FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Co nám přinesl měsíc březen ?

1.  Naše Á-mužstvo sehrálo poslední přípravný zápas co by generálku na první boje o mistrovské body v České Lípě na nádherném zbrusu novém umělém pažitu 4.generace s místním účastníkem Krajského přeboru Libereckého kraje a bez problémů vyhrálo v poměru 6:2 (Chod 2, Jägr z PK, Bílek, Vavroušek, Mikula). Po tomto utkání vylosoval manager 4x 600,- Kč na kopačky a brali je – Kurel st., Vavroušek, Třešňák a Čuda.
  2. Sehráli jsme mistrovské zápasy v Neštěmicích – prohra 1:0 na mini umělce, v Modlanech prohra 2:0 (Jindřich ČK), doma výhra s Kadaní 6:2 (Soukup 4, Bílek a Buryánek) a plichta v Milešově 2:2 (Buryánek 2x, na PK 4:3 Čuda nedal.  Zatím máme 32 bodů a jsme na velmi pěkném 6. místě v tabulce Krajského přeboru.
  3. Naši Sálovkáři se rozloučili s velmi úspěšnou sezónou, kde obsadili krásné 2.místo v tabulce Krajské extraligy, jen o dva body za vítězným JK Trans Varnsdorf. Závěrečné posezení tradičně konané v naší Lodovně proběhlo opět  s vyhodnocením nejlepších jednotlivců. Nejlepším sálovkářem roku byl vyhlášení – Milan Vichterey, stejně jako nejlepším střelcem a k tomu měl i nejlepší tréninkovou docházku. Nejužitečnějším hráčem se stal – Míla Šikýř, trenérským objevem roku – Milan Vichterey starší, cenu za zásluhy o naší sálovku získal – Milda Štrombach a cenu pro asistenta roku – Miloš Sladký. Všichni si odnesli hodnotné poháry či plakety od vedení naší Sálovky a k tomu menší prémii. V rámci této akce proběhla tradičně obsáhlá diskuse k dalšímu ročníku, kádru, rozpočtu, vybavení, tréninkové morálce apod.  Věřme, že i příští rok se tato parta znovu pokusí o nejvyšší mety v této soutěži.
  4. K 10.3. jsme oficielně odzimovali náš stadion, připravili stoje po zimě, napustili vodu a vše potřebné k prvním tréninkům Á-mužstva.  Odzimovali jsme také kantýnu a dali stoly a lavice již na svá místa pod oběma střechami.
  5. Zakoupili jsme zbrusu novou tiskárnu pro potřeby sekretáře k počítači v naší klubovně na hřišti. Vyšla na 4 tis. Kč, ale pracuje parádně oproti té původní loňské staré, která již měla odslouženo.
  6. Náš správce vyčesal obě hrací plochy novým vyčesávačem, který jsme zakoupili za 26 tis. Kč a lze jej zavěsit za malotraktory.
  7. Občerstvovací zařízení na hřišti převzala po P.Zbončákovi nově paní M.Suková. Věříme, že bude pokračovat ve šlépějích jejího předchůdce a naši diváci budou i nadále spokojeni s výběrem zboží, kvalitou, péčí o ně a obsluhou k tomu.
  8. Za měsíc únor bylo v populárních obálkách vyplaceno hráčům Áčka 8.100,- Kč. Nejlepší tréninkovou docházku měli Vaňak a Jägr, jako jediní dva 100% a to i celkově za dva měsíce.
  9. Jelikož v kantýně se již zub času podepsal na vodovodním řádu a průtokovém ohřívači vody, museli jsme vše zakoupit nové, zrenovovat a dát do pořádku. To se díky pomoci Ládi Hejla podařilo během jednoho dne a navíc je tam i hlavní uzávěr vody, nový čistič pivních trubek a kohoutek na hadici pro možnost stříkání podlah v kantýně i na tribuně. Vyšlo to na 3 tis. Kč, ale uhradila si to nová vedoucí p.Suková.
  10. Obě hřiště byly pohnojeny. Hlavní specielním hnojivem z Eurgreenu a vedlejší pak ledkem od pana Suka, který nám tradičně věnoval - 800 kg, čímž jsme ušetřili 16 tis. Kč.
  11. Po zápase v Neštěmicích, vzhledem k velmi dobrému výkonu a smolnému výsledku vylosoval manager 3x příspěvek na kopačky ve výši 600,- Kč a brali jej – Chod, Bílek a Krasnický. Tím se všichni již vystřídali a pro další zápas bude pytlík masérky opět doplněn všemi jmény.
  12. Firma JVS nám instalovala v Lodovně v 1.části nové odsávání kouře, když na třech místech instalovala moderní technologii. Vyšlo to na 30 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  13. Přistavili jsme na hřiště kontejner, vyvezli septik dvěma velkýma lejtara, okolo hřiště roznesli a přivázali sudy na odpadky, vyměnili jeden stojku u houpaček a natřeli a pokračovali jsme ve vyspravování betonového plotu.
  14. Na půlroční hostování do Jiřetína jsme uvolnili dva hraáče z NZtů a sice Pepu Hambálka a Jirku Winzig. Věřme, že tam najdou  zpět chuť k fotbalu a budou se mu věnovat i nadále.
  15. To je smůly v úvodu sezóny: Vavroušek – neštovice z Neštěmic – na dva týdny mimo hru, Mikula na dvakrát zlomený nos – na dva týdny mimo hru, Jindřich červená karta v Modlanech - na tři týdny mimo hru, Dobeš třísla – zatím dva týdny mimo hru, Bílek třísla – měsíc mimo hru !!!
  16. Natřeli jsme plůtky,  stoly a lavice u udírny, oba dva medvědy, houpací koně, bradla a na houpačce vyměnili jednu trochu nahnilou stojku a také ji natřeli. Stihli jsme to včas před prvním mistrovským zápasem doma, takže bylo vše jak nové.
  17. Po zápase s Kadaní brali 3x600,- Kč na kopačky z pytlíku masérky a z rukou sudích – Vlk, Čuda a Vavroušek.
  18. Po zápase v Milešově bral 600,- Kč na kopačky – Pepa Loos.