SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Co nám přinesl měsíc duben ?

1. Nejlepší tréninkovou docházku v měsíci březnu měli – Malec, Vaňák a Vavroušek - všichni  100% a k tomu slušná odměna. Celkově po třech měsících vedou právě tito tři borci. Jen tak dál.
  2. Naše Á-mužstvo sehrálo další mistrovské zápasy a sice – doma výhra s Brnou 5:0 (Havel 3, Malec a Kurel po 1), odložený zápas doma s Kadaní plichtilo 1:1 (Kurel a na PK 5:4), nešťastná prohra ve Štětí 1:0 (ČK v 58. minutě – Jirchář a gól v 84.minutě), doma výhra s Žatcem 2:0 (Havel a Hoke + Havel nedal PK) a v Krupce nečekaná plichta 1:1 (Vavroušek - na PK 2:4). Zatím máme 36 bodů a držíme krásné 6.místo v tabulce KP.
  3. Ukončili jsme tréninky v hale na koupališti v Rumburku a děkujeme touto cestou panovi Pešťákovi za možnost jejího užívání v rámci sponzoringu  zdarma. Ušetřili jsme tak 7 tisíc Kč.
  4. Jeden z našich nových sponzorů nám uhradil vývoz septiku  od kabin na hřišti v podobě dvou plných „hovnocuců“ a ušetřili jsme tak dalších 3 tisíce Kč.
  5. Zastupitelstvo OÚ naší žádost o spoluúčast na kompletní opravě střechy zamítlo, což nás trochu překvapilo, neboť je to v jejich majetku, takže jsme museli zkrátit někde náš rozpočet o 91 tisíc korun a sehnat nějakého sponzora k tomu. Hurá hurá – střecha je hotova novou metodou, takže vydrží určitě více než stávající polepená a flikovaná jen IPOu. Polovina nákladů se podařila sehnat sponzorsky a zbytek jsme uhradili z naší kasy. Díky.
  6. Vyčesali jsme a pohnojili  letos poprvé obě hrací plochy, takže se můžeme brzy těšit na zelenou travičku. A dlouho jsme nečekali - po 14-ti dnech  se již objevila. K tomu jsme doseli brankoviště a flíčky na ploše, takže to brzy bude opět super pažit. Semeno nás vyšlo na 9 tisíc Kč, ale máme ho 4 pytle po 20 kilech.
  7. Uvolnili jsme na poslední chvíli naše fotbalisty a sice - do V.Šenova Kamila Ahrenda a Pavla Kurela, do Lipové pak zamířil Kryštof Herejk. Věříme, že tam budou platnými hráči a budoucnu třeba zase obléknout i náš trikot. Držíme palce.
  8. První část dětského hřiště je kompletně generálkovaná – zatím je to zbrusu nová houpačka. Přišla na 3 tisíce Kč za práci a za materiál pak 2 tis. Kč ale ten se podařilo sehnat sponzorsky. Budeme pokračovat dál i ve výrobě zcela nové věže na skluzavky, kterou jsme chtěli jen opravit, ale když už se něco dělá, tak pořádně, ať to zase vydrží alespoň deset let a hlavně je to pro děti.
  9. Po zápase s Brnou brali z pytlíku naší masérky pětistovku na kopačky – Buryánek, Malec a Vaňák.
  10. Na podzim nám klekl v kabinách jeden bojlér a museli jsme koupit nový a nyní nám klekl i ten druhý dole ve sprchách. Bohužel jsme museli poupravit jejich zavěšení, tak jsme si na to zavolali firmu, ta to hravě zmákla, ale vyšlo nás to na 4 tisíce Kč, naštěstí ten nový bojler za 6 tisíc Kč nám zakoupil jeden z našich sponzorů.
  11. V Lodovně se nám zaseklo čerpadlo ve sklepě a byla z toho pěkná potopa. Naštěstí díky rychlému zásahu Karla Boučka a půjčce náhradního čerpadla bylo nebezpečí zažehnáno. Koupili jsme čerpadlo nové, nainstalovali a snad už bude pokoj. Vyšlo na 3 tisíce Kč, ale hrazeno sponzorsky.
  12. Náš vyloučený stopér Venca Jirchář dostal za červenou kartu týden stopku, takže nebudeme muset žádat o půlku, kde by ale dostal podmíněný trest na delší dobu, takto si odsedí jen zápas doma se Žatcem a bude nám dále k dispozici bez další újmy.
  13. Zakoupili jsme k novým slušivým tričkům našim hráčům Á-mužstva ještě i nové černé tříčtvrteční kraťasy s čísly. Vyšly pro celé mužstvo na 11 tisíc Kč.
  14. Po zápase s Žatcem brali příspěvek na kopačky ve výši 500,- Kč na hlavu – Čonka, Čudová a Vomáčka.
  15. Přestěhovali jsme naše mladé naděje z tělocvičny na stadion. Bohužel jich chodí stále málo a tak budeme muset udělat nějaký větší nábor zase, abychom dali dohromady alespoň jeden mančaft na velký mezinárodní turnaj o pohár Fanda klubu, který se uskuteční v červnu tohoto roku.
  16. Nějak se nám rozbily dva otevírače – na závoru i na bránu u stadionu. Opravit nešly, tak jsme museli zakoupit nové. Bohužel přišly nás na 2 tisíce Kč, ale naštěstí to bylo hrazeno také sponzorsky.
  17. Obdrželi jsme nový velký deštník od Staropramenu pro diváky proti slunci na náš stadion a ušetřili jsme tak 3 tisíce Kč.
  18. Paní Kopřivová upravila květinami jak naší terasu za Lodovnou, tak i její blízké okolí. Květinová výzdoba, včetně hlíny nás vyšla na 3 tisíce Kč, ale je to tu alespoň příjemnější.
  19. Po několikaměsíčním úsilí se konečně díky Karlovi Boučkovi nejmladšímu podařilo doplnit jedno velké světlo do klubovny v Lodovně místo starého čističe vzduchu, který nefungoval.
  20. Po zápase v Krupce brali z pytlíku masérky příspěvek na kopačky 2 x 500,- Kč – Hoke a Dvořák. Blahopřejeme.