SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)
Mimo 8 6

Další domácí zápas bude sehrán ve středu 3.4. a sice pohár se Šluknovem od 16,30 h a hned na to v sobotu 6.4. od 16,30 hodin s Jílovým. Oboje = derby !

42. ročník populárního turnaje v minikopané o putovní Květ ve Vilémově vyhrál opět domácí tým – JPS Gastro !!!

Na třech pěkně připravených travnatých hřištích za účasti 19 mužstev z celé České republiky se uskutečnil v sobotu 13.7.2013 v pořadí již 42. ročník tohoto velice populárního turnaje. Hrálo se ve třech skupinách po pěti mužstvech a jedné po čtyřech mužstvech s tím, že první čtyři mužstva v pořadí postoupila do Play off. Bohužel Roma Varnsdorf se nedostavila, takže trochu narušila celou akci, ale zvládlo se to i bez nich. Všechny zápasy se hrály 2x8 minut a finále pak 2x10 minut. Obhájce této prestižní trofej sice s obrovským štěstím, ale přeci jen opět zvítězil. Některá mužstva překvapivě roli favoritů nezvládla a předčasně musela toto klání opustit - Loosy Praha, Ferneťáci Liberec, FC Alex Všebořice, Polnohospodár Staré Hraběcí, Fojti Varnsdorf, Buenos de la Puta Madre Ostrava, Bílá Vdova Varnsdorf či Tina Rumburk. Určitě bez zajímavosti není, že letošní ročník obsadila čtyři zcela nová mužstva, z nichž se dostal tým Best of Varnsdorf až do finále.

Vítězi základních skupin se stali – JPS Gastro Vilémov, Hapťák Šluknov, Bílá Vdova Varnsdorf a SC Veltěž „B“.

Čtvrtfinále:
JPS Gastro – Louka Košťaty 2:2 (15:14 na PK)

Nejlepší jednotlivce turnaje:

• nejlepší hráč – Vichterey Radek (JPS Gastro)
  • nejlepší střelec – Rodek Martin 19 branek (Buenos de Puta Madre Ostrava)
  • nejlepší brankář – Šedivý Ladislav (Best of Varnsdorf)
  • nejlepší rozhodčí - Mařík Josef z Librece

Turnaj měl díky kvalitnímu obsazení velice dobrou úroveň a mužstva si pochvalovala nejen pažit, ale i velmi dobré výkony všech delegovaných libereckých rozhodčích, vedených Jardou Pöschkem, kterým patří i dík pořadatelů. Vzhledem k tomu, že pořadatelé zvětšili branky na 5x2 metry, padalo i daleko více branek a oproti minulým ročníkům se rozhodovalo na penalty v Play off jen dvakrát.

Dík za organizaci tohoto turnaje patří všem členům Vodáckého spolku Hubertus, SK Stap Tratec a Sálovka Clubu Stap Vilémov, kteří vše pečlivě připravili a zorganizovali. Poděkování patří také všem sponzorům, kteří se spolupodíleli na této akci a díky nim byly zajištěny velmi hodnotné a zajímavé ceny pro čtyři nejlepší mužstva a výše jmenované jednotlivce v hodnotě přes 15 tis. Kč. Díky počasí shlédlo celý turnaj průběžně přes 180 lidí.