SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

Hosté v Hrobcích i přes výrazné oslabení nečekaně vyhořeli !!!

FK Hrobce - SK Stap Tratec 3:0 (1:0)

Hosté odjeli na poslední zápas jara pouze v jedenácti lidech, když musel na celých 90 minut nastoupit i vedoucí mužstva Petr Kurel. Byl to zápas, ve kterém jim bohužel po ztrátě v Rumburku již o možnost postupu z 2.místa nešlo, ale i přesto bylo o co hrát, např. prémie za výhru, prémie za celkové umístění na bedně, nebo losování trojích kopaček. Bohužel domácí měli asi vyšší motivaci, neboť potřebovali nutně ještě jeden bod k definitivní záchraně. Hosté sice měli optickou převahu, ale příliš šancí si nevypracovali, na rozdíl od domácích, kteří hned tři  přetavili v branky a nečekaně hladce vyhráli. Na hostech bylo znát velké zklamání ze středeční ztráty šance v Rumburku, v boji o možný postup z 2.místa.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- přesný centr Vaníčka a volej Buryánka šel jen do dobře stojícího beka domácích
14´- dělovku domácího kanonýra Poláka ze 30-ti metrů gólman hostů na 2x lapil
23´- dlouhý aut Buryánka na Kaňkovského, který vypálil z otočky, ale gólman domácích míč vyrazil
27´- chyba hostujícího Čudy a Slavíček v první čisté šanci domácích střílel jen vedle Michálkovi svatyně
34´- rohový kop domácích a zcela volný Půčala střílel hlavou naštěstí jen těsně nad branku hostů
35´- hosté v dobré šanci Kurelem, ale gólman domácích jeho střelu se štěstím nohou vyrazil
37´- parádní dělovka Kurela levačkou šla jen o milimetry vedle domácí tyče
43´- zbytečný faul Bílka ve vápně u lajny a trochu přísná penalta pro domácí, kterou proměnil Polák  – 1:0

V první půli to byl vyrovnaný fotbal, hosté působili sehraněji a techničtěji. Domácí se však rvali o každý balón a krátce před odchodem do šaten za obrovského deště, dokázali z penalty o jednu branku přehrát hosty, kterým ten déšť příliš nevoněl. Podmínky na velmi pěkném přírodním pažitu však byly pro oba týmy stejné, takže se nebylo na co vymlouvat.

46´- domácí v další dobré šanci, ale ostrostřelec Kala trefil naštěstí jen Jircháře
48´- trestný kop Kaňkovského z 25-ti metrů skončil jen těsně nad brankou domácích
69´- domácí Štorc v čisté šanci střílel jen těsně vedle Michálkovi svatyně
72´- únik domácího Kaly přes půl hřiště a ten střelou k tyči rozvlnil síť hostů podruhé a bylo to už – 2:0
79´- na rohový kop Kurela si naskočil Bílek, ale hlavou trefil jen gólmana domácích
82´- trestný kop hostujícího Jägra z 18-ti metrů domácí gólman chytá
85´- domácí v dalším z rychlých brejků do odkryté obrany a Hendrich nastřeluje tyčku Michálkovi brány
87´- poslední únik domácích a tentokráte se Hendrich nemýlil a uzavřel konečný účet pro domácí na – 3:0

Ve druhé půli chtěli hosté výsledek otočit, ale inkasovali z brejku do otevřené obrany nečekaně druhou branku. Ani poté se nevzdávali, posílili útok o jednoho obránce, ale to se jim stalo osudným při rychlých brejcích domácích, kteří toho dokázali využít a vstřelit do šatny další rozhodující branku.

Úspěšná sezóna skončila, je zapotřebí rychle zapomenout na poslední dva výsledky, dát se dohromady zdravotně a za měsíc začít s přípravou na další sezónu. Děkujeme všem fanouškům, kteří s námi jezdili na venkovní zápasy, že i přes některé špatné výsledky na naše kluky nezanevřeli a budou pokračovat.

Michálek - Bílek, Vavroušek, Jirchář, Čuda (ŽK) – Buryánek, Jägr, Jindřich, Vaníček, Kurel, Kaňkovský