FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Co nám přinesl měsíc květen ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo mistrovské zápasy doma – plichta s Neratovicemi 1:1 (Nagy M.), prohra v Žatci 9:0, prohra doma s Čelákovicemi 1:3 (Nagy M.) a prohra na Motorletu 4:1 (Červeňák). Zatím máme 19 bodů a držíme 14. příčku v tabulce, což  již zřejmě nedává šanci na udržení se, jedině nějakým administrativním zásahem.
  2. Za duben bylo vyplaceno na prémiích hráčům Áčka pouze 8.600,- Kč v oblíbených obálkách, což je výrazně méně než minulý měsíc, hlavně díky výsledkům. Po třech měsících je zatím 100%-ní jen J.Čuda, který má všech 57 účastí, následován P.Kurelem a M.Nagym. Nejhůře na tom je - Hyka (3x), pokud nepočítáme dlouhodobého maroda Dobeše, který ale již zahájil počátkem května rekonvalescenci lehkými tréninky.
  3. Naši brigádníci upravili svahy okolo parkoviště, natřeli dětské hřiště, upravili po mechanizaci podkladovou rýhu, navozili na ni hrubý štěrk, který utemovali „žábou“, na to navozili jemný štěrk a pan Lindenberg ukončil první část zámkovky od tribuny k pokladně .
  4. Po vzájemné dohodě došlo k dočasné výměně hlavního trenéra Michaela Šimka, kterého na posledních sedm kol nahradil staronový trenér ing. Milan Suchomel. Dojemné pro něho bylo přivítání před prvním utkání fanynkami z Fanda klubu, které přinesly chléb se solí a on uronil slzu. Za květen získal s mužstvem ale pouhý bod a to je velmi málo. Nutno však konstatoval, že nám prakticky nepřišel z Varnsdorfu nikdo pomoc.
  5. Střecha nad kantýnou, kde bylo již několik trhlin se dočkala generální opravy, když pan M. Cerman se synem přelepili stávající krytinu novou pogumovanou, která by měla vydržet alespoň deset let. Přišlo to na 10 tis. Kč, ale 5 tis. Kč z toho bylo sponzorsky. Míro děkujeme.
  6. Na Fanda klubu se rozhodlo podle ankety dětí z naší školy pod vedením paní učitelky Kopřivové, že nový medvědí přírůstek na hřišti bude mít jméno Vilémík. Vítěznou trefu podal Kajá Jiřinec, který obdržel velkou čokoládu od Fanda klubu a pokladní paní Holomkové.
  7. Pro potřeby Á-mužstva jsme zakoupili zbrusu nové elasťáky v barvě bílé k novým dresům, neboť rozhodčí většinou kontrolují shodu barev, jinak hráče nechají svléci. Přišly nás na 5 tis. Kč.
  8. Oprava ostřikovačů na hlavní ploše, propláchnutí a výměna špatných v počtu celkem 11 ks nás přišla na 27 tis. Kč. Museli jsme si na to pozvat odbornou firmu ing. Bořka Přesličky z Liberce a věříme, že to již bude dělat léta jen dobrotu bez dalších zbytečných nákladů na opravy.
  9. V banku při zápase s Neratovicemi bylo 980,- Kč a výhru bralo celkem 7 lidí, kteří se radovali z výhry 140,- Kč.
  10. Na vjezdu na stadion od silnice jsme nainstalovali plánovanou novou závoru, která se spouští a zvedá dálkovým ovladačem. Ten je stejně nakódován, že se jedním ovladačem dá otevřít a zavřít nejen spodní závora, ale i pojízdná brána nahoře na vjezdu do areálu. Vyšlo to na 25 tis. Kč, ale je to opět něco co náš stadion vyzdvihuje nad ostatní a navíc to bylo hrazeno celé sponzorsky.
  11. Klaus Lindenberg se svými „synky“ Milanem a Radkem Vichtereyovými opravil na vjezdu do hlavního hřiště propadlou zámkovku. Vyšlo to na 2 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  12. Náš prezident pan Jan Lemfeld se dožil v plné svěžesti krásných kulatých 75-ti let. Od hráčů a vedení klubu obdržel při zápase s Čelákovicemi krásný dort s letadlem, naším znakem a hřištěm.
  13. Přidělali jsme ze zbytků materiálu z podzimu na vedlejší hrací ploše ještě tři lavičky, které budou sloužit  nejen na závěr mistrovské soutěže, ale hlavně pak především na putovní Květ, který se již připravuje a byly všem dřívějším účastníkům rozeslány přihlášky.
  14. Připravili jsme druhou část budoucího chodníku ze zámkové dlažby, mechanizací vykopali rýhu, odvozili materiál na svahy a prolákliny okolo hřiště a následně je upravili. Poté jsme navozili částečně ručně, ale hlavně opět mechanizací od pana Suka hrubý štěrk a na něj jemný štěrk, utemovali zapůjčenou „žábou“ a připravili tak podklad pro pokládání druhé části zámkovky z rohu hřiště k pokladně, kterou navezla firma pana Jarolíma přímo z Německa, takže jsme zase uspořili nějakou tu kačku. Za květen nás již tato část zámkovky přišla na 89 tis.  Kč, z toho jsme však sehnali nejen sponzorsky materiál za 17 tis. Kč, ale i úhradu brigádníkům za 29 tis. Kč.
  15. Po dlouhé těžké nemoci zemřel náš fanoušek a bývalý hráč pan Vratislav Bělka, který se výrazně podílel na výstavbě našeho stadionu, když věnoval našemu klubu před 25 lety celé šrotiště v Mikovu, jenž přineslo do klubové pokladny značené finanční prostředky. Čest jeho památce.
  16. Jeden z našich sponzorů zakoupil pro slavnostní účely dalších dvacet lahví pravé slivovice z Moravy a pan Fúsek vymýšlí novou etiketu, neboť divizní by se k ní jíž asi nehodila. Ušetřili jsme 4 tis. Kč.
  17. V tipovačce doma proti Čelákovicím bylo 740,- Kč, ale výsledek z přítomných diváků nikdo neuhádl, kdo by také něco podobného mohl tipovat. Proto se celý bank přesunul na zápas proti Vyšehradu.
  18. Jeden z našich sponzorů nám zakoupil 20 pytlů asfaltu, takže jsme ušetřili 3 tis. Kč a mohli parádně srovnat mezery mezi novou zámkovou dlažbou a betonovým plotem okolo hřiště.
  19. Opravili jsme vlastními silami první schod na tribuně, upevnili na bok laminované desky darované firmou Tratec, přišroubovali je ke stávajícím a škvíry zasilikonovali. Ušetřili jsme tak 6 tis. Kč.
  20. Maškarního reje v Lodovně se zúčastnila tradičně plná hospoda a k tomu  celkem 10 krásných masek, z nichž u více než poloviny do odmaskování nikdo nevěděl, kdo se pod nimi skrývá. Hodnotící  komise měla velmi těžkou práci a nakonec vyhodnotila jako nejlepší: stařenku s holí – Indulu Zbončákovou a děda Vševěda – Dášu Sklenářovou ml. Zábava s tancem při hudbě a zpěvu Franty Veselého  pokračovala i při dobrém jídle až do ranních hodin.