SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Domácí se na vítězství hodně nadřeli !!!

SK Stap Tratec – FK Střekov 3:1 (1:1)

Domácí nastoupili stále ještě bez Greňa a Čudy (oba zranění) a navíc i bez nově zraněného Špinky, ale už s Hykou, kterému skončil trest. Vilémovští fotbalisté však opět nepodali příliš oslnivý výkon a hosté, kteří výborně bránili zónu měli v útoku zkušeného Jouzu, který dokázal potrápit celou domácí obranu. Hrálo se na podmáčeném terénu, který spíše vyhovoval hostům, neboť domácí, technicky vyspělejší hráči, se na něm jen velice těžko prosazovali.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- centr Hyky mezi beky hostí, ale Kurelovi v dobré šanci na poslední chvíli ukopl míč bek soupeře do zámezí

11´- k odraženému míči se těsně za hranicí velkého čtverce dostal Svoboda ml., ale jeho volej šel nad branku hostí

19´- krásný křižný pas T.Jägra na Lehrla, který z 15 metrů a z mírného úhlu trefil jen gólmana hostí

24´- hosté z ojedinělého protiútoku našli na hrotě Jouzu, který si pohrál s obranou domácích a lišácky k tyči levačkou dokázal dostat hosty překvapivě do vedení – 0:1

37´- další šance hostí po rychlém brejku, ale tentokráte Jouzu vychytal dvěma bravurními zákroky gólman Janda

42´- centr T.Jägra do vápna hostů a Kurel z parádní otočky trefil jen tyčku hostující svatyně

45´- těsně před odchodem do šaten zahrával rohový kop domácích Hyka, ve shrumáži se nejlépe orientoval Lehrl a obloučkem překonal vyběhnuvšího gólmana hostí, čímž srovnal stav utkání na – 1:1

Do druhé půle nastoupili domácí i hosté postupně se třemi změnami na každé straně. Domácí však měli více vůle po vítězství a hostům očividně odpadávaly síly. Po vyloučení jejich hráče Vosyky za druhou žlutou kartu v 60.minutě hry to vypadalo, že bude skóre narůstat ve prospěch domácích, ale hosté se semkli v obranný val, který byl těžko k překonání. Přesto se to domácím podařilo ještě dvakrát a tak zůstaly body zaslouženě doma.

59´- trestný kop domácího Svobody Pavla z 18-ti metrů končí jen na dobře postavené zdi hostů

67´- únik Kurela po levé straně, přihrávka zpět na T.Jägra, ale jeho střelu z 12 metrů gólman hostí na 2x lapil

76´- centr Hyky do vápna hostí, ale střela T.Jägra z 10 metrů byla sražena bekem hostí na rohový kop

79´- přetažený rohový kop Hyky až k Vichtereyovi, ten míč nakopl před branku hostí a Lehrl tečí zvýšil na – 2:1

82´- přečíslení domácích, kdy šlo 5 hráčů proti stopérovi hostí, ale T.Jägr ukvapenou technickou střelou, místo přihrávky zpět na nabíhající spoluhráče, dává vedle svatyně hostů

86´- krásný průnik Kotiše z vlastní poloviny, nezištná přihrávka na naběhnuvšího si Kurela a ten dává do prázdné branky na – 3:1

88´- bomba Hyky z 18 metrů, ale pozorný gólman hostí ji vyrazil na další rohový kop

Domácím tentokráte chyběl větší důraz, štěstí, ale i maskot, který onemocněl a členové Fanda klubu nedokázali v tak brzké době nalézt adekvátní náhradu. Přesto to bylo určitě utkání zajímavé, neboť hosté se představili ve velmi dobrém světle a to domácí asi tak trochu zaskočilo. Nakonec po vyloučení hráče hostí jim začaly docházet síly a toho hbití domácí využili k zaslouženému vítězství.

Janda – Hejl (75´-Vichterey), Šmalcl, Hyka – Kotiš (ŽK), Gabriel (ŽK - 46´- Hostaš), Svoboda Pavel (ŽK), T.Jägr, Lehrl (ŽK) - Kurel (ŽK), Svoboda Petr (88´-Kessler)

Zapisovatel: Třešňák

Příští utkání Vilémova: sobota 19.4. od 10,15 h – v Kadani. Odjezd BUSu je již v 6 hodin od Lodovny.