SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

Domácí opět nezaváhali a přiblížili se již jen na šest bodů vedoucímu celku !!!

SK Stap Tratec – FK Litoměřicko 4:1 (2:0)

Zápas o „bednu“ začal náporem domácích, kteří vedli do 10.minuty 2:0 po krásných akcích a pak si po celý zápas výsledek nejen pohlídali, ale ještě jej navýšili. Hosté hráli otevřený fotbal, což domácím vyhovuje, ale šancí si na rozdíl od domácích příliš nevytvořili. Domácí mohli vyhrát i výraznějším rozdílem, ale i přesto je to cenné vítězství, které domácí udrželo na 2.místě s šestibodovou ztrátou na vedoucí Domoušice.

- skvělá akce domácích po ose Zima – Rybář – Kučera a ten do prázdné brány zavěsil – 1:0 !!!
10´ - chyba gólmana hostů, centr Havla a Zima z úhlu rozvlnil síť podruhé a bylo to – 2:0 !!!
11´ - faul ve vápně domácích a pokutový kop, který Vaňák vytáhl Maričovi na tyčku a míč šel ven !!!
18´ - nezaviněné nepříjemné zranění ramene hostujícího Franka a přivolaná sanitka. Snad bude vše OK !
20´ - dobrá střela Kučery, ale gólman hostů byl pozorný a vytáhl míč na rohový kop pro domácí
41´ - únik Zimy, zpětná přihrávka na Kučeru a ten skluzem poslal míč jen těsně vedle tyčky hostů !
43´ - odražený balón po rohu domácích a opět Kučera pálil z dobré pozice nad bránu hostů

V první půli byli domácí aktivnější a vytvořili si pár dobrých šancí, z nichž dvě proměnili. Naopak hosté neměli, kromě té neproměněné penalty šanci jedinou, neboť domácí obrana, v čele z gólmanem Vaňákem, byla opět neprostupná.,

46´ - domácí Rybář poslal Zimu do brejku, ale jeho sólový nájezd skončil uklouznutím a bylo po šanci
57´ - Kučera poslal míč mezi beky a Luňák se ocitl v šanci, ale jeho střelu vyrazil gólman hostů na roh
66´ - únik Demetera po pravé straně, zpětná přihrávka na Kučeru, ale toho opět vychytal brankář hostů
70´ - další rychlá akce domácích v podání trojice Havel – Kučera a Luňák, který dával již na – 3:0 !!!
75´ - hosté v první vážnější šanci po rychlé akci, ale Hájek střílel jen nad bránu
78´ - chyba domácích v obranné fázi a Vrzák střelou k tyči snížil stav utkání na – 3:1 !!!
79´ - centr Demetera na Kučeru a ten v další čisté šanci střílel jen nad bránu hostů
87´ - parádní centr Zimy a Kučera střelou k tyči dává rozhodující branku na – 4:1 !!!
90´ - centr do vápna domácích a Vrzák trefil hlavou břevno Vaňákovi brány !

Hosté se ve druhé půli  po třetí brance posunuli více do útoku a měli z toho i dvě, tři šance, ale jen jedna skončila v síti domácích a tak si odvezli nečekaný debakl, který diváci ocenili v závěrečné děkovačce s domácím borci.

Trenér Vilémova Vlasta Chod:

"Přímý souboj o 2. místo jsme zvládli herně i výsledkově. Úvod utkání nám vyšel, dali jsme dvě branky a vzápětí Vaňas chytil penaltu. To bylo pro další vývoj důležité. Defenzívu jsem měli dobře zorganizovanou a důslednou, Litoměřicko jsme do šancí nepouštěli, naopak my jsme byli v ofenzívě kreativní a vytvořili si spousty brankových příležitostí. Ve středu jedeme do Litoměřic my, sehrajeme tam semifinále poháru ÚKFS."

Vaňák – Honců, Jirchář, Kurel, Luňák – Zima, Rybář (70´- Snášel), Filip, Demeter (87´- Štefan) - Havel (84´- Jetmar), Kučera