SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Co nám přinesl měsíc září ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo další mistrovská utkání a sice s Modlanami 4:4 a na PK 3:2 (Betyár, Čuda, Buryánek, Očipka), výhra v H.Jiřetíně 3:2 (Betyár 2, Soukup 1), prohra s Bílinou 1:2 (Hnízdo) a krutá až ostudná prohra v Litvínově 6:1 (Betyár). Zatím máme 8 bodů a držíme jen 11. místo v tabulce KP.
  2. Sehráli jsme 2.kolo Severočeského poháru v Rumburku a po tuhém boji vyhráli nakonec 4:1, i když na šance byli domácí vyrovnaným soupeřem. Tentokráte nás však podrželi oba gólmani a tak jsme postoupili do dalších jarních bojů. Naše branky dali – Jägr 2 (1 z PK), Jindřich,  a Buryánek. Za domácí vyrovnával parádní střelou do šibenice Havel.
  3. Pokračovali jsme v nátěru zábradlí okolo celého hlavního hřiště, 1.etapa byla ukončena a bude se pokračovat dále.
  4. Naši elévové sehráli přátelský zápas doma s D.Poustevnou 0:0, hrálo se však na minibrančičky, takže příští zápas již na větší.
  5. Na prémiích za srpen si hráči vykopali skoro 14 tisíc Kč.
  6. Do síně slávy byl uveden pan František Svoboda, bývalý hráč, vedoucí mužstva, správce, politruk a bezvadný parťák, nazývaný též Stýblo nebo Mysliveček, pro svou náklonnost k tomuto moku.
  7. Burčákových slavností se vzhledem ke špatnému počasí zúčastnila jen stovka lidí. I přesto se vypilo 139 litrů velmi dobrého Mělnického burčáku, prodala se celá tombola za několik málo minut a prakticky každý z účastníků si odnesl nějakou pěknou cenu, protože každá třetí vyhrávala a bylo jich celkem 60. Vyhodnotili a odměnili jsme také -  nejlepší taneční pár, kde si krásné ceny odnesli – Lojza Válek a Irča Sodomková, Hvězdou večera byla vyhodnocena -  zpěvačka Markétka Suková. Všem se to moc líbilo, jen to počasí nám opět nepřálo, tak snad příště.
  8. Po zápase s Modlanami brali příspěvek na kopačky 2 x 600,- Kč  – Václav Jirchář a trenér Michael Šimek.
  9. Naši Sálovkáři zahájili další sezónu prvním tréninkem a hráčskou schůzí ve středu 10.9.2014. Prvním novým hráčem je zatím Michal Vyskočil z mužstva FC Nica Rumburk, které ukončilo činnost. Zřejmě přibudou i další, nechme se překvapit. Losovacího aktivu krajské sálovky se zúčastnil Ivan Rybář a přivezl novinky a zajímavosti. V  Krajské extralize bude startovat již jen 8 týmů a sice systémem každý s každým. Naši borci si vylosovali číslo 5. Dva turnaje budou ve Varnsdorfu, čtyři v Libouchci a závěrečný finálový pak rovněž v Libouchci. Na každém turnaji odehraje každý tým tři až čtyři  zápasy.
  10. Před pohárovým zápasem v Rumburku proběhlo jednání našich funkcionářů s vedoucím Schrödingerova institutu, který finančně a materiálně podporuje veškerou sportovně založenou mládež. Dohodli jsme že do toho jdeme s tím, že připravíme přihlášky našich malých elévků a jejich trenérů a jakmile budeme oficielními členy, tak budeme pokračovat ve spolupráci. Z jejich projektů se dají financovat např. balóny, dresy, soustředění, ceny na turnaje, trenéři, haly atd. atd.
  11. Po zápase v H.Jiřetíně se losovaly šestery kopačky, tedy i za výhru v Rumburku v poháru. Po šesti stovkách brali – Očipka, Krasnický, Loos, Kurel ml., Soukup a Čuda. To bylo radosti.
  12. Dokoupili jsme hráčům vínové a tmavě modré mikiny, gólmanům navíc ještě rukavice a stulpny. Opatřili vše našimi logy a poté vyměnili a doplnili těm co je potřebovali, s tím, že ještě něco zbylo do dalšího období. Vyšlo to na 6 tis. Kč.
  13. Naše Barbínky měli hrát svůj první podzimní přátelský zápas na půl hřiště proti mužstvu Tratec MIX, ale ten se nakonec nesešel, takže si jen pořádně zatrénovali v dresech před několika diváky, kteří se těšili na jejich úvodní zápas podzimu.
  14. Vyčesali jsme naším novým zařízením hlavní plochu, kterou pak i již po šesté letos pohnojili a travička na ní je stále jako nová. Jen kdyby nám ještě pomohla k lepším výsledkům, než doposavad, protože po šesti odehraných kolech jsme na 11.místě a naše přání bylo hrát někde okolo 5.místa.
  15. Obdrželi jsme plakáty na akci KFS Létající trenéři, která se uskuteční ve středu 1.10. pro všechny nadějné fotbalisty z výběžku na našem stadionu. Přítomni budou dva ústečtí profi trenéři a tři hráči varnsdorfského druholigového týmu.
  16. Náš manager se zúčastnil zajímavé schůzky v Děčíně, za přítomnosti generálního sekretáře FAČR pana Rudolfa Řepky, předsedy KFS p.Tancoše a předsedy OFS p.Šimečka. Projednávala se situace na okrese ohledně přístupu některých týmů vůči mužstvu FC Junior Roma Děčín a dále se zde v užším kruhu hovořilo o situaci na kraji v oblasti rozhodčích a delegátů, kde jak Modrá, tak i my jsme vznesli neuspokojení s určitými zápasy. Příslib šéfa: prý se to již nebude opakovat !
  17. Dokoupili jsme pro potřeby Áčka pět kusů černých triček s véčkem a nápisem DIVIZE. Přišili k tomu logo SK a doplnili ho těm hráčům, kteří jej již ztratili nebo seprali. Bylo to hrazeno sponzorsky a vyšlo to na 2 tisíce Kč. Díky moc.