FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Co nám přinesl měsíc listopad ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo poslední mistrovské zápasy podzimní části Krajského přeboru a sice prohra v Litvínově 1:0, doma výhra s Kadaní 4:1 (Kaňkovský 3 a Kurel 1) a v drozanech na umělce prohra s Litoměřickem B 4:2 (Buryánek a Havel). Získali jsme celkem 16 bodů a obsadili 10.místo v tabulce.
  2. Hned po posledním mistrovském zápase se uskutečnila Závěrečná dokopná našeho A-mužstva, kde se hodnotilo nejen umístění, ale i jednotlivci. Nejlepším střelcem v obou kategoriích přátelské i mistrovské zápasy se stal – K.Kaňkovský. Nejlepším hráčem byl – M. Vaňak před V.Jindřichem a K.Kaňkovským. Nejlepší tréninkovou docházku měli - Petr Kurel a Kuba Čurgali, za nimi skončil V.Jindřich. Nejvíce odehraných minut měl V.Jirchář, jediný 100%. Objevem jara se stal – P.Havel. Všichni obdrželi zajímavé finanční odměny, poháry a lahve vilémovské medvědice a pravé skotské whisky. Kolektiv obdržel  3 tisíce Kč za 10.místo.
  3. Doladili jsme kompletně zimní přípravu, která začne již 9.ledna 2017, bude prošpikována třídenním soustředěním na Maxovu a sehrajeme v ní celkem 8 přípravných zápasů. Pět v rámci Děčínské zimní ligy, kde obhajujeme opět prvenství z loňska.
  4. Schůze Fanda klubu proběhla v přátelské atmosféře za požívání dobrůtek  od jubilantky paní Holomkové a většina diskuse se točila kolem nového systému v Lodovně, která přestane být hospodou, ale jen naším klubem s určitými pravidly.
  5. Zazimovali jsme naše automatické ostřikovače na hlavní ploše a vyhnali z nich velkým kompresorem z firmy Siops veškerou vodu, aby někde něco přes zimu náhodou nezamrzlo. Velkou pomoc při této akci nám poskytl Obecní úřad svým pracovníkem a hlavně i traktorem, jinak bychom to nezvládli. Takže děkujeme.
  6. Firma paní Chládkové nám zastříhala vršky stromků okolo celého hřiště a pěkně zarovnala. Krásně nám to zarůstá a dorůstá a nebude trvat dlouho a vše bude krásně propojené. Vyšlo to na 3 tisíce Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  7. Po dlouhé a těžké nemoci zemřel ve věku 77 let další zakládající člen Spolku bývalých hráčů funkcionářů šluknovského výběžku – pan Jiří Hrabě ze Šluknova, který se tam věnoval jak mládeži, tak i dospělým a jednu sezónu trénoval i Vilémov. Čest jeho památce.
  8. Naši Sálovkáři odehráli druhý turnaj KE a získali pouze 3 body, za jednu výhru a dvě porážky. Zatím drží 5.místo s osmi body.
  9. Díky našemu fanouškovi panovi Sabovi Viktorovi jsme zazimovali i naše ekologické uložiště posekané trávy a zasypaly jej hlínou, abychom na jaře mohli opět pokračovat.
  10. Před zápasem s Kadaní byl členy Fanda klubu vyhodnocen a odměněn nejlepší hráč ze zápasu doma s Bílinou a tím se stal – Mirek Čonka. Gratulujeme.
  11. Před otevřením našeho fotbalového spolku v bývalé restauraci Lodovna – Sport klub jsme připravili veškerou administrativu, klubové kartičky, smlouvy s dodavateli, stanovy klubu, dokoupili vše potřebné jako např. chladničku, vál, nové nádobí a příbory, vymalovali jsme přední část a nalepili na okna folii, což nás přišlo na 15 tisíc Kč a dále jsme museli zakoupit pivo a další nápoje a pochutiny pro členy klubu za 40 tisíc Kč, kteří se zde budou scházet, ať již pravidelně jako např. fotbalisté, sálovkáři, tenisté, nohejbalisté, gardisté apod. a nebo nepravidelně co by fanoušci a hráči karetních her, kulečníku, společného sledování zajímavých sportovních přenosů v televizi apod.  Celý objekt jsme pronajali paní Krylové. Zatím máme asi 70 členů a o jeho vedení a o chod se bude starat pan Karel Bouček nejmladší se svými o něco staršími kolegyněmi Věrou Hlaváčkovou a Jitkou Kopřivovou. Věřme, že to bude fungovat, příspěvky od členů přikryjí náklady na energie, údržbu, odměny apod. a že jej nebudeme muset brzy zrušit a celý objekt odprodat. Byla by to škoda, zvláště pak když jsme do něho dosti investovali a tím dokázali odstranit veškeré závady a zajistit vloni rekolaudaci celého objektu.
  12. Po zápase s Kadaní brali šest stovek z kouzelného pytlíku naší masérky tito hráči – Krasnický, Kurel ml. a Buryánek.
  13. Při zápase s Kadaní byl vyhodnocen nejlepší hráč roku 2016 v anketě Fanda klubu a tím byl – Martin Vaňak, který obdržel finanční dar, krásný skleněný balón naplněný pravou moravskou slivovicí a k tomu sklidil velký potlesk od všech prokřehlých diváků, kteří se utkání zúčastnili.
  14. Při celoročním vyúčtování elektřiny na našem stadionu jsme díky různým úsporným opatřením ušetřili a dostali zpět ze záloh přes 11 tisíc Kč.
  15. V tomto měsíci oslavili náš bývalý fotbalista a srdcař – Petr Jirásek  jubilejní čtyřicítky. Péťo blahopřejeme.