SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

Domácí nedokázali porazit ani poslední celek v tabulce a jejich osud je již zřejmě zpečetěn !!!

SK Stap Tratec – SK Union Čelákovice 1:3 (0:1)

Vilémovští fotbalisté chtěli s jasně sestupujícími Čelákovicemi odčinit nepříjemnou porážku ze Žatce, ale podali nejslabší výkon jara a hosté si tak nečekaně odvezli všechny tři body. Navíc se domácím zranil hned v úvodu zápasu kanonýr Kurel a vypadá to, že bude muset na další operaci kolena, což znamená ještě navíc oslabení pro důstojné dokončení závěru soutěže.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- trestný kop hostů z hranice velkého čtverce zahrával Dalekorej, ale Vaňák byl na svém místě
- nepříjemné zranění Kurela – nosítka a první střídání domácích – přichází za něj dorostenec Honsů
11´- centr Očipky a Červeňák nedokázal v čisté šanci ani na dvakrát překonat hostujícího gólmana !!!
20´- střela Očipky z mírného úhlu skončila těsně nad brankou hostů
33´- na rohový kop Choda si naběhl Honsů, ale jeho volej gólman hostů lapil
34´- hosté v úniku přes pravou stranu obrany, zpětný balón na nekrytého Dalekoreje a ten zavěsil – 0:1
42´- pěkná ulička Choda na Očipku, který se ocitl sám před gólmanem, ale trefil jen jeho !!!
45´- na další roh Choda si naskočil Vavroušek, ale gólman hostů míč se štěstím vyrazil na rohový kop

V první půli byli domácí lepším celkem, ale hráli příliš křečovitě a nedokázali slabému soupeři vstřelit branku. Jejich hra však byla jednodušší co do přechodu do útoku a jeden z mála brejků dokázali nedůsledným bráněním domácích proměnit v překvapivé vedení, což málokdo z přítomných čekal.

59´- na rohový kop hostů si naskočil skoro na malém vápně nikým nekrytý Galovič a bylo to už – 0:2 !!!
64´- střela Choda z velmi dobré pozice šla jen mimo hostující branku
76´- ulička Nagyho a Červeňák šel sám na gólmana, ale střílel jen těsně vedle tyče !!!
80´- trestný kop Choda od lavičky domácích našel ve vápně hlavu Nagyho a míč skončil v šibenici – 1:2
86´- další trestný kop Choda musel gólman hostů pracně vyrážet na další rohový kop
88´- hosté po chybě domácí obrany dosáhli lacino na třetí a rozhodující gól opět Dalekorejem 1:3 !!!

Co byla platná domácím hráčům místy až drtivá převaha ve druhé půli, když si nechali dát dva laciné góly. Bohužel takto se o záchranu bojovat nemůže. I přesto, že nebyl nikdo z varnsdorfských hráčů uvolněn, měl být tento soupeř hratelný a body měly zůstat doma. Na šance a na rohy se sice jasně vyhrálo, ale počítají se góly a ty dali hosté tři, i když za celý zápas jen čtyřikrát stříleli mezi tyče domácí branky. O takové produktivitě se domácímu týmu může jen zdát. Velmi dobrý výkon podali i všichni tři rozhodčí, kteří však měli dost usnadněnou práci díky slušně hranému zápasu z obou stran.

Vaňák  - Ruszó, Jirchář, Vavroušek, Čuda -  Očipka (ŽK), Nagy, Chod, Šťastný – Červeňák, Kurel (7´- Honsů – 80´- Vomáčka),