SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Co nám přinesl měsíc listopad ?

1. Naši borci sehráli poslední zápasy podzimu a sice doma vyhráli s Lounama 2:1 (Vavroušek a Betyár), prohra v Modrý 1:0, doma výhra s Hrobcem 4:2 (Betyár a Očipka po 2), doma výhra v derby s Rumburkem 3:1 (Betyár 2, Vavroušek) a na závěr pak na umělce na Junioru v Děčíně výhra 3:0 (Bílek, Očipka a Vavroušek). Po podzimu máme 26 bodů a držíme 6.příčku.
  2. Naši Sálovkáři sehráli druhý turnaj Krajské extraligy ve Varnsdorfu s Teplicemi 1:4 (Provazník), Varnsdorfem 0:3, Bumikem 0:4 a Želenicemi 1:3 (Kučera). Zatím jsou po dvou kolech s  0 body na posledním místě tabulky.
  3. Připravili jsme ve spolupráci se Schrödingerovým institutem pro naše fotbalové naděje i  další kluby ze výběžku prosincový Mikulášský turnaj a k tomu i turnaj satelitní na období zimních měsíců příštího roku. Vše bude v halách. Věříme, že se to klukům bude líbit, máme přislíbeny i zajímavé ceny a věřme, že z nich brzy vyrostou nějací dobří čutálisti.
  4. Naši sálovkáři sehráli třetí turnaj Krajské extraligy v Libouchci a sice s DeCeComputers prohra 1:3 (Kozák), s Turbem 3:7 (Kozák 2, Čuda) a s Jílovým 0:6. Zatím máme 0 bodů a držíme ostudnou poslední příčku v tabulce KE, což historie nepamatuje.
  5. Dotřeli jsme poslední kus zábradlí, opravili dětskou houpačku a jednu kývající se lavičku pod deštníkem. Zazimovali jsme brigádnickou kůlnu, uklidili barvy do tepla a veškeré nepotřebné harampádí naházeli do kontejneru. Další brigádnické práce na stadionu  budou pokračovat až na jaře.
  6. Po zápase s Lounama brali třikrát šest stováků jako příspěvek na kopačky – Hnízdo, Čudová a Jindřich. Tím se všichni letos již podruhé vystřídali a musí se tudíž připravit znovu plný pytlík se všemi jmény hráčů a realizačního týmu.
  7. Lounští fotbalisté neunesli porážku 2:1 a rozbili nám plexisklo na střídačce, rozkopli dveře u jejich kabiny a utrhli jednu sprchu. Vyčíslenou škodu 1750,- Kč však jejich předseda pan Pavel Domecký bez připomínek ihned uhradil na náš účet.
  8. V kantýně nám bohužel zrezivělo uvnitř zdi staré vodovodní pozinkové vedení  a museli jsme to rychle opravit.  L.Hejl to vysekal a vyměnil za nové moderní plastové. Nebylo to jednoduché, neboť se musely měnit i obkládačky apod. Přišlo to na 2 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky. Láďo děkujeme !
  9. Po zápase na Junioru jsme uspořádali tradiční závěrečnou DOKOPNOU při tataráku v naší Lodovně, kde došlo k vyhodnocení celého podzimu a předání cen nejlepším. Nejlepší tréninkovou docházku měli – Jindřich, Očipka, Čuda a Jägr, nejlepším střelcem v přátelských zápasech byl vyhodnocen M.Betyár, nejlepším střelcem v mistrovských zápasech rovněž M.Betyár. Nejlepším hráčem byl vyhodnocen – Očipka před Vavrouškem a Jägrem. Objevem sezóny se stal  - M.Hnízdo. Odměny tradičně připravil a naaranžoval pan Fúsek s naším managerem a byly to opět krásné poháry, sošky a k tomu nějaká ta finanční odměna v obálce a také kvalitní whisky a slivovice se společnou fotkou našich borců a jménem výherce, stejně jako hrníčky s fotem týmu. Stručné zhodnocení provedl manager, který nastínil zimní přípravu a soustředění, dále trenér, vedoucí mužstva, asistent, kapitán a další přítomní. Poté se slavilo až do pozdních ranních hodin.
  10. Fanda klub vyhodnotil před zápasem s Rumburkem anketu o nejlepšího hráče roku 2014, kterou pořádal již popáté a zlatou kopačku získal v této divácké soutěži s velkou převahou Peter Očipka - 34 hlasů, před Zdenkem Buryánkem - 15 hlasů a Petrem Kurelem - 10 hlasů. Celkem hlasovalo 86 našich fandů.
  11. Firma Siops nám sponzorsky vyčerpala silným kompresorem veškerou vodu z hadicových rozvodů na hlavní ploše a správce následně zazimoval i naší vodárnu.
  12. Díky panu Švarcovi, našemu garantovi, jsme získali pro naši nově vznikající mládež, vedenou M.Vichtereyem ml. a st. na halovou Zimní ligu, tréninky v hale a ceny na turnaje 34 tis. Kč ze Schrödingerova institutu. Navíc nám uhradí i trenérské kurzy a platy všech tří našich trenérů. Dále i 12 nových míčů a nové dresy s logy obou partnerů a vybavení trenérů. Paráda.
  13. Zakoupili jsme do Lodovny na televizi další programy skupiny Freesat, především z oblasti sportu, takže nebude dne, abychom zde neviděli vše co se dává nejen u nás, ale i ve světě sportu. Stojí do 360,- Kč navíc, ale věříme, že to zvedne výtoč.
  14. Zazimovali jsme okolí kantýny, uklidili stoly a lavice, deštníky, uklidili a uložili naše občerstvovací stanice k zimnímu spánku. K tomu jsme vyměnili starý kompresor za zbrusu nový.