SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Nečekaná sprcha, znamenající zřejmě konec nadějí na záchranu divize !!!

SK Stap Tratec – FK Úvaly 0:4 (0:2) !!!

Domácí se chtěli ještě výhrou za tři body pokusit přiblížit týmům před nimi, i když jim chybělo několik hráčů, ale bohužel se jim to nepovedlo a utrpěli krutou porážku, kterou si určitě nezasloužili. Důležitým momentem byla nešťastná vlastní branka a potom vyloučení, do té doby nejlepšího hráče na hřišti - domácího Jakuba Krasnického, který na rozdíl od hráče hostí dostal červenou kartu za údajné dvě rány pěstí soupeři,  ale dle záznamu to bylo naopak. Hned po tom vyloučení, kdy ukřivdění domácí nebyli příliš soustředěni na hru, ale na  rozhodčí, docílili hosté uklidňující branky do šatny a bylo vymalováno. Nedá se nic dělat, život jde dál.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- dlouhý pas Helma na Buryánka a jeho centr přistál u Čonky, ale ten střílel jen nad bránu hostů !
12´- po úniku hostů se balón dostal nešťastně na nohu Jindřicha a od něj se odrazil do sítě – 0:1 !
17´- dobrou Bartákovu ránu z 25-ti metrů domácí gólman Ondrka chytá !
25´- pěkná akce domácích po ose Čonka – Kopřiva – Kaňkovský, ale jeho střelu gólman hostů chytá !
40´- potyčka v rohu mezi hráčem hostů a domácím Krasnickým – hosté ŽK a domácí ČK !!!
42´- chyba Kopřivy v rozehře, hosté přečíslili obranu domácích a nikým nekrytý Škoda dává na – 0:2 !
44´- centr do vápna hostů od Jägra a Vavroušek z voleje přestřeluje branku !

V první půli to byla vcelku vyrovnaná hra, hosté výborně zónově bránili a podnikali rychlé protiútoky, ze kterých se jim podařilo vstřelit i dvě důležité branky. Domácím se nedařilo dobře organizovanou obranu hostů přelstít a dostávat se do šancí, jako třeba proti daleko lepším celkům ze špice tabulky (Neratovice, Lovosice).

50´- hostující kanonýr Škoda v čisté šanci střílí jen nad domácí svatyni !!!
54´- na rohový kop Kopřivy si naskočil Vavroušek, ale míč z jeho hlavičky šel jen nad branku hostů !
57´- chyba domácích a hostující Špringer se řítil sám na gólmana Ondrku, ale přestřelil branku !
61´- pěkný centr Buryánka do vápna hostů, ale hlavička Kaňkovského šla jen vedle branky !
66´- další šance hostů, ale Špringer trefil jen tyčku a od ní šel míč do autu !!!
76´- parádní ulička Jägra na Kaňkovského, ale jeho druhou čistou šanci zlikvidoval gólman hostů !!!
79´- centr Kopřivy do vápna, odražený balón se dostal k Jägrovi, ale jeho gólová střela šla jen do beka !
84´- chyba domácích a nikým nekrytý Škoda zvyšuje svou druhou brankou již na – 0:3 !!!
85´- výstavní střela domácího Helma, ale gólman hostů míč vytáhl s námahou na rohový kop !
86´- nebezpečný kanonýr hostů Škoda šel sám na Ondrku, ale ten jeho střelu vyrazil do pole !
89´- další únik hostů a kanonýr Škoda završuje svůj hattrick a určuje krutý výsledek pro domácí – 0:4 !

Domácí se snažili ve druhé půli alespoň vyrovnat, ale šikovní mladíci hostů je dokázali několikrát přečíslit a dostat se do brejků a šancí. Bohužel jsme přišli již o třetího hráče, který byl vyloučen a to se nám nestalo v jedné sezóně snad ještě nikdy. Nedá se nic dělat, musíme se ctí odehrát zbývající 4 kola a pak hned připravovat již mužstvo na novou sezónu, zřejmě již neodvolatelně v Krajském přeboru. I to je však hodnotná soutěž a věříme, že naši fanoušci na nás nezanevřou a budou i nadále chodit na kvalitní fotbal, seč o soutěž níže. Bohužel stejný osud zřejmě nemine v 1.A třídě ani naší farmu – Velký Šenov a bledě je na tom i náš letitý rival Šluknov.

Ondrka – Krasnický (40´- ČK), Jirchář, Vavroušek, Jindřich – Helm (ŽK), Jägr, Kopřiva, Buryánek (74´- Jantač) – Kaňkovský, Čonka (54´- Ruszó)