SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Co nám přinesl měsíc květen ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo další  mistrovské zápasy a sice výhra ve Spořicích 2:0 (Kaňkovský a Demke), doma výhra s Kadaní 4:3 (Kaňkovský 3 a Čuda), výhra v Proboštově 2:1 (Kaňkovský z PK, Vavroušek), doma s Neštěmicemi výhra 4:0 (Kaňkovský 3 a Buryánek) a v Lounech 1:1 (na PK 1:2 – Kaňkovský). Zatím máme 55 bodů a držíme krásné 3.místo v nabité tabulce KP.
  2. Náš Fanda klub uspořádal na našem hřišti v pořadí již druhu zábavu pro důchodce, vdovy a vdovce. Byl zde bohatý program, tombola a dokonce i kouzelník. Každý z přítomných obdržel díky příspěvku od Obecního úřadu poukázku na občerstvení v hodnotě 40,- Kč. Pořadatelům přálo počasí a tak se zde sešlo přes 200 lidí. Všem se to moc líbilo a již se těší na další ročník.
  3. Zajímavou akcí na našem hřišti byla i novinka a sice zastávka při pěším pochodu Severní stopou, kde se kousek za udírnou dávaly razítka účastníkům pochodu. Naším stadionem jich prošlo celkem 1200 a pochutnávali si na specialitách naší kantýnské, pivu, vínu atd. Byla to hezká propagace našeho hřiště a našich aktivit, nejen fotbalových a všichni účastníci a hlavně pořadatelé nás pochválili.
  4. Za měsíc duben si naši hráči za skvělé výsledky a tréninkovou morálku přišli na dosud rekordních -  34.000,- Kč.
  5. Funkcionáři, hráči i fanoušci oslavili významné životní jubileum 60 let - našeho managera – Libora Sklenáře, s mnoha překvapeními a krásnými dárky, za což se odměnil několika hostinami. Ta nejdojemnější oslava byla asi na stadionu.
  6. Naše přípravka sehrála 2.jarní turnaj v D.Poustevně a získala zde krásné 2.místo ze čtyř účastníků, když Lipová jarní soutěž odřekla. Vítězem se tentokráte stali domácí borci.
  7. V krámku vedle Lodovny nám firma Jiřinec zabudovala nové zářivky, vyměnila kompletní elektroinstalaci a p. Záborský provedl elektrorevizi. Tím máme skoro vše pro státní orgány připraveno. Toto vyšlo na 39 tis. Kč, ale bylo to opět sponzorsky.
  8. Žádost na projekt Zelený trávník – umělé zavlažování vedlejšího hřiště pro nás nedopadl. Doporučení z OKFS obdržely Verneřice.
  9. Naše přípravka sehrála 3. jarní turnaj doma a získala 2.místo z šesti účastníků a Švitorka vyhrál nej.střelce a Vlk nej.gólmana.
  10. Po zápase ve Spořicích brali poslední dva borci příspěvek na kopačky ve výši 600,- Kč a sice – Čuda a Michálek. Manager byl nucen udělat znovu plný pytlík jmen na další zápasy !!!
  11. Po zápase s Kadaní brali třikrát šest stovek jako příspěvek na kopačky hráči – Buryánek, Demke a Hnízdo.
  12. Naše Barbínky sehrály první mezinárodní zápas a sice v sousedním Schirdingswalde, kde po tuhém boji podlehly místním registrovaným soupeřkám v poměru  4:2. Odveta se prý připravuje a bude samosebou na našem pažitu.
  13. Nepříjemná zpráva přišla z FAČR v Praze, kdy nám pozastavili činnosti brankáře Jandy, který byl zaregistrován v Opachu i přesto, že tento klub potvrdil písemně, že od transakce ustupuje. I přes veškerou snahu managera a pomoc Opachu, bude moci Petr být vrácen až po 1.7.2015. Je to obrovská ztráta pro V.Šenov, kterému maximálně pomáháme k postupu do vytoužené 1.A třídy. Snad to zvládnou i bez něj.
  14. Za výhru v Proboštově brali při losování z pytlíku masérky třikrát šest stováků, jako příspěvek na kopačky – Jägr, Vavroušek a trenér Šimek, který je hned předal do kasy na Závěrečnou. Takže malá pochvala od kolektivu.
  15. Oba dva houpací koně byly trochu poničeni, ale díky odbornému zásahu Karla Boučka ml. se je podařilo dát opět do původního stavu, aby sloužily dětem.
  16. Náš správce provedl vyčištění žlabů v celém areálu, kde bylo spousty prachu, listí  a náletů. Dobrá a užitečná práce.
  17. Zahájili jsme práce na prodloužení celé střechy nad první řadou na hlavní tribuně. Zatím jsme zajistili materiál v hodnotě 10 tis. Kč a nařezali jej na požadované kusy dle výkresu. Vše bylo hrazeno sponzorsky.
  18. Pohnojili jsme hlavní i vedlejší plochu, doseli trávu do brankovišť a dosypali hlínu do vyšlapaných míst, které prorostou následně travičkou a srovnají se.
  19. Při zápase s Neštěmicemi proběhla oslava narozenin prezidenta pana J.Lemfelda (77 let) a managera L.Sklenáře (60). Oběma se dostalo mohutných ovací přítomných diváků a po managerovi byla dokonce pojmenována fotbalová aréna.
  20. Po utkání s Neštěmicemi brali 3x600,- Kč z pytlíku masérky jako příspěvek na kopačky – Krasnický, Kaňkovský a Čudová.
  21. Focení na tablo a do kronik v nových dresech se opět vydařilo, chyběli jen omluvení – Jägra a Vaníček.
  22. Někdo se nám po fotbale v noci chtěl vloupat do kantýny, ale naštěstí nevypáčil vchodové plechové dveře, jen je poničil, že nešly vůbec odemknout. Zásahem pana Petříčka jsme však  celou záležitost vyřešili, ale stálo to nový zámek a tisícovku.
  23. Po Lounech brali na dvoje kopačky 600,- Kč - Vaníček a Stach.