SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Chytrá obranná hra hostů slavila nečekaný úspěch !!!

SK Stap Tratec – FK Kadaň 1:3 (0:0)

Stává se již tradicí, že pokud do Vilémova přijede zkušený celek se zabetonovanou obranou a podniká jen rychlé brejky se skvělým zakončením, nemají domácí šanci. Tak se i stalo v sobotním zápase, kdy domácí měli po celé utkání hru ve své moci, míč stále na svých kopačkách, ale ne a ne prorazit skrze zhuštěný obraný val hostů a vytvářet si více nějakých pěkných šancí ke vstřelení branek. Hosté to zvládli perfektně a díky třem brejkům si, i přes krátké vedení domácích, odvezli nečekaně všechny tři body.

10´ - dobrou střelu navrátilce Kučery z vápna brankář hostů bez problémů lapil
13´ - ulička Kučery a Zima své sólo a čistou šanci zakončil jen vedle brány hostů !!!
15´ - parádní střelu hostujícího Karbana domácí Vaňák v bráně bezpečně kryl
23´ - hostující Zaržický po závaru před bránou domácích trefil z úhlu břevno !!!
41´ - rychlý únik Zimy, ale jeho střela šla opět jen těsně vedle svatyně hostujícího týmu

V první půli měli domácí výraznou převahu, ale hosté hráli vyčkávací technikou na čas a hlavně na brejky, které však jen jednou ohrozili Vaňáka v domácí bráně.

48´ - centr do vápna poslal domácí navrátilec Honců a Vavroušek míč dotlačil do sítě – 1:0 !!!
51´ - trestný kop hostů a špatně postavenou zdí prošel míč z kopačky Janošíka až do sítě – 1:1 !!!
58´ - rohový kop Havla a Vavroušek hlavou protáhl gólmana hostů, který míč vytáhl znovu na roh !
70´ - chyba domácích, rychlý brejk a zkušený Valenta překonal gólmana Vaňáka a bylo to – 1:2 !!!
85´ - další rychlý brejk a přečíslení hostů, které znovu zužitkoval kanonýr Valenta a bylo to už – 1:3 !

Domácí se po rychlém vyrovnání hostů dostali do křeče a seč do hostů bušili zleva i zprava, tak se do pořádné brankové šance nedostali a naopak hosté využili jejich otevřené obrany ke dvěma brejkům, které zakončil chytře zkušený kanonýr Valenta. Je to škoda, soupeř to byl víc než hratelný, ale opět se prokázalo, že jakmile na Vilémov někdo brání v osmi lidech, nenajdou domácí příliš prostoru k vypracovávání si šancí a jejich proměňování. Nic se však neděje, zatím je tu prvních pět kol, tabulka je velmi vyrovnaná a další vývoj teprve ukáže kdo bude hrát nahoře a kdo dole.

Hodnocení trenéra Vlasty Choda:

"Těžko se nám překonával dobře organizovaný hluboký blok Kadaně. Když už se nám to povedlo a šli jsme do vedení, tak jsme vzápětí darovali soupeři přímý volný kop, ze kterého opět skóre srovnal. Postupem času a chtíče získat 3 body, se na naše kopačky vkrádala nervozita a tím velká řada nepřesností. Hosté dále pozorně bránili, čekali na naše chyby, a nakonec nás i ze dvou brejků potrestali. Ztracené domácí body nyní musíme přivést z venku."

Vaňák - Honců, Šmalcl ml. (78´- Štefan - ŽK), Kurel, Čonka – Zima, Rybář, Vavroušek, Meidl (46´- Kramer) - Havel (ŽK), Kučera (ŽK)