FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Co nám přinesl měsíc říjen ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo 4 mistrovské zápasy a sice vysoká výhra v Děčíně 8:3 (Vavroušek 3, Buryánek 2, Očipka, Bílek a Jägr z PK po 1), doma s Litvínovem 1:1 a na PK 3:2 (Vlk a rozhodující penaltu Vavroušek), v Bílině 1:1 (Vichterey v 93.minutě - na PK prohra 3:1 – Jirchář nedal) a doma krutá prohra s Litoměřicemi 1:5 (Jägr z PK). Zatím máme 22 bodů a držíme 7. příčku v nabité tabulce Krajského přeboru.
  2. Za září bylo vyplaceno na prémiích hráčům Áčka 23.600,- Kč v oblíbených obálkách, což je slušné. Po třech měsících je v tréninkové docházce zatím 100%-ní jediný M.Špinka, za ním pak těsně Vaňák, Očipka, Čuda a Jägr.  Nejhůře na tom je David Vlk, který však má povoleno trénovat s Novým Borem z důvodu jeho zaměstnání.
  3. Čutálistky s.r.o. se přejmenovali na FK Barbie Girls a tajnou volbou zvolili svou kapitánkou, tou se stala Sylva Bačkádyová a její zástupkyní pak Martina Kulhavá. Trénují pravidelně ve středu a v pátek, chodí jich okolo 10-ti a v pátek mají společné posezení v naší Lodovně, kde nám pomáhají plnit výtoč.
  4. Naši Sálovkáři znají los Extraligy 2013/14 – bude zde startovat jen 9 týmů, což znamená, že i tato populární věc začíná skomírat a není o ní zájem jako před 10 či 20 lety. Škoda. V prvním kole narazili na - Nica 1:1, Bumiko 5:3, Turbo 4:2. Zatím máme 7 bodů a držíme 2.místo v tabulce KE. Jen tak dál hoši !!!
  5. Opravili jsme brigádnicky strop a boky v podchodu, kde jsme navrtali desky Onduline a připevnili je šrouby s velkými hlavami a podložkami. Vyšlo to celé na 5 tis. Kč, včetně materiálu a práce, ale 3 tis. Kč byly hrazeny sponzorsky.
  6. Pohnojili jsme dle pokynů Eurogreen hlavní plochu specielním hnojivem, které nám sami dodali. Vyšlo to na 7 tis. Kč, ale je to znát na kvalitě hrací plochy.
  7. Okolo hřiště z jedné strany jsme vyspravili až k tribuně veškeré praskliny v betonovým plotě. Podle počasí se bude pokračovat dál. Vyšlo to zatím na 5 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  8. Zakoupili jsme substrát od pana Migy a správce jím postupně dosypává na hlavní ploše veškeré prolákliny po různých dodatečných výkopech, aby to na jaře bylo vše rovné.
  9. Firma paní Chládkové nám provedla výměnu stromků na vjezdu u hlavní brány a soused pan Mrkvička k ním již nechal zhotovit svůj krásný plot, takže máme zase kousek hezkého místečka. Přišlo nás to na 5 tisíc Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  10. Firma Siops nám zapůjčila velký kompresor a díky němu jsme  tlakem vypustili veškerou vodu z rozvodů automatických ostřikovačů na hlavní ploše, aby nám přes zimu nezamrzla.
  11. Naši zástupci p. Horák P., Brückner K., Kurel P., Vichterey R. a Maier Z. se zúčastnili za náš fotbalový klub posledního rozloučení s tragicky zesnulým Honzou Rainem mladším a položili mu na rakev naší šálu a kytici smutečních květů.
  12. V rámci pravidelné měsíční schůze Fanda klubu se opět blýskla naše člena paní Eliška Skřivanová, která udělala pro všechny účastníky pekáč skvělých bramboráků s česnekem. Elí díky moc, jen tak dál !!!
  13. Po vítězném zápase v Děčíně brali příspěvek na kopačky ve výši 3x600,- Kč z kouzelného pytlíku naší masérky – Malák, Zbončák a Loos. Tahali to zraněný Vaňas a manager Sklenář.
  14. Po vítězství na penalty s Litvínovem brali příspěvek na kopačky ve výš 2x600,- Kč – sekretář Třešňák, který odměnu ihned věnoval našim hráčům a bojovník Petr Jirásek.
  15. Doplatek elektřiny na hřišti za toto roční období činí neuvěřitelných 11 tis. Kč. Je to zřejmě následek neustálého zavlažování hlavní plochy na jaře, aby se řádně chytla, rozrostla a zakořenila nová tráva. I přesto jsme si rozebrali i další možnosti a zpracovali pro správce úsporná opatření, která by měla vést v budoucnu k maximálnímu šetření.
  16. Po zápase v Bílině se v autobuse losoval jeden příspěvek na kopačky z pytlíku naší masérky a 600,- Kč bral z ruky managera  – Martin Špinka, kterému jak sám přiznal zápas moc nevyšel, ale na to se už nikdo ptát nebude, bod je doma.
  17. Natřeli jsme „cementovou“ barvou vnitřek opraveného betonového plotu od tribuny k pokladně. K tomu ještě i dvě lavičky u nové tribunky k vedlejšímu hřišti. Přišlo to na tisícovku, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  18. Uspořádali jsme páteční párty v Lodovně v duchu houbového sedánku a Péťa Švarců nám udělal z kotrče výbornou drštkovou polévku, kterou si dala celá hospoda a k tomu byly i řízky z čerstvých hub. Všem to moc chutnalo a děkujeme dodavatelům tohoto zboží za tento parádní pamlsek.
  19. Sousedi vykáceli všechny listnaté stromy a nálety za vedlejší hrací plochou, takže už listí nebude padat při větru na náhradní hřiště a okolí ani z této strany a navíc se budou i lépe hledat zakopnuté balóny, kterých tam o tréninku lítá dost.