SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Hosté ani na potřetí nedokázali získat ani bod a po zbytečných chybách si odvezli debakl.

SK Olympia Březová - SK Stap Tratec 5:1 (3:1)

Ani na třetí pokus se vilémovským fotbalistům nepodařilo bodovat a navíc si přivezli z daleké Březové u Sokolova (228 km jedna cesta) nepopulárního bůra. Domácí mají ve svém týmu zkušené borce z nedávno ještě druholigového Sokolova a navíc dali hned v první minutě branku, která je hned dostala do zápasu. Hosté na velmi úzké ploše nedokázali využít svých rychlíků na kraji hřiště k brejkům, neboť ten zápas byl spíše o osobních soubojích, než o technice. I přesto za stavu 2:1 mohli hosté zápas otočit, když se dostali do dvou krásných šancí, ale nakonec to byli domácí, kteří dokázali přinutit hosty k chybám v obraně a vstřelit jim další branky a zápas tak rozhodnout ve svůj prospěch.

- první útok domácích, centr z levé strany před branku a zcela volný Veselý se nemýlil – 1:0 !!!
14´ - trestný kop Kučery na Hurala, ten mu míč patou vrátil a Kučera střelou k tyči vyrovnal – 1:1 !
21´ - centr do vápna hostů a opět zcela volný Veselý dostává domácí opět do vedení o gól – 2:1 !
22´ - odražený balón ve vápně domácích a Rybář v čisté šanci střílel jen těsně vedle domácí tyčky !
23´ - dobře mířená střela Sodiqa se jen olízla o tyčku již bezmocného domácího gólmana – to byla škoda !
36´ - rychlá akce domácích, další centr do vápna a opět nedobře přikrytý Kurza pohodlně skóruje – 3:1 !
44´ - pěkná akce hostů, kdy Kočka zatáhl míč po straně k vápnu, posunul ho na Kučeru, ale ten přestřelil !

V první půli dali domácí tři branky ze tří šancí, kdežto hosté jen jednu a tak se šlo do šaten za dvoubrankového vedení domácích.

52´ - přetažený centr hostujícího Kočky na Zimu, ale jeho hlavička šla jen do boční sítě domácích !
69´ - chyba hostů a Veselý mohl docílit hattricku, ale minul jak míč tak i skoro prázdnou branku !
73´ - ulička Zimy na Rybáře, ten v další čisté šanci před gólmanem domácích, ale ten jeho střelu mu lapil !
83´ - trestný kop do vápna hostů a zcela volný, střídající Body míč usměrnil bez problémů do sítě – 4:1 !
90´ - domácí zahráli rohový kop zajímavým signálem a další střídající hráč Číž dopravil míč do sítě – 5:1 !

Hosté dokázali, že dopředu to již začíná fungovat, dokážeme si vypracovat dobré šance, ale bohužel v obraně jsou ještě určité fáze, které hráči zcela nezvládají a tak je na nich třeba zapracovat a ono to pak snad půjde. Nic není ztraceno, budeme bojovat dál.

Trenér Vilémova Vlasta Chod:

"První akce domácích, nevystoupíme do domácího útočníka, ten v klidu předá míč do strany a běží před naší bránu dát úvodní branku. Z brzké branky jsme se dokázali ještě oklepat, hrát aktivně a zaslouženě i vyrovnat. Bohužel, jakmile přišel centr z křídelního prostoru do našeho vápna, tak jsme měli velké problémy, chybně obsazujeme pouze prostor a nenabíráme hráče! Takto jsme inkasovali 2. a 3. branku. Do druhé půle jsme šli se snahou dát kontaktní branku a utkání zdramatizovat, to se nám nepovedlo, nakonec jsme po standardní situaci v 81. min. inkasovali a bylo po nadějích. V poli naše hra není špatná, ale v našem vápně to zatím prostě vázne, dostáváme hodně branek!!!"

Hladík – Honců, Kurel (80´- Snášel), Verner (ŽK), Kočka – Zima, Rybář (ŽK – 80´- Štefan),  Kučera, Sadiq – Hural, Kubr (65´- Demeter)