SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

Vydřené vítězství hostí jim však přineslo dalšího zraněného !

FK Oldřichov – SK Stap Tratec 3:4 (2:1)

Hosté po středečním vítězství 5:1 s FK Louny ve finále SIAD CUPu na neutrální půdě v Braňanech to neměli v Oldřichově vůbec jednoduché. Chyběl jim totiž navíc Špinka, kterému se při poháru obnovilo zranění kolena a navíc hned ve 20.minutě zápasu prošlápl nepříjemně nohu Pavlovi Svobodovi domácí kapitán a tvůrce hry Obrtlík, přezdívaný obr. Pavel Svoboda poločas sice dokulhal s tím, že mu to masér dá v poločase do kupy, ale opak byl pravdou. Nakonec skončil v nemocnici s naštípnutým kotníkem a sádrou na noze, takže tu je další citelná ztráta ve vilémovských řadách pro zbytek bojů v Krajském přeboru.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- únik Kotiše po levé straně, centr do vápna na Kesslera, který míč minul, ten se však odrazil na vápno, kde číhal T.Jägr a krásnou placírkou přehodil domácího gólmana Macháčka a bylo to - 0:1

12´- trestný kop Hyky z 30 metrů bývalý ligový gólman Teplic Macháček s námahou na dvakrát chytil

14´- únik domácích po pravé straně, přetažený centr a nikým nekrytý Dolejška hlavou vyrovnal – 1:1

22´- nebezpečný trestný kop Hyky z 25 metrů pozorný domácí gólman Macháček opět chytá

33´- centr domácích do vápna, kde opět zcela volný Sunkovský dává levačkou jen vedle brány Loose

37´- další centr do vápna hostí, míč chtěl odkopnout Hyka, ale trefil jen nohu Klinkáčka a bylo to – 2:1

43´- technická střela T.Jägra z hranice velkého čtverce skončila těsně vedle Macháčkovi branky

44´- odražený balón ve shrumáži se odrazil ke Kurelovi, ale jeho slabou střelu z 10 m Macháček kryl

45´- Kessler prostrčil míč na Kurela a ten nikým neohrožován střílí z 12 metrů vedle brány domácích

Hrálo se za nepříjemného vedra a to nepůsobilo na obě mužstva příliš podpůrným dojmem, spíše naopak. Do druhé půle už nemohl za hosty nastoupit bojovník Pavel Svoboda a došlo i k dalším střídáním unavených hráčů po středečním těžkém boji a také kvůli sluníčku a vedru. Všichni toho zkrátka měli dost a na domácích to bylo znát ještě více, neboť měli ve svých řadách 3 starší hráče nad 40 let a další tři nad 35 let !!!

47´- chyba domácí obrany a T.Jägr šel sám na gólmana, přistrčil míč na Kotiše a ten srovnal na – 2:2

51´- bombu domácího špílmachra Obrtlíka z úhlu hostující gólman Loos vyrazil

56´- chyba domácí obrany a střídající M.Vichterey šel sám na gólmana Macháčka, ten však včas vyběhl a mazácky tuto superšanci hostí zlikvidoval

62´- rohový kop Hyky směřoval přesně na nohu Hejla, ale jeho slabý volej gólman domácích chytil

64´- ulička T.Jägra na Kurela, ten se ocitl sám před Macháčkem, ale jeho střela špičkou nohy šla vedle

67´- další ulička T.Jägra na Kurela a ten se z velkého úhlu od lajny parádně trefil mezi tyče – 2:3

74´- trestný kop Obrtlíka po zemi k tyči Loose neudržel a dobíhající Dolejška dorazil míč do brány – 3:3

77´- po centru Hejla do vápna domácích byl Kotiš jasně faulován, ale hlavní sudí penaltu odmítl

82´- další krásný pas T.Jägra na Kurela, ten šel opět sám na gólmana, ale střílel znovu jen vedle tyče

84´- chyba obrany domácích a Kurel šel zase sám na gólmana, tentokráte se zalekl další stoprocentní šance a tak nakonec přihrál, ale Kotiš už byl bohužel v ofsajdovém postavení

86´- centr J.Jägra do vápna domácích a Kurel se na 2x konečně trefil a dostal hosty do vedení – 3:4

88´- další parádní ulička T.Jägra tentokráte na M.Vichtereye, ale ten sám proti gólmanovi Macháčkovi vymyslel technický lob, na který mu však zkušený exligový gólman neskočil a míč pohodlně lapil

Tento zápas byl tak trochu přeléváním výsledku z jedné strany na druhou a mohlo padnout daleko více branek hlavně do sítě domácích. Hosté se však zvláště ve druhé půli předháněli v zahazování stoprocentních šancí a nakonec se hodně museli nadřít na jinak zasloužené vítězství, ke kterému jim však hodně pomohla chybující a značně unavená obrana domácích v poslední dvacetiminutovce.

Loos – Hyka (ŽK), Šmalcl, Hejl - Kotiš, Svoboda Pavel (46´- J.Jägr), Gabriel, T.Jägr, Kessler (50´- Vichterey M.) – Kurel (85´- Hostaš), Svoboda Petr

Chyběli:

Greňo, Čuda, Špinka a Lehrl

Připraven ještě:

Janda

Diváci: 60 málo spokojených

Nejlepší hráči: T.Jägr (V) a Obrtlík (O)

Zapisovatel: Třešňák

Příští utkání Vilémova: v sobotu 14.6.08 doma s Roudnicí od 17 hodin - souboj o 2.místo v tabulce !!!