FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Ve šlágru kola byli domácí výrazně lepší !

SK Stap Tratec Vilémov – FK Sokol Brozany 4:2 (2:0) !

V posledním svém utkání letošní soutěže hostil domácí Vilémov jistého postupujícího do divize mužstvo Brozan. Utkání mělo svůj náboj, neboť šlo o prestiž, vzhledem k tomu, že tato mužstva byla v tomto ročníku jasně na prvních dvou místech a souboj o postup do divize byl prakticky po celé jaro zúžen jen na tyto dva velmi kvalitní celky. Domácí před rekordní návštěvou 380 diváků předvedli opět velice kvalitní výkon, kromě desetiminutového výpadku na začátku druhé půle, kdy inkasovali díky své nesoustředěnosti zbytečně dvě branky, byli po celé utkání jasnými pány na hřišti a kdyby využili i další výborné šance, tak mohl být výsledek pro hosty mnohem krutější.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- nešťastná srážka domácího kanonýra Greňa s bekem hostí a vilémovský útočník je odnesen na nosítkách ze hřiště a ihned střídán Lehrlem (vypadá to na operaci křížového vazu)

- bombu hostujícího Bendy z 18 metrů vyráží domácí gólman Bednář na rohový kop

- rohový kop Hyky šel přímo na nohu volného Čudy, ale jeho nepovedený volej skončil jen vedle branky hostí

12´- další přetažený rohový kop domácího Hyky šel tentokráte přesně na hlavu Vlka, ale míč skončil nad brankou

14´- centr Hyky do vápna hostí, ale Lehrlova bomba v další čisté šanci skončila těsně vedle branky hostí

17´- krásná akce dvojice Kotiš – T.Jägr, kteří vybagovali obranu hostí a Kotiš si dokonce dovolil v malém vápně ještě kličku gólmanovi hostí a pohodlně dopravil míč do prázdné branky a otevřel skóre zápasu – 1:0

26´- únik Kotiše mezi třemi beky, ulička na Lehrla, ale ten sám proti gólmanovi hostí trefuje jen jeho hruď

35´- další super akce trojice Kotiš – Hyka – Kurel, ale ten v další čisté šanci dává vyniknout brankáři hostí, který jeho střelu bravurně vytahuje na další rohový kop

44´- trestný kop domácího Hyky ze strany našel dobře postaveného Lehrla a ten se hlavou konečně nemýlil – 2:0

Ve druhé půli došlo u obou mužstev ke střídání dalších hráčů z lavičky a hosté si výrazně pomohli posílením ofenzívy o kanonýra Šimáčka. Domácí trochu ukonejšeni jednoznačným vývojem hry a vedením 2:0 trochu vypustili prvních patnáct minut a výsledkem toho bylo nečekané vyrovnání ze strany hostí. Pak však domácí znovu ožili a dokázali, že mají v současnosti zřejmě nejlepší kádr v Krajském přeboru.

56´- chyba v rozehře domácích a zcela volný Hukauf nedal Bednářovi šanci a snížil na – 2:1

61´- centr Vacka do otevřené obrany a nikým nekrytý kanonýr hostí Šimáček hlavou do šibenice vyrovnal na – 2:2

76´- nepřímý trestný kop ve vápně hostí za malou domů rozehrál Hyka na Svobodu a ten trefil břevno branky hostí

81´- J.Jägr uvolnil Svobodu a ten se levačkou z hranice velkého čtverce trefil k tyči a domácí se ujali vedení – 3:2

89´- domácí Hyka si udělal z obrany hostí slalomovou dráhu, po třech kličkách přistrčil míč na T.Jägra a ten si dal ke svým narozeninám dárek v podobě poslední branky v síti soupeře v této sezóně a stanovil skóre na – 4:2

Domácím hráčům se pak dostalo při závěrečné děkovačce zasloužených ovací, neboť předváděli na jaře skutečně skvělé výkony a své druhé místo v Krajském přeboru podtrhli ještě středečním titulem v Severočeském SIAD CUPU. Na konci utkání si všichni navlékli trika, kde byl nastříkán nápis Vítěz Severočeského poháru SIAD CUP 2007, medaile, oba poháry a znovu zatančili všem přítomným divákům svůj vítězný rituál, za který se jim diváci odměnili bouřlivým aplausem. Další společné oslavy pak ještě pokračovali do ranních hodin v naší Lodovně.

Bednář – Hyka, Šmalcl, Špinka – Greňo (2´-Lehrl), Vlk, T.Jägr, Svoboda, Kotiš (ŽK) - Kurel (ŽK – 66´-Kessler) a Čuda (78´-J.Jägr)