SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Hosté přijeli jen s náhradním gólmanem a přesto dokázali domácím sebrat tři body.

FK Libiš - SK Stap Tratec 2:3 (0:2)

Hosté horko těžko posbírali jedenáct lidí a odjeli do Libiše pouze s jediným náhradníkem na lavici, kterým byl druhý gólman Pepa Loos. Dík patří trenérovi Varnsdorfského dorostu Pavlu Hradiskému, že jim pustil alespoň jednoho dorostence, ze svého velmi úzkého kádru, který jel ve stejnou dobu do Bydžova. I přesto byli hosté skoro celý zápas lepším celkem a nebýt „tlačenky“ hlavního sudího v závěru zápasu a proměnění dalších šancí, tak si mohli i vylepšit skóre. Libiš je asi nejslabším účastníkem divize skupiny B, ale má 29 bodů a stále ještě živí malou naději na záchranu.

Nejdůležitější minuty zápasu:

12´- domácí v dobré šanci, ale Vaňák byl dobře postaven a nebezpečnou střelu zlikvidoval
14´- pěkný průnik Červeňáka po pravé straně, centr na Lorence, ale ten v čisté šanci minul
21´- dlouhý pas Nagyho na Červeňáka, ten se podíval, přihrál Šťastnému a ten rozvlnil poprvé domácí síť – 0:1
29´- výborná střela Vavrouška šla jen těsně vedle tyče domácí svatyně
35´- centr Choda a Šťastný střelou od břevna dostal hosty do dvoubrankového vedení – 0:2
39´- parádní střela levačkou Červeňáka k tyči, ale domácí gólman byl na místě
41´- nebezpečná střela domácích z voleje končí v náruči hostujícího gólmana Vaňáka

První půle byla jasně v režii hostů, kteří překvapili domácí tým svou nátlakovou hrou. Byla jen škoda, že některé dobré akce končily na výborném domácím stopérovi, jinak mohl být výsledek ještě příznivější.

48´- únik Červeňáka po pravé straně, naservírovaný míč na volného Očipku na desítce, ale ten v čisté šanci přestřeli domácí svatyní - škoda - to byla víc než stoprocentní tutovka !!!
72´- trestný kop Vavrouška z 25-ti metrů skončil jen těsně vedle domácí tyčky a branky
78´- domácí docilují branky Bičaníkem z dvoumetrového ofsajdu a ta je i přes protesty hostů uznána – 1:2
84´- další únik Červeňáka do otevřené obrany domácích a jeho přihrávku Lorenc tváří v tvář gólmanovi nezužitkoval, neboť trefil jen domácího brankáře !!!
85´- domácí nacentrovali balón do vápna hostů a Čuda jej poslal do vlastní branky – 2:2
88´- nebezpečná střela Šťastného na domácí branku, ale gólman mu ji bravurně lapil
89´- na dělovku Choda z 18-ti metrů k tyči domácí gólman nedosáhl a bylo to – 2:3
90´- vymyšlený trestný kop na hranici velkého vápna, ale Bičaník střílel přes zeď jen nad branku hostů

Domácí byli neškodní do kontaktní branky, kde pustil pomezní skutečně až okatý ofsajd. Pak začal hlavní sudí, který vypadal po celý zápas, že má „virózu“,  ještě trochu úřadovat. Dotlačil domácí do vyrovnání, ale hosté bleskurychle vývoj otočili opět ve svůj prospěch a domácím nepomohl ani vymyšlený faul a trestný kop z hranice velkého čtverce v samotném závěru zápasu. Pro domácí je to velké zklamání, neboť mohli atakovat Č.Brod a Litol na nesestupových místech, takto si asi již podřízli větev, pokud se nenastane nějaká administrativní záležitost. Hosté po delší době vyhráli a tak se jim  jelo zpátky domů veseleji. Bohužel ve Vilémově na ně čekalo překvapení v podobě pěkné paseky po průtrži mračen, kdy byla celá obec zaplavena a dlouho do noci spousty lidí likvidovalo hrůzostrašné následky.

Vaňák (ŽK) – Vavroušek, Jirchář, Čuda - Ruszó, Očipka, Nagy, Chod, Šťastný - Červeňák (ŽK), Lorenc