FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Výborní hosté zachránili plichtu v poslední vteřině !!!

SK Stap Tratec – FK Modlany 4:4 (2:1)

Tolik branek v jednom utkání již dlouho vilémovští fanoušci, kterých se sešlo úctihodně přes dvě stě, neviděli. Hosté se představili jako velice kompaktní celek, který měl ve svém středu několik borců, kteří ještě nedávno hráli profesionálně, ať již v Teplicích (Doležal, Tesařík) nebo v Ústí (Džuban) či na Kladně (Kousal). Diváci si zápas zajisté užili a mnoho nechybělo a všechny tři body zůstaly doma. Osudná poslední vteřina však rozhodla o plichtě. Nakonec však domácí vydolovali alespoň druhý bod, díky lepším penaltám a skvělým zákrokům gólmana Loose.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- hostující rychlík Vavřinec se ocitl v šanci, ale Jindřich mu míč v poslední chvíli ukopl na roh
- hostující šikulka Kupka trefil z velkého vápna břevno Loosovi branky
13´ - parádní akce po ose – Čuda – Kurel ml. - Betyár a ten šikovně zakončil a domácí vedli – 1:0
17´ - hosté v další šanci Kousalem, ale jeho střela minula jen o centimetry branku domácích
23´ - trestný kop Jägra šel přesně na hlavičku Vavrouška, ale pozorný gólman hostů míč vytáhl na rohový kop
31´ - pěkná střela Očipky z 18-ti metrů, ale gólman hostů ji lapil
32´ - trestný kop hostů a k míči se dostal zkušený Džuban, ale trefil jen dobře stojícího Loose v brance domácích
37´ - na rohový kop hostů i naskočil nekrytý dlouhán Džuban a hlavou nedal Loosovi šanci a vyrovnal na - 1:1
39´ - přetažený centr Buryánka přistál na noze Čudy a jeho nechytatelný volej si gólman hostů srazil do sítě – 2:1

V první půli hráli hosté výborný fotbal, u domácích to skřípalo především ve středu pole a tak se muselo v sestavě trochu kombinovat a přehazovat hráče, neboť jim chyběli hned čtyři opory a to bylo znát.

52´ - únik domácích a Buryánkovu střelu gólman hostů vytěsnil parádním zákrokem
65´ - trestný kop Jägra ze strany a z něj signál na Buryánka, který míč propasíroval do sítě hostů a zvýšil na - 3:1
67´- dlouhý balón hostů za beky domácích - Vavrinec sám proti Loosovi a pohodlně k tyči snižuje na - 3:2
76´ - trestný kop hostů - Cholenský tečí dostal míč do sítě domácích a srovnal na - 3:3
78´ - Buryánek nacentroval balón na Očipku, ten si jej zpracoval, udělal si dva beky domácích a zavěsil – 4:3
83´ - hostující Kupka se ocitl v čisté šanci, ale pozorný Loos jeho střelu vyrazil do pole
90´ - centr do vápna domácích, Loos vyběhl a chtěl míč vyboxovat, ale netrefil jej, ten prošel až k Džubanovi, který měl před sebou již jen opuštěnou branku a bylo to – 4:4 a konec zápasu k tomu.

Na hřišti bylo po tomto nešťastném gólu těsně před koncem zápasu smutno, ale i takový je fotbal. Vilémovští fotbalisté podruhé za sebou přišli o body v posledních vteřinách zápasu a o to to mrzí více. Nedá se nic dělat, za týden se to hraje znovu. Věřme, že bude k dispozici již někdo z uzdravených hráčů a že marodka bude brzy nulová. Dík patří za pomoc velkošenovským hráčům se střídavým startem, kteří i po jejich náročném zápase naskočili i do tohoto utkání a své si určitě uhráli. Výborný výkon podali i všichni tři rozhodčí, kteří za celý zápas neudělali jedinou chybičku a odvedli tudíž naprostou rovinu a tak to má být. Diváci odcházeli spokojeni asi jen s konečným výsledkem, neboť domácí dokázali v penaltovém rozstřelu zvítězit a získat tak alespoň dva body do tabulky. Tipovací soutěž vyhrál pouze jeden „odborník“ a odnesl si slušnou částku – 1080,- Kč a deset diváků si odneslo zajímavé ceny z losování vstupenek, které věnoval náš bývalý hráč Petr Jirásek z Itálie.

Loos - Krasnický, Jirchář, Vavroušek (ŽK), Jindřich (ŽK) - Buryánek, Očipka (ŽK – 83´- Podhora), Jägr, Čuda (ŽK) – Kurel ml. (60´- Čurgali), Betyár (ŽK – 89´- Herejk)

Trenér: Šimek
Asistent: Zbončák
Masérka: Čudová
Sekretář: Třešňák
Ved.mužstva: Kurel
Manager: Sklenář