FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

41. ročník populárního turnaje v minikopané o putovní Květ ve Vilémově vyhrál domácí tým – JPS Gastro !!!

Na čtyřech pěkně připravených travnatých hřištích za účasti 25 mužstev z celé České republiky se uskutečnil v sobotu 14.7.2012 v pořadí již 41. ročník tohoto velice populárního turnaje. Hrálo se v 5-ti skupinách po pěti mužstvech s tím, že první tři mužstva v pořadí postoupila do Play off a s nimi pak ještě jedno nejlepší ze 4. místa. Bohužel FK Český Dub se nedostavil, takže trochu narušil celou akci, ale zvládlo se to i bez nich. Všechny zápasy se hrály 2x8 minut a finále pak 2x10 minut. Obhájce této prestižní trofeje – tým Bílé Vdovy Varnsdorf skončil na 3.místě. Některá mužstva překvapivě roli favoritů nezvládla a předčasně klání musela opustit již ze skupin - Loosy Praha, Ráj Poutníků Mikulášovice, Ferneťáci Liberec, FC Čápi Varnsdorf, Lvi Děčín, Fanklub Teplice, FC Pejsek Praha a k tomu již zmiňovaný FC Č.Dub. Určitě bez zajímavosti není, že letošní ročník obsadilo osm zcela nových mužstev, z nichž se ale nikdo nedostal dál, než do osmifinále.

Vítězi základních skupin se stali – Hapťák Šluknov, FC Louka Košťany, JPS Gastro Vilémov, Házenberg Vilémov a SC Veltěž „B“.

Hapťák – FC Nica 1:0
Bílá Vdova – Louka Košťany 0:0 (7:6 na PK)

nejlepší hráč – Jägr Tomáš (Bílá Vdova)
nejlepší střelec – Čuda Jakub 13 branek (JPS Gastro)
nejlepší brankář – Janda Petr (Hapťák)
nejlepší rozhodčí –Mařík Josef z Jablonce

Turnaj měl díky kvalitnímu obsazení velice dobrou úroveň a mužstva si pochvalovala nejen vynikající pažit na náhradním vilémovském hřišti, ale i velmi dobré výkony všech delegovaných libereckých rozhodčích, vedených Milošem Sladkým, kterým patří i dík pořadatelů. Vzhledem k tomu, že pořadatelé zvětšili branky na 5x2 metry, padalo i daleko více branek a oproti minulým ročníkům se rozhodovalo na penalty v Play off jen dvakrát.

Dík za organizaci tohoto turnaje patří všem členům SK Stap Tratec a Sálovka Clubu Stap Vilémov, kteří vše pečlivě připravili a zorganizovali. Poděkování patří také všem sponzorům, kteří se spolupodíleli na této akci a díky nim byly zajištěny hodnotné ceny pro čtyři nejlepší mužstva a výše jmenované jednotlivce v hodnotě přes 15 tis. Kč. Díky počasí shlédlo celý turnaj průběžně přes 300 lidí. V občerstvovacích stanicích členů Sálovka Clubu, kteří měli na starost tradičně jídlo a pití se vytočilo 5 sudů piva a prodalo přes 50 kg uzenin.