SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Co nám přinesl měsíc červen ?

1. Sehráli jsme další divizní mistrovské zápasy a sice – s Vyšehradem 3:2 (Dvořák 3x), na Motorletu prohra 3:1 (Hyka z PK) a s Litolí 7:0 (Dvořák 3, Kurel ml., Kopřiva, Kurel st. a Loos).  Získali jsme celkem 49 bodů a obsadili historicky nejlepší 8.místo v tabulce.
  2. Za měsíc květen bylo vyplaceno na prémiích hráčům celkem 10.900,- Kč, což je nejméně v letošním roce. Hlavní příčinou byly tři prohry. Nejlepší tréninkovou docházku měli – Očipka, Kurel st., Loos a Maier ml. Průměr byl - 58% Celkem pak zatím vedou – Očipka, Zadina, Vaňák, Loos a Čuda.  Průměr je zatím celkem  - 61%,  což není mnoho.
  3. Oslovili jsme několik nadějných hráčů z okolí a domluvili se s nimi na zkoušku u nás na letní přípravu. Jsou to zatím –  Šťastný z Varnsdorfu, Klíma z Rumburka, Soukup z Mikulášovic, R.Vichterey – zpět k nám z hostování. Navíc se vrací J.Winzig, který měl půl roku pauzu, zaviněnou novým zaměstnáním v Autoškodě Mladá Boleslav.
  4. Obdrželi jsme z Kraje dotaci na rekonstrukci hlavní travnaté plochy ve výši 929 tis. Kč. Zbytek do výše 1,300 tis. Kč musíme dodat z vlastních zdrojů. Obec vypíše výběrové řízení a začátkem srpna můžeme začít.
  5. Nechali jsme u firmy Jabor zhotovit tři nové reklamy a pověsili je na zazděná okna na garáži. Dvě jsou firmy Jabor a jedna je naše, obecním s erbem a heslem - Obec Vilémov fandí fotbalu.
  6. Naši hráči a zástupci klubu předali v kabinách při pátečním tréninku před Vyšehradem novomanželům Jirchářovým krásný dort ve formě našeho hřiště s logem SK a srdíčky s monogramy oslavenců. Poté Vašek vytáhl občerstvení, přišli gratulace a tradiční naladění na jejich společní soužití. Byla to krátká, ale pěkná oslavička se vším všudy.
  7. Po Vyšehradu losovala pomezní p. Zadinová z kouzelného pytlíku třikrát příspěvek na kopačky ve výši 800,- Kč a šťastnými výherci se stali hráči – Vavroušek, Šmalcl a Kurel.
  8. Vzhledem k tomu, že nám FAČR oproti očekávání neuznala náhradní hřiště za způsobilé, museli jsme odstranit tři závady a sice zadní branku posunout o metr do hřiště a vybudovat na protější straně zábradlí. Museli jsme vykopat díry a zabetonovat 36 sloupků a na ně navařit 100 metrů L profilů  a k tomu dodělat po jedné lavici na každé střídačce, abychom tam měli požadovaných 12 míst k sezení. Část jsme si udělali brigádně, kde se náš sešlo dopoledne v pracovní den neuvěřitelných 10 chlapů a to je paráda a je nutno vzdát hold a čest všem zúčastněným a je  z toho vidět, že láska k vilémovskému fotbalu a areálu zvlášť, stále neutuchá. 2.část jsme nechali odborníkům a vše jsme natřeli brigádně. Přišlo nás to vše na 28 tis. Kč,  z toho však 21 tis. Kč bylo hrazeno a dodáno sponzorsky. Máme klid a můžeme kdykoliv kopat mistrovské zápasy i na vedlejší ploše.  Brigádníci a sponzoři děkujeme !
  9. V plné svěžesti oslavil člen Fanda klubu přímo na hřišti v poločase s Vyšehradem pan Karel Brückner svou 70-tku. Hráči a funkcionáři mu předal dárky a celá divácká obec mu pak zatleskala. Po zápase připravila jeho přítelkyně paní Skřivanová do kabin a za týden pak i do Lodovny do schůze Fanda klubu pro všechny bohaté občerstvení. Karle děkujeme za vše a drž se.
  10. Uhradili jsme Varnsdorfu za hostování hráčů v květnu u nás v rámci dohody o farmě 10 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  11. Po vzájemné dohodě ukončil u našeho Á-týmu po 7-mi letech svou činnost trenér Milan Suchomel. Hráči i výbor mu poděkovali za jeho zásluhy o Vilémovský fotbal a předali mu krásný dort na rozloučku a foto s podpisy všech hráčů a členů realizačního týmu.
  12. Manager, který neměl příliš na vybranou z okolí, ale nakonec sehnal nového trenéra s požadovanou licencí A - UEFA, kterým bude  Michael Šimek z České Lípy, který má již bohaté zkušenosti z Varnsdorfu, Nového Boru, České Lípy, Cvikova, Skalice a Mimoně.
  13. Na zápas do Prahy na Motorlet zajistil manager prostřednictvím pana Adolfa do autobusu Sloní žrádlo a po utkání se před autobusem a pak i v něm podávalo do připravených mističek s příborem a rohlíkem. Všem to chutnalo a tvůrci p.Adolfovi patří dík za zajištění.
  14. Pokračovali jsme v budování zámkové dlažby a nátěrech všeho kovového na modro. Na materiálu to přišlo na dalších 17 tis. Kč a za práce pak 16 tis. Kč. Sponzorsky z toho bylo hrazeno 19 tis. Kč.
  15. Oprava laviček v celém areálu našeho stadionu přinesla sebou zajištění 32 různě dlouhých a silných fošen a jejich výměnu. Pan Žák nám je daroval sponzorsky, takže jsme ušetřili 4 tis. Kč a brigádně jsme je všechny vyměnili a natřeli. Byla to fuška, ale zvládli jsme to.
  16. Uspořádali jsme v pořadí již 11. sraz bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku, kterého se zúčastnilo rekordních 96 zaevidovaných členů. Vítězem penaltového rozstřelu o láhev slivovice se stal  bývalý Šluknovák Zdenek Folprecht, který přijel až z Plzně. Nejstaršími účastníky byli pánové Jiří Gottwald a Miloš Pojer – oba 89 let. Hudba hrála, počasí přálo, všem se to moc líbilo a za rok prý přijedou všichni znovu, pokud se toho dožíjí.
  17. Losovacího aktivu FAČR v Praze se zúčastnil náš manager a přivezl konečnou podobu naší divizní skupiny B. Je zde 6 nových mužstev – Úvaly, N.Bor, Lovosice, Č.Brod, Libiš a Toužim. Na druhou stranu odešla tato mužstva – Jirny (do C), Kopanina (do A), Zápy (do ČFL), Blšany a Č.Dub (spadly) a Teplice B (do juniorské soutěže). Začínáme doma s Litolí a pak hned se Souší a poté jedeme do nejvzdálenější Toužimi. Určitě se máme na podzim nač těšit, neboť u nás opět uvidíme osm zápasů na domácí půdě.