SK Stap Tratec – SK Ledvice 2:2 (1:1)

Na druhý domácí zápas jsme již dokázali, hlavně díky návratu Míry Luňáka a omilostnění Valdy Honců, postavit jedenáctku zdravých hráčů a na lavici mít ještě další čtyři náhradníky, i když dva z nich zcela zdrávi ještě nebyli. Přijel k nám sice nováček soutěže, ale s několika vysokými hráči, kteří převyšovali naše hráče, takže hrozil hlavně ze standardních situací, z nichž dvě skončily v naší bráně.

17´ - únik po levé straně Zimy a přesný centr na Demetera, ten však v dobré šanci trefil jen gólmana
19´ - další přesný centr Zimy a teč Bulejka v další šanci končí jen o milimetry vedle brány hostů
22´ - do třetice perfektní centr Zimy a tentokráte Demeter dokázal konečně míč dostat do sítě – 1:0 !
39´ - hostující exsparťan Ingardia trefuje z nenápadné akce břevno střelou z 20-ti metrů !!!
41´ - trestný kop hostů v podání Ryšky skončil v domácí síti, když se míč odrazil od zdi – 1:1 !

První půle byla od vedoucího gólu domácích zcela vyrovnaná a je jen škoda, že domácí nedokázali ještě alespoň jednu ze svých šancí v úvodním dvacetiminutovce proměnit v branku. Gól hostů do šatny byl jejich velkou zpruhou pro druhou půli.

60´ - odražený balón a Kučera v dobré šanci střílel jen těsně vedle brány hostů – to byla škoda !
66´ - faul za hranicí velkého čtverce a exekutor prvního trestného kopu Ryška překonal Vaňáka – 1:2 !
68´ - další průnik Zimy obranou hostů, přihrávka na Demetera, ten trefil gólmana, ale odražený balón dopravil do sítě Kučera a srovnal tak skóre na – 2:2 !
88´ - parádní dělovka kanonýra Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle brány hostů !

Posledních dvacet minut se hrálo oboustranně opatrně a tak kromě parádní střely Bulejka již diváci neviděli nic co by vedle ke gólu na jedné i druhé straně. Nakonec tedy došlo na penaltový rozstřel, kde lépe zahájili hosté, ale následné tři penalty nedali a bylo o druhém bodu rozhodnuto. K výhře na penalty opět významnou měrou přispěl nestárnoucí gólman domácích Vaňák, který dvě lapil a třetí šla nad jeho bránu.

Zajímavost – hostující kapitán dostal za faul ze zadu červenou kartu, ale protest jejich hráčů, včetně celé lavičky a následný VAR na dálku rozhodl v jeho prospěch a sudí Sabó vrátil červenou kartičku do kapsy a vyndal jen žlutou. Hezké a zajímavé gesto !

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Čurgali (ŽK - 61´- Rybář), Bulejko (ŽK), Honců, Demeter (72´- Štefan) – Kučera

Hladík a Kurel P.

Kubr a Meidl (oba zraněný)  a Havel (vyloučený) !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 120 – promrzlých, ale nakonec spokojených fandů !!!
  • Rozhodčí: Sabó –  Šimeček ml., Oborník (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Rydval
Nejlepší hráči utkání: Luňák (V) Ryška (L)