ale bek domácích z brankové čáry ještě stačil záhadně míč vykopnout – to byla šance zasluhující si branku !!!
45´- nepříjemné zranění Vlka, kterému tekla krev z obočí, ošetřování za lajnou a domácí se po rohovém kopu dostávají díky hlavičce nepřikrytého dlouhána Brabence do vedení – 2:1. Hlavní sudí pak píská konec půle !

První půle byla jasně v režii hostů, kteří měli nejméně pět tutových šancí, ale nedali je. Domácí se dvakrát trefili mezi tyče a dali z toho dva góly. Ten druhý bohužel při absenci našeho dlouhána Vlka, který hlídal při standardních situacích právě domácího dlouhána Brabence. Škoda, přeškoda !!!

48´- hosté zmatkují v obraně a domácí nestor Pazdera v čisté šanci střílí naštěstí pro hosty jen vedle branky
51´- dlouhý aut Krasnického za beky domácích, kde se objevil Chod, ale jeho chytrý lob šel přes gólmana i bránu
52´- parádní dělovku Vavrouška z 20-ti metrů domácí gólman s velkou námahou vyrazil do pole
53´- kapitán domácích Stejskal se dostal po dalším zmatku obrany hostů do čisté šance, ale Vaňak ji zlikvidoval
61´- obrovská chyba domácích a kanonýr hostů Soukup v čisté šanci střílí jen do vyběhnuvšího gólmana !!!
63´- domácí v další velmi dobré šanci Fialou, ale Vaňak skvělým zákrokem nohou zabránil jisté brance
72´- chyba domácí obrany, kde dobře atakoval mladičký Kurel a Buryánek do prázdné branky vyrovnal – 2:2
74´- dobře zahraný trestný kop Choda přistál na hlavičce Soukupa, ale míč skončil jen těsně nad domácí bránou
85´- Krasnický vypíchl domácímu obránci balón a postupoval po pravé straně sám na gólmana, s ním ještě běželi Kurel a Buryánek, kteří unikli pomalé domácí obraně, bohužel přihrávku Krasnického přečetl vyběhnuvší brankář domácích a míč vytěsnil  před Buryánkem, který by měl před sebou již zcela prázdnou branku !!!

Druhá půle byla jistě zajímavá pro diváky, neboť se hrálo od brány k bráně, byly vidět pěkné šance, ale vesměs po chybách obou obran, neboť terén pro nějaký technický fotbal, zde určitě nebyl. Hosté měli hodně smůly při zakončování v 1.půli, domácí ve 2.půli a nakonec to mohli být hosté, kteří promarnili obrovskou šanci pět minut před koncem, když šli ve třech proti gólmanovi domácích.  Bohužel v penaltách zklamal Čuda, takže si hosté přivážejí pouze jeden bod, ale i to je při absenci jejich tří klíčových borců základní sestavy úspěch.

Vaňak  -  Krasnický,Vlk, Jirchář, Čuda (ŽK) -  Mikula (57´- Kurel ml.), Vavroušek, Jägr (ŽK), Buryánek – Chod, Soukup (88´- Loos)