FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Co nám přinesl měsíc leden ?

1. Naše Á-mužstvo se sešlo v úterý 10. ledna na prvním tréninku a kádr zatím čítá 22 jmen, z toho  nováčci – Jakub Zadina, Ladislav Zelinger, Petr Posnar, Pavel Kurel, Zdeněk Maier ml. a Jan Marek a dva staronoví hráči – Greňo a Winzig. Odešel zatím z rodinných důvodů pouze hostující Martin Zachariáš. Všichni přítomní obdrželi kalendáře na rok 2012 a byli seznámeni s programem na nejbližší dny, jakož i s celkovým plánem zimní přípravy, včetně připravovaného soustředění ve Sloupu. Účast v prvních týdnech byla zatím velmi dobrá, jen tak dál.
  2. Sehráli jsme první tři zápasy a sice s FK Rumburk pouze nečekaná plichta 3:3 (Slivič, Kopřiva a Kurel P.), s Bohemians Praha 1905 B nečekaně vysoká prohra 0:3, když jednu ze tří branek do naší sítě vstřelil mladý Honza Rein, který u nás právě z této populární a fanoušky zachráněné  Bohemky krátce na podzim hostoval.
  3. Dále pak v rámci zimního turnaje o pohár města Děčína dva zápasy a sice s Arsenalem Česká Lípa B 8:2 (Slivič 3x, Dvořák 2x a Kopřiva, Vavroušek, Zadina a Jirchář 1x) a s FK Doksy 3:0 (Dvořák Vavroušek a Kopřiva). Zatím jsme po dvou kolech na 1.místě se 6 body a navíc naši střelci Dvořák a Slivič vedou tabulku střelců se 3 zásahy.
  4. Očekávaný příchod Martina Nagy se odkládá o půl roku, neboť si prodloužil studie ve Slovinském Mariboru. Škoda, ale chápeme, že škola a tudíž budoucnost je přednější než fotbal, který tam ale chce i hrát.
  5. Naši Sálovkáři sehráli další mistrovský turnaj Krajské extraligy v Libouchci proti Hezounům 6:5 (Čuda 3x, Novotný 2x a Vichterey M. 1x) s Nica Rumburk 2:4 (Čuda 2x) a s DeCe Computers 4:4 (Čuda 2x, Novotný a M.Vichterey 1x) a po 5. kole byli zatím na 7.místě. Turnaje se zúčastnilo poprvé i vedení – L.Sklenář, P.Zbončák a M.Vichterey, které vypsalo tučné prémie za body i střelecké výkony, ale hráči na ně nedokázali svými výkony dosáhnout. Škoda, soupeři na to byli zralí.
  6. Naši Sálovkáři sehráli další mistrovský turnaj Krajské extraligy v Libouchci proti Arsenalu DC výhra 4:0 (Čuda a Vichterey R. po 2) prohra s Proboštovem 2:5 (Mach a Vichterey R.) a prohra s Košťanama 1:3 (Mach – navíc Čuda ŽK, MK a ČK – 12 zápasů trest !!!) a po 6. kole jsou zatím na 6.místě, což jistě neodpovídá původním cílům vedení. Nejlepším střelcem našeho týmu je J.Čuda se 17 góly, který však dlouho své konto nerozšíří, díky trestu, který mu potrvá ještě do další sezóny.
  7. Náš nový nájemník na Lodovnou pan Novák dostal jako úlevu na nájmu úklid okolo celé Lodovny a zatím se ho zhostil na výbornou.
  8. Loňský rok byl co se týče financí velmi dobrý, hospodařilo se s úspornými opatřeními a proto nám zůstalo na účtě ke konce roku přes 640 tis. Kč, což je velice dobrý počin do dalšího finančně opět velmi náročného roku.
  9. Na celou sezónu máme již zajištěno a uskladněno hnojivo v množství 1600 kg, což odpovídá 8x pohnojení obou ploch. Děkujeme tímto našemu sponzorovi p. Standovi Sukovi, který nám tím ušetřil 20 tis. Kč.
  10. Po dohodě s Varnsdorfem jsme přeregistrovali hráče – Kopřivu, Hyku a Dobeše na půl roční hostování k nim. Jedná se zde o dohodu pro případ potřeby nejen naší, ale i možnost využití našich hráčů ve VDFu. Trénovat budou ale jen s námi, i když Kuba Dobeš absolvoval začátek zimní přípravy s druholigovým VDFem a vůbec se mu nedařilo špatně, takže se zde pro něho otevírá možnost brzkého delšího pobytu v tomto týmu a kdo ví jestli v budoucnu nepřijde i angažmá. Paráda Kubo.
  11. Zkoušíme při zápasech nově také Slovince Adina Sliviče, který je na testech ve Varnsdorfu. Je to mladý, dravý útočník, střílí i branky a je zatím naším nejlepším střelcem, tak uvidíme, co a jak s ním dál.
  12. Naše stará garda se zúčastnila v D.Poustevně za účasti šesti týmů z okolí turnaje o pohár starosty města. I když ani jednou neprohrála, obsadila nakonec díky jedné plichtě navíc až 2.místo za Mikulášovicemi, před Nezmary, V.Šenovem, D.Poustevnou a Lipovou. Nejlepším střelcem byl náš D.Novotný s 5-ti trefami .
  13. Kuba Dobeš odehrál 35 minut zápasu Tipsport ligy v Děčíně za Varnsdorf proti Roudnici (prohra 2:3) a velmi dobře, dokonce nebezpečnou střelou vystrašil ke konci utkání gólmana soupeře.  Dalších 32 minut odehrál Kuba proti prvoligovému Liberci, které Varnsdorf překvapivě vyhrál 2:1. A nakonec i proti ligovým Teplicím, kde Varnsdorf v boji po 1.místo v tabulce a postup do dalších bojů o konečné vítězství a velmi zajímavou finanční prémii, prohrál 0:2 a Kuba nastoupil na dalších 29 minut.  Kubo super !!
  14. Na přestup do Jiříkova odešla jedna z našich legend minulého tisíciletí Míla Šikýř, který zde bude vypomáhat nejen hráčsky, ale hlavně i trenérsky a funkcionářsky.
  15. Díky výtoči v loňském roce obdržel náš fotbalový klub od Staropramenu tento měsíc na účet 37.300,- Kč, což je o dvacet tisíc více než v roce 2011. Děkujeme všem našim hostům za jejich pomoc.
  16. Nabídli jsme Obecnímu úřadu spoluúčast na tradiční Vilémovské pouti,  její zkvalitnění po všech stránkách a hlavně zlevnění, které by pak mělo přinést finanční zdroje navíc pro naší činnost. Zastupitelstvo pověřilo místostarostku paní Kopřivovou připravit s námi a s  JPS Gastro, která nám chce pomoci, jednání na  přípravu programu, dobu trvání apod. Jdeme do toho a věříme, že uspějeme a díky tomu přibude do naší fotbalové kasy trochu i více peněz.
  17. Zakoupili jsme našim gólmanům po dvou kusech nové tréninkové bundy od  firmy Legea, opatřili našimi logy, aby byly schopny „provozu“ již na soustředění. Přišly nás všechny na 2 tis. Kč, ale jsou slušivé a posílí  jistotu gólmanů, ale i image našeho klubu.  Vždyť hned v prvním utkání v nich proti Doksům oba udrželi čisté konto.
  18. Kuba Dobeš se vrátil z úspěšné mise v druholigovém Varnsdorfu a zapojil se do přípravy s naším týmem, se kterým odjel i na soustředění do Sloupu. Poté se uvidí jak s ním dál.