FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Putovní Květ ve Vilémově – 12.7.2014 - byl již rozlosován !

Za zájmu 30 mužstev nejen ze Šluknovského výběžku byl v pořadí již 43. ročník turnaje v minikopané o Putovní Květ ve Vilémově již předem rozlosován. Pořadatelé nakonec rozdělili týmy hlavní soutěže do čtyř skupin po čtyřech mužstvech a jedna skupina má týmů pět. Do čela jednotlivých skupin byla nasazena nejlépe se umístivší mužstva z posledního ročníku. Nejvzdálenější týmy a to hned dva přijedou z Prahy a jeden dokonce z Ostravy ! Letos se přihlásili hned sedm nováčků, ale opět ubylo několik tradičních účastníků, jako nap. Hapták, Miminka nebo Contra team Hrob a další ! V některých mužstvech se objeví výrazné osobnosti s ligovými zkušenostmi, takže se máte všichni určitě nač těšit. Hraje se na čtyřech travnatých hracích plochách s brankami 2x5 metrů. Vloni vyhrál celý turnaj tým JPS Gastro, který bude chtít zajisté titul obhájit i v letošním ročníku. Vložené turnaje gard nad 40 let a žen se budou hrát systémem každý s každým 2x8 minut.

• Ž - začátek v 9,20 h - FK   Krupka, DFK Teplice, FK Krupka jun., FK Barbie Girls Vilémov, FK Krupka Sarančata

U hlavní soutěže se hraje systémem každý s každým ve skupinách – 2 x 8 minut. Ze skupin postoupí přímo do Play off první tři nejlepší týmy a nejlepší tým ze 4.místa dle vyššího koeficientu (body/zápasy). Následuje K.O. systém až do finále a to se již bude hrát - 2 x 10 minut !!! V případě remízy budou následovat od Play off vždy 3 penalty různých hráčů a při jejich plichtě pak K.O. s event. možností využití pouze jediného hráče.

Všichni účastníci obdrží orientační rozpisy s časovými údaji den předem elektronickou poštou nebo je vyrozumíme telefonicky. Turnaj budou řídit delegovaní rozhodčí z Ústeckého kraje a hrát se bude podle zjednodušených pravidel minikopané, které každý tým také obdrží předem a budou i v turnajovém Zpravodaji a na nástěnce vedle rozhlasu.

Pořadatelé zajistili hodnotné ceny pro první čtyři mužstva (u žen a gard pro první 3 týmy) a také vyhodnotí ve všech kategoriích nejlepší jednotlivce – hráč, brankář, střelec navíc pak i nejlepšího rozhodčího turnaje a u žen dokonce i MISS turnaje. Kvalitní občerstvení je po celý turnaj zajištěno ve stáncích u hrací plochy !!!

Bližší informace k rozlosování a celému turnaji Vám rádi podají funkcionáři pan Adolf - mobil 605162405 nebo pan Sklenář – mobil 602133059.

Pořadatelé věří, že turnaj proběhne v duchu Fair Play. Zváni jsou i všichni fanoušci kvalitního sportu nejen z Vilémova, ale i ze širokého okolí.

Účastníci této velkolepé a populární akce budou mít možnost nahlédnout do fotokronik všech dosud odehraných turnajů a vidět také mnoho dalších fotek z bohaté historie minikopané i velké kopané ve Vilémově. Závěr je naplánován okolo 16,00 hodin.