FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Co nám přinesl měsíc listopad ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo poslední  mistrovské zápasy a sice doma prohra s Litvínovem 0:1 a zbytečná prohra i v Rakovníku 3:2 (Jägr z PK a Jindřich). Po podzimu máme 16 bodů a končíme na sestupové 15. příčce v tabulce divize skupiny B.
  2. Náš kádr opustil nadějný Kuba Dobeš, který vyrazil za prací do Skotska. Kubo ať se ti tam daří a vidíme tě brzy v dresu Celtiku.
  3. Uskutečnili jsme tradiční Závěrečnou dokopnou s vyhodnocením nejlepších hráčů, která začala netradičně v Mizérii Miláno turnajem v bowlinku na místních dvou drahách. Nejlepší byli….. Poté následovalo vyhodnocení v naší klubovně v Lodovně. Nejlepším střelcem jak v mistrovských tak i v pohárových a přátelských zápasech se stal K.Kaňkovský, nejlepším hráčem J.Krasnický před M.Vaňákem a V.Jindřichem, nejlepší tréninkovou docházku měl – L.Jindřich před T.Jägrem a J.Čudou s M.Vaňakem. Nejvíce odehraných minut měl T.Jägr, jako jediný 100% a objevem podzimu se stal J.Demčenko.  Vítězem bowlingového turnaje se stal Milan Soukup, který za to obdržel 500,- Kč. Odměny obdrželi i trenér, asistent, vedoucí mužstva, kustod a masérka, stejně jako nejlepší fanynky. Po vyhodnocení a řečech vedení i některých hráčů proběhla volná zábava s diskotékou J.Kopřivy, bylo zde bohaté občerstvení od p.Švarce a fanynka paní Skřivanová nám upekla i tradiční domácí buchty a věnečky. Škoda jen, že ta oslava neproběhla za lepšího umístění, než je předposlední místo v tabulce. Je to ale sport, utužili jsme partu a jedeme dál.
  4. Na jednom z tréninků se objevil mladý gólman Vosecký, který nyní chytá za Jílové a prošel mládežnickými kluby ve Varnsdorfu. Rádi bychom jej angažovali ke zkušenému Vaňakovi od ledna.
  5. Připravili jsme již rozpis zimní přípravy, kde nás čeká tradiční soustředění, letos opět zpět v našem rekreačním středisku ve Sloupu. Trénovat se začne 12.ledna a sice systémem – pondělí venku u naší haly, úterý posilovna a velká hala v Rumburku, čtvrtek uměla v Sebnici a v sobotu vždy jeden přípravný zápas. Z kádru odejdou asi čtyři hráči a stejný počet bychom rádi uvítali zase coby nováčky.
  6. Naši sálovkáři sehráli další turnaj Krajské extraligy a sice ve Varnsdorfu proti  Bělé výhra 4:2 (Kozák 2, Vichterey Radek  a Milan po 1),prohra proti  Želenicím 0:2 a prohra proti Košťatům 3:10 (Vichterey R., Kozák a Gajdoš). Zatím máme 4 body a držíme 8.místo v tabulce z 10-ti účastníků.
  7. Firma paní Chládkové nám zařezala všechny okrasné stromky na našem stadionu, aby to ladilo s ploty apod. Vyšlo to na 2 tisíce Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky a je to zase paráda.
  8. Naši sálovkáři sehráli v pořadí již 3.kolo KE v Libouchci, kde prohráli proti Varnsdorfu 0:3, plichtili s Teplicemi 5:5 /Ruszó 3, R.Vichterey 2), když vedli už 5:1 (!!!) a Jílovému 3:5 (Vichterey R. a M., Kozák po 1) Zatím mají pouhých 5 bodů a drží 10. poslední místo v tabulce.
  9. Kolaudace Lodovny za přítomnosti ing. Maška ze Stavebního úřadu ve Šluknově a našich zástupců p.Švitorky, Čermáka, Švarce a Švarce skončila na výtečnou a v podstatě až nějaké administrativní doplňky již nemusíme nic přebudovávat. Tak to nám spadl zase velký kámen ze srdce a hlavně z naší pokladny, neboť jsme zde proinvestovali kvůli připomínkám všech orgánů více než 120 tis. Kč z našich finančních rezerv.
  10. Zpět na přestup od nás do Šluknova odešel gólman Petr Janda a ukončili jsme hostování i Kubovi Dobešovi, který bude od 1.1.2016 opět hráčem Šluknova.
  11. Za naší farmu šli proti silným Lovosicím B opět dva hráči a sice Čuda a Šťastný. Výsledkem byla plichta 0:0, ale na pokutové kopy domácí padli v poměru 3:5, škoda.
  12. Na posledním zájezdu na mistrovský zápas v Rakovníku se opět debužírovalo, neboť řidič pan Moravec zajistil pro celý autobus domácí tlačenku, okurky, byl zde i svařáček a k tomu i dva druhy piva a štrúdl od paní Holomková a celý plech oříškových řezů od paní Skřivanové. Výsledek byl špatný, ale zájezd díky jídlu a pití opět vydařený.
  13. Z Á-týmu odcházejí zatím tito hráči – L.Demke, J.Dobeš, P.Janda a D.Šťastný. Dále u týmu končí i trenér Michael Šimek a místo něho přijde Jan Studenovský z České Lípy. Z hostování se vrací V.Bílek a nově zatím  Ruszó a Marek.  Hledáme samo sebou i další vhodné typy hráčů pro doplnění kádru. Kdo u nás zakotví se uvidí až po zimní přípravě.
  14. V pondělí 30.11.2015 byl na veřejné tiskové konferenci výboru SK Stap Tratec představen nový trenér Jan Studenovský z České Lípy, jinak odchovanec příbramské kopané, který byl pod palbou otázek a který také přednesl svou vizi, kde je jasným cílem záchrana divizní soutěže pro Vilémov. Chtěl by také sám přivézt jednoho či dva borce z okolí jeho bydliště.