SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

Infarktový závěr znamenal pro hosty prodloužení vítězné šňůry a udržení první příčky v tabulce !

FK Slavoj Žatec - SK Stap Tratec 2:4 (0:2)

Hosté přijeli na svou oblíbenou štaci v trochu pozměněné sestavě, ale od první minuty bylo jasné kdo bude pánem na hřišti. Jejich převaha v první půli znamenala nejen vedení o dvě branky, ale i parádně nastřelenou tyčku a dvě promarněné tutovky. Domácí se v první půli prakticky, kromě jedné dobré akce na dostřel hostů vůbec nedostali. Ve druhé půli nakoplo domácí vyloučení jejich hráče Paula a v deseti lidech se jim podařilo dostat hosty pod tlak a srovnat během tří minut skóre. Pak však přišlo drama s vítězným koncem pro hosty.

Nejdůležitější minuty utkání:

- po chybě se dostal do dobré šance Kučera, trefil jen gólmana a z dorážky střílel Havel nad bránu !
12´ - ulička Hokeho a Kučera si dovolil i kličku gólmanovi domácích a do prázdné brány zavěsil – 0:1 !
19´ - dobrá rána Ruszó z úhlu, ale domácí gólman byl tentokráte pozorný a míč lapil
24´ - parádní dělovka z voleje v podání Havla a tyčka domácí svatyně duněla ještě o poločase !!!
28´ - centr do vápna hostů a nestor domácích Zelinka střílel bez přípravy jen vedle Vaňákovi brány !
35´ - ulička Havla opět na Kučeru a ten podél vyběhnuvšího gólmana domácích zvýšil na – 0:2 !!!
44´ - chyba domácích a Hošek upaloval sám ze strany na gólmana, ukvapil se však a střílel jen vedle !

V první půli měli hodně navrch hosté, kteří také svou převahu zužitkovali dvěma krásně vypracovanými brankami v podání kanonýra Kučery. Po změně stran se však děly věci !!!

62´ - po druhé žluté kartě odchází do sprch domácí Paul a hosté budou hrát půl hodiny přesilovku !
69´ - Šmalcl se protáhl přes dva beky, přihrál míč Buryánkovi, ale ten střílel jen těsně vedle brány
73´ - faul Kurela těsně za hranicí velkého vápna a domácí Sukovský trefil přes zeď šibenici – 1:2 !!!
76´ - centr do vápna hostů, Vaňák neudržel balón v náručí a Hankocy míč dotlačil do brány – 2:2 !!!
78´ - centr Kučery a dobře mířenou střelu Havla srazil domácí bek na rohový kop
86´ - trestný kop domácích letěl do vápna hostů, ale Pinkrova hlavička šla jen těsně vedle brány !
90´ - výtečně zahraný rohový kop Havla na hlavičku Jircháře a ten vymetl pavučinu v šibenici – 2:3 !!!
91´ - únik Kučery do zcela odkryté obrany domácích, přistrčení míče na Hokeho a ten do prázdné brány v pohodě rozhodl celý zápas ve prospěch hostů – 2:4 !!!

Ve druhé půli byli domácí po vyloučení svého hráče Paula jako vyměnění. Bojovali, dostávali se blíže k Vaňákově brance a v rozmezí tří minut přivedli zápas do remízové polohy. Když už se zdálo, že o utkání rozhodnou pokutové kopy, přišla zčista jasna paráda v podobě přesné hlavičky Jircháře a bylo vymalováno. Domácí pak ještě v nastavené minutě chtěli vyrovnat, ale zapomněli na bránění a pro Kučeru s Hokem pak nebyl problém dovézt balón až do prázdné brány a pojistit zaslouženou výhru hostů, která po první půli vypadala jasně, ale potvrdil ji až dramatický a infarktový závěr zápasu. Takže podobně jako v Brné o našich třech bodech rozhodly poslední vteřiny utkání, což svědčí o morálních kvalitách vilémovského celku, který se tak po 5.kole osamostatnil na 1.příčce a již jen jako jediný tým v Krajském přeboru drží stoprocentní bodový zisk a celkově vyhrál po 14té v řadě v mistrákách. Naposledy prohrál Vilémov v dubnu t.r. ve Štětí, které nyní hostí doma, takže to bude určitě mač se vším všudy. Před tímto zápasem však ještě zajíždíme na pohárové derby do Šluknova a sice ve středu 12.9. !!!

Vaňák  - Luňák (52´- Honců), Jirchář (ŽK), Kurel, Jindřich –  Hošek (ŽK – 55´- Šmalcl), Kučera, Hoke (ŽK), Havel, Buryánek (82´- Čonka) – Ruszó (ŽK – 75´- Vavroušek)